"ASFALT KARDEŞLİĞİ"NDE ŞOK DETAYLAR!

"ASFALT KARDEŞLİĞİ"NDE ŞOK DETAYLAR!
20 Ekim 2019 - 23:44 - Güncelleme: 21 Ekim 2019 - 02:35

ÖZEL

Aston Martin... Ferrari... Jaguar... vb. gibi arabalara binenler,
genelde mesleklerinde "star" olmuş kişilerdir...  

Bu türden marka arabaların da zaten üretimleri "seri" olmaz, genelde sınırlı sayılarda üretilir ve fiyatları da "varoş" tipi değildir!

Lionel Messi ile Cristiano Ronaldo'nun geçtiğimiz hafta Instagram üzerinden kazandıkları reklam paraları medyaya düştü... Ronaldo'nun 38, Messi'nin de 32 milyon dolar yılda para kazandığı belirtiliyordu haberlerde...

Harry Potter'in yazarı J.K. Rowling, yazdığı "Yüzük Kardeşliği" kitaplarından bu kadar para kazanır mıydı orasını bilemiyoruz ama, "ASFALT" gibi ayaklar altına alınan bir malzemeden böylesi "Aston Martin"e kadar binilebilecek paraların kazanılacağını bilebilseydi, belki de İngiltere'yi terk eder, Buca Beledyesine "iltica" ederdi diye düşünüyoruz!

Murat Marangoz... Buca Belediyesi'ndeki asfalt yolsuzluğunu ortaya çıkaran işçi...

Marangoz, asfalt yolsuzluğunu ortaya çıkardıktan sonra başına gelenler herhalde pişmiş tavuğun başına gelmemiştir!

Levent Piriştina'nın yerine yeni gelen yeni Başkan Erhan Kılıç'ta, Marangoz hastanede tedavi altındayken, üşenmeyip işten atarak gereğini yerine getirmiş oldu!

Murat Marongoz, şu an işsiz... 

Murat Marangoz, başına gelenleri devletin yetkili birimlerine verdiği ifadelerde hani derler ya; esiresinden ipliğine aynen herşeyi bir bir anlattı!

Murat Marongoz, Gündem Otuzbeş'e de güvenerek, hem içini döktü hem de "delil" saydığı pek çok belgeyi (Devlete teslim ettiği gibi) gönderdi!

Bu ülkenin bu kadar sahipsiz olmadığını ve HER ZAMANDA DEVLETİMİZİN 18 YAŞINDA olduğunu biliyoruz!  

Bırakın birileri Aston Martin'e binip saatte 350 km hız yaptığını sansın...
Devlet günü geldiğininde gelir onu kamlumbağa hızıyla yakalar!

Murat Marangoz'un yaşadıkları ve başına gelenleri "DEVLET İŞLERİ RAYINA SOKTUKTAN" sonra kitap haline getirmeyi düşünüyoruz! 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi; bu yolsuzluğun öncelikle adını koymak istiyoruz: ASFALT KARDEŞLİĞİ!

Şok bir detayı da hatırlatmakta yarar görüyoruz...

Bilindiği üzere; 2011 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesine peş peşe iki operasyon yapılmış, yaklaşık 130 kişi gözaltına alınmıştı...

Şüpheliler "ÇETE"den yargılanıyorlardı...
Duruşmalara neredeyse 200'e yakın avukat giriyordu...
Sadece bir avukatın dilekçesiyle Büyükşehir davası "ÇETE" kapsamından düştü! 
Sanmayınız ki Kocaoğlu'nun avukatlarından birisinin falan verdiğini!
Geçiniz orasını...!
Davanın "Çete"den devam etmesi için "O" şeyin olması gerekiyordu!
İşte o olmayan şeyi O avukat arkadaş ortaya çıkardı ve o dava ÇETE kapsamından çıkarıldı!

Bu detayı niye yazdığımıza gelince;

Murat Marangoz'un ortaya çıkardığı bu yolsuzluk dosyasında Büyükşehir dava dosyasında olmayan o şey, Buca Asfalt Yolsuzluğu dosyasında mevcut ve hem de birden fazla! (Bu detayı günü geldiğinde ayrıntılarıyla vereceğiz.)

Murat Marangoz'un verdiği ifadeler yarın gün yüzüne çıktığında; bir şekilde Buca'daki bu yolsuzluk dosyasında adı geçen şüphelilerinin de "ORGANİZE" bu işi yürüttüklerinin ortaya çıkacağını düşünüyoruz!  

Emin Yılmaz... Buca Belediyesi taşeron işçisi...

Murat Marangoz'un iddialarına göre;
Buca Belediyesi Fen İşleri Müdürü Serkan Gündüz, bindiği (Füme Renkli) Aston Martin marka piyasa değeri 1 Milyon 500 Bin Lira olan bu arabayı taşeron işçi Emin Yılmaz'ın üstüne yapmış!  

Marangoz'un iddiaları sadece Aston Martin'le de sınırlı değil!

Marangoz, Serkan Gündüz'ün asfalt işleri süresince 3 adet lüks Mercedes (Ful Aksesuar) 2 adet lüks BMW (Ful Aksesuar) ayıca ablasına bir lüks Mercedes (Ful Aksesuar), babasına da lüks Wolksvagen Passat (Ful Aksesuar) marka araba aldığını öne sürdü!

Şimdi; Serkan Gündüz'ün bu denli araba sevdası bile insanın tüylerini diken diken ederken... Sevgili okurlar... ABD Başkanı Donald Trump'u ABD askerleriyle birlikte Buca Belediyesine işe koyup müdür yapsanız, böylesine yolsuzluklar üzerinden lüks arabaların bir tanesi bile olsun almaya cesaret edebilir mi?

Gerçekten bu nasıl cesarettir?

Eh... Şimdi devlet bunları yapanları yanlarına KÂR mı bıraksın?

Nerede kaldı o Adalet için yürünen yollar? 

Buca'ya ivedilikle bu ülkede adalet isteyecek olanın adı da sayın Kemal Kılıçdaroğlu değil midir? 

Murat Marongoz, asfalt yolsuzluğu şüpehililerinden Başkan Yardımcısı Hakan Gündüz hakkında verdiği ifadeyi şöyle anlattı: "'Başkanım, bana Argon inşaatın adamları bana gelmemiş asfalt irsaliyelerini zorla imzalatmak istiyorlar.  Serkan Gündüz müdürüme bunları söylüyorum 'bilgim dahilinde' imzalayacaksın diyor' değimde Hakan Gündüz, çekmesinden çıkardığı altın kaplama silahını masaya koyup aynen şunları söyledi: 'Hepsi benim bilgim dahilindedir. İmzalayacaksın. Sana kimse donunamaz'"
Murat Maraongoz, anlattıklarının hepsinin ifade tutanaklarında yer aldığını belirtti ve ekledi: "En az 200 adet serilmemiş asfalt irsaliyesi imzaltmışlardır bana!"

Murat Marongoz'un Serkan Gündüz'ün edindiği gayrimenkullere bir sonraki haberimizde yer vereceğimiz belirterek; Serkan Gündüz'ün çözüm ortağı ve şüphelilerden Okan Göyce ve Hatice Müzeyyen Özhamam'ın Barcelona turlarına bir göz atalım mı?

Murat Marangoz, Başkan Yardımcısı Hakan Gündüz ile ona bağlı Fen İşleri Müdürü Serkan Gündüz'ün en büyük alışkanlıklarının da başında yurtdışı seyehatlerinin geldiğini öne sürdü...

Marangoz, Hakan ve Serkan Gündüz'ün asfalt işleri devam ettiği sürelerde her hafta sonunu yurtdışında geçirdiklerini öne sürdü. Marangoz, Gündüz'lerin yurtdışı çıkışlarının listesine devletin kolaylıkla ulaşabileceğini ifade ederek, "Çok basit, Hakan Gündüz ve Serkan Gündüz, pasaportlarına bakarak, kaç defa cuma gününden yurtdışına çıkıp, pazartesi günü işbaşı yaptıklarını tarih tarih açıklayabilirler. Zor bir şey değil bu. Ayrıca, Serkan Sündüz, kaç defa Barcelona'ya yanına Okan Göyce ve Hatice Müzeyyen Özhamam'ı alarak gittiğini de tek tek açıklayabilir. Bir defasında da pazartesi sabahı döndüklerinde havaalınından ben gidip almıştım" dedi.

Göyce'de, Özhamam'da tekniker... Olsun olsun maaşları 5 bin lira... Bırakın çat kapı Bercelona'ya gitmeyi, bunlar bu maaşla ayda 4 defa Karşıyaka Kent restorana gidip akşam yemeği yiyebilirler mi?

Bu nasıl iştir arkadaş... Barcelona'ya programı iptalse, kalkacaksın Rodos'a gideceksin nargile fokurdatmaya!  

Yahu sizdeki bu keyif, Holding patronlarının çocuklarında yoktur! Yaşını kaç başınız kaç?

Neyse Adalet yerini bulacaktır diyelim...

"Asfalt Kardeşliği" haber dizimiz şok detay ve belgelerle devam edecek... Bir yere hem belediye hem belediye şirketi asfalt döker mi? Ve bu asfalt nasıl olur da yaylacık mahallesine de aynı zamanda dökülür? Hepsi dafa fazlası... 

 Not: Fotoğraflar, sosyal medya hesaplarından alınmıştır.