ALLAH KİMSELERİ BU HALLERE KADAR DÜŞÜRMESİN! GÜCE BU KADAR DA MI TAPILIR MÖSYÖ SABRİ ERGÜL BEY?

ALLAH KİMSELERİ BU HALLERE KADAR DÜŞÜRMESİN! GÜCE BU KADAR DA MI TAPILIR MÖSYÖ SABRİ ERGÜL BEY?
16 Ekim 2020 - 20:27 - Güncelleme: 16 Ekim 2020 - 22:56Öncelikle; 
Anadolu insanının böylesi hallere nasıl reçete yazdığının adını koyalım: "Allah düşmanımı dahi böylesi bir duruma düşürmesin!"

Sabri Ergül... Avukat... Dönemim CHP'sinde İzmir'den Milletvekilliği ve Genel Sekreter Yardımcılığı rütbesine kadar erişmiş bir siyasetçi...
Halen; İzmir'de CHP'nin siyasi ağır topları arasında gösterilen bir isim...
Saygı duyarız; isterselerse ağır değil, hafif top olarak da gösterilebilinir, bizce hiç bir sakınca yok...İşte bu Mösyö Sabri Ergül Bey'in "CHP'NİN İZMİR'DEKİ EN MUTLU ÇİFTİNDEN SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİK HALLERİ! EŞ SATIYOR, KOCA ALIYOR..." başlıklı 10 gün önceki (5 Ekim 2020) BELGELİ haberimiz ağrına gitmiş (Dönemim Diyarabakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in 'palamut ağacının hangi dalı nerenize dokundu?' dediği kıvamında) olacak; Hürriyet'ten Yalçın Bayer'in köşesine "EŞ SATIYOR, KOCA ALIYOR..." öyle değil deyip haberimizin "YALAN" olduğunu bir mektup yazarak (Aklı sıra kurnazlıkla 'doğru değil' diyerek.) öne sürmüş!

Yaşına başına vereceğiz de...
İyi de; gözünüzde mi görmüyor Mösyö Sabri Ergül Bey?
Haberimizdeki belgeleri görmediniz mi?
Mösyö Sabri Ergül Bey, Hurriyet'ten Yalçın Bayer'e gönderdiği laf salatasında;
"BiR gerçeği sunmak istiyorum. İzmir’de bazı internet sitelerinde çıkan ‘Tunç Soyer’in eşi satıyor, İBB Başkanı kocası alıyor’ haberi üzerine bir şeyler yazmak istiyorum. Bu haber doğru değil, yapılan iş öyle değil." demiş!
Peki, Mösyö Sabri Ergül bey, doğru olan nedir?

BU BELGELER NEYİN DELİLİ MÖSYÖ SABRİ ERGÜL BEY?
KARI-KOCA BU BELEGELERE GÖRE; ÇİFTE TELLİ Mİ, SAKLAMBAÇ MI OYNUYORLAR?


Devletin resmi kayıtlarına giren bu belgelere göre; "SATAN EŞ" kim Mösyö Sabri Ergül Bey?
Devletin resmi kayıtlarına giren bu belgelere göre; "ALAN EŞ" kim Mösyö Sabri Ergül Bey?

MÖSYÖ SABRİ ERGÜL BEY'DEN KOOP ÜZERİNE TRAŞ FASLI!

"Kooperatifçiliği teşvik için yasalar ve mevzuat‚ ‘Kamu kurumları, belediyeler ihtiyaçlarını ihalesiz olarak kooperatifler ve üst birliklerinden satın alabilirler’ hükümlerini getirmiştir.
İBB Başkanı Soyer’in eşi yıllardır Ege-İzmir tarımsal üretim kooperatifleri birliği Köy-Koop’un (Mahmut Türkmenoğlu’nun kurduğu birlik) başkanıdır. Aziz Kocaoğlu döneminden bu yana bu birlik ve ortağı kooperatiflerin ürünlerini İBB direkt ihalesiz satın alır ve kooperatifleri bu yolla destekler. Tunç Soyer döneminde de yapılan budur. Eşten değil, yasal ve doğru olarak doğrudan üreticilerden aracısız satın alma söz konusudur. Suçlamanın tarafı ve taraftarların da avukatı değilim ama gerçeği bilen bir hukukçu olarak bu açıklamayı size iletmek istedim.” diyor... Breh... Breh...

Yahu, Mösyö Sabri Ergül Bey, biz "kılıfına uydurulmuş" bir alış-verişin ne peşindeyiz ne de vurgunun! Bu türden alış-veriş "ETİK Mİ" onun derdindeyiz ve GAZETECİLİK adına ÖDÜLLÜK bir habere de İMZA ATMIŞ BULUNUYORUZ! 
Peki, haberimizin neresi, nerenize dokundu?
Haa.. "Bu karı-koca 21 MİLYONLUK SÜT alış-verişi haberi beni TATMİN ETMEDİ" derseniz; yeni bir ALIŞ-VERİŞİN belgelerini de YAYIMLAMADAN önce yüksek izninizle elinize verir; ardından da sorumuzu yöneltiriz: "Mösyö Sabri Ergül Bey, duydunuz mu Neptün Soyer başkanı olduğu Seferihisar Hıdırlık Kooperatifinden 52 BİN 700 LİRALIK TARHANAYI kocasının Başkanı olduğu İBB'ye SATMIŞ, haberiniz var mı?" 

Yine TATMİN OLMADIM derseniz; Hurriyet'ten Yalçın Bayer'e gönderdiğiniz "SOYER’LERE YAPILAN HAKSIZLIK" başlıklı mektubunuza binaenaleyh, MV devre, İzmir'deki siyasi ve mesleki arkadaşlarınızından gelen iletilere bir bakınız deriz:

Çakmur döneminden partili bir belediyeci: "Sabri Bey, güce tapan ve her dönemin adamıdır! Dün Aziz'e 15 yıl taptı, şimdi geçer akçe Tunç! Ama, ayıp yapıyor... Aziz Bey'i bile çiğnemiş oldu bu mektupla!"

İzmirli ve partili bir meslektaşınız: "Sabri Bey, Manisa davası'nda Manisalı Çocukları savunmasaydı o kadar ceza almazlardı. Sabri Bey Manisa Davası'nda savunmadan çok şov yaptı! "

İstabul'dan MV devre arkadaşınız: "Zamanında Deniz Bey'i de en çok yıkayıp, yağlayan oydu!"

90 Sonrası CHP'nin kurucu bir ilçe başkanı: "Sabri Bey'in ne partimize ne de bir partilimize 5 kuruşluk faydası dokunmuştur. Aynı zamanda Sabri Bey'in pantolanlarında cep bulunmaz!"

Seferihisar'dan gazetemizin yazarı Cumhur Eriş: "Sabri Bey, bu mektubuyla TS'nin gözüne girmeyi kotarmıştır! Emeklerinin karşılığı olarakta; TS'nin İZELMAN'da şoförünü görevden almasından ve de  yönetim kurulundaki o açığı da Sabri Bey'le doldurmasında bir sakınca görmeyeceğimizi, tam tersi memnunluk duyacağımızı zatialilerine iletiriz!" 

Mösyö Sabri Ergül Bey için gelen onlarca yüzlerce yorum, ilete bir yana; aynı alış-veriş AKP'li Balıkkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve eşi, MHP'li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı eşi arasında yaşanmış ve biz de bu haberi yazıp, "ETİK Mİ" öznesi mantığıyla yayımlamış olsaydık; o Mösyö Sabri Ergül Bey aynı ve savunmacı bir mantıkla Hurriyet'ten Yalçın Bayer'e değil de, Sabah'tan Yavuz Donat'a mektup gönderir miydi?

Mösyö Sabri Ergül Bey, Gündem 35'te köpek osurdukça ne belge üretiyoruz ne de haber yazıyoruz! Aslanlar gibi de kimselere de eyvallah demeden gazetecilik mesleğimizi düşünerek ve ince detaylarını da yakalayarak haber ve yazılar yayımlıyoruz!

Şimdi diyebilirsiniz belki; "Bak beni muhatap aldılar!"
Hiç bile alakası yok!
Siz sadece bir vesile oldunuz!
Niye mi?
Biz, tüm haberlerimizin arkasında olduğumuz gibi; sizin bu mektuptaki KOOP'çuluk üzerine engin ve derin fikirlerinizden de yola çıkarak; Balçova ve Bornova'daki Konut Koop'çuluğu üzerine başarılarınızı araştırıp, kamuoyunu bilgilendirmek adına, yeni bir görev edindik! (Engin Koop'çuluk faaliyetleriniz neyse sayemizde TS'ler de bilgilenmiş olacaklar.) Bunu da saygılarımızla iletitiriz Mösyö Sabri Ergül bey!

Son sözümüz Mösyö Sabri Ergül Bey'e;
Temsil, eş Neptün Soyer'in, koca Tunç Soyer'in İBB'sine "TARHANA" satmış olduğunu, belgelerini de elinize tutuşturarak haber yapsak; bu defa Le Monde'ye mi, London Times'e mi mektup yazacaksınız? 

Devam edecek...

Not: EŞ SATIYOR-KOCA ALIYOR, DEVAM HABERİMİZ BELGELİ OLARAK SABRİ ERGÜL BEY'İN (BAYRAM SİNEMASI AFİŞLERİNDEKİ GİBİ) 'ŞEREFİNE' GELİYOR... 

TARHANA HABERİMİZİN YANINA; KIRMA YEŞİL ZEYTİN, SALATALIK TURŞUSU, TAZE ACI BİBER KIZARTMASINI BU AKŞAMDAN HAZIRLAYABİLİRSİNİZ...
YARIN GELİYOR...
BELGELİ...
Ayrıca dip not: İzmir'de 21 Milyonlık süt alış-veriş haberini Gündem 35'in dışında yapacak başka bir internet gazetesi var mı Mösyö Sabri Ergül Bey?
Bundan böyle kıvırmadan ismimizi de açık açık yazabilir, istediğiniz şekilde de hedef bile gösterebilrisiniz ama; GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ!
Biz gerçekleri HALKIMIZIN haber alma özgürlüğü çerçevesinde yazmaya devam edeceğiz! 

BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİNİZ...