ALIN SİZE GÜZELBAHÇE'DEN BİR GİRİŞİMCİ İÇİN YAPILAN 'ADALET' TOPLANTISI ÖRNEĞİ!

CHP tepe yönetiminde Belediye Başkanlarına bu bakış açısı, bu yönetim anlayışı olduğu sürece; yakındır devlet gelir! 

ALIN SİZE GÜZELBAHÇE'DEN BİR GİRİŞİMCİ İÇİN YAPILAN 'ADALET' TOPLANTISI ÖRNEĞİ!
02 Ekim 2017 - 11:34 - Güncelleme: 02 Ekim 2017 - 12:36

Albert Einstein şöyle der: "Önyargıyı parçalamak atomu parçalamaktan zordur!"

Ankara'daki o oligarşik yapının önyargıyla baktığı İzmir'deki ilçelerin başında Güzelbahçe gelir... 

2014 Yerel seçimleri aday adaylığı döneminde; Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Yardımcısı Mustafa Günay ve dönemin CHP İlçe Başkanı Ednan Arslan'ın Güzelbahçe'deki güzel icraatlarından oluşan onlarca dosyanın CHP Genel Merkezine gönderildiği, elden teslim edildiği bilinen bir konu... Bilindiği şekliyle; İzmir'deki ilçe Belediye Başkan adayları Gürsel Erol, Gürsel Tekin vb. gibi isimlerin destekleriyle 5'li MYK üyeleri tarafından belirlenmişti. 

İnce, Günay ve Arslan'ın Güzelbahçe'deki güzel icraatları, başta CHP üyeleri olmak üzere, Güzelbahçeliler tarafından dönemin 5'i bir yerdesinde yer alan Adnan Keskin'e telefonlalarla defalarca aktarılmıştı... Tanık olduğum bir telefon görüşmesinde (telefonun hoparlörü açık) Adnan Keskin aynen şunları söylemişti: "Mustafa İnce diye biri yok gündemimizde. Rahat olun!"

Aslında Adnan Keskin, doğruları söylüyordu... Mustafa İnce, dün olduğu gibi bugünde CHP'nin gündeminde yok! Daha doğrusu; CHP Genel Merkezi'nin hiç bir zaman olmadığı gibi; bugünde Belediyeler gündemlerinde yok! CHP'li bir Belediye Başkanıysanız; istediğiniz gibi hareket etmekte özgürsünüzdür ve ayrıca kimse sizin kılınıza dokunamaz! Bir şekilde korunur kollanırsınız!   

Adalet, bilindiği gibi CHP'nin gündemini teşkil eden ana madde... CHP'de Adaletin ne olduğu önemli değil, önemli olan sizin Adaletten ne anladığınız! Adaletsiz bir delege seçimi yapılsın, bir Belediye Başkanı arar İl Başkanını itiraz dilekçelerini kabul etmeyin emrini verir, İl Başkanı aldığı emre uyar, itiraz dilekçeleri sümen altı olur ve ADALET yerini bulur! Tepedeki mantık bu olunca; sen işin yoksa bekle dur Adalet yerini bulacak diye! 

Grandfather Mustafa İnce!

Esnaf ya da bir işletme açacaksınız Güzelbahçe'de... Güzelbahçe'nin büyüklerinden izin (vize) almadıysanız, işiniz haraptır! Şimdi; kalkmış bir vatandaş Güzelbahçe'de bu büyük abi ve babalardan izin almadan hafriyat ve kum, çakıl işi yapmaya kalkışmış! Yahu sen misin o Adaletsizce iş yapmaya kalkışan misali, bu saf girişimciyi hizaya çekmek için büyük abiler, babalar ayaklarına çağırmışlar! (Nereye çağırdıkları biliniyor) 

Bu saf girişimciyi kimler mi çağırmışlar ayaklarına?

Belediye Başkanı Mustafa İnce, Yardımcısı Mustafa Günay, İlçe Başkanı Kazım Çam, İl Yöneticisi (Namzet İl Başkan adayı) Altan İnanç... 

Büyük abiler ve baba (Mustafa İnce) almışlar sazı ellerine; başlamışlar Güzelbahçe'de iş nasıl yapılırın inceliklerini anlatmaya! 

Güzelbahçe'de hafriyat ve kum, çakıl işindeki pastanın iki firamaya ait olduğunu aktaran baba ve abiler, ince detayları da bu saf girişimciye aktarmaya çalışmışlar!

Toplantının sonuna doğru; Baba filmlerinde gördüğümüz bir replikle yerinden kalkan Başkan Mustafa İnce, saf girişimcinin omuzlarını ovarak grandfather edasıyla şunları kulağına fısıldamış: "Sen kiminle oturduğunun farkında mısın!!!" 

Evet... Herkese tavsiye, kimin kiminle oturduğunun farkında olmalı hele ki bu devirde!

Yukarıda belirtildiği gibi; tepedekilerin aşağıdakilere bakışlarındaki o ön yargı yıkılmadığı sürece; ne Güzelbahçe'ye ne de başka bir ilçeye değil Adalet, komşu kızı Melehat bile zor gelir! 

CHP tepe yönetiminde Belediye Başkanlarına bu bakış açısı, bu yönetim anlayışı olduğu sürece; yakındır devlet gelir! 

 

Not: Toplantıda geçen rakamlara yazıda yer verilmemiştir!