AK Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş'tan dikkat çeken açıklama!

AK PARTİ UŞAK İL BAŞKANI SERVET KUŞ’TAN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA  

AK Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş'tan dikkat çeken açıklama!
04 Temmuz 2017 - 22:43

AK Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen  'AK Parti İl Başkanları toplantısı'na katıldı. Toplantı sonrası bir değerlendirme yapan  Başkan Servet Kuş, önemli açıklamalarda bulundu.

İl Başkanlığının özellikle de AK Parti’de önemli bir mevki olduğunu vurgulayan Başkan Kuş, "AK Parti'de İl Başkanlığı görevi, başka bir takım görevler almak için basamak olarak kullanılmaz. Bu doğal bir sonuç olarak yansırsa o zaman o görevi alır yaparız, diğer arkadaşlarımız gibi gayret gösteririz. 2019'da Milletvekili, Belediye Başkanlığı seçimlerini hesap ederek bir kongreye girecek değiliz” dedi.

SÜRECİ ANLATTI

AK Parti’de start alacak olan kongre sürecini değerlendiren AK Parti İl Başkanı Servet Kuş,  “Geçtiğimiz hafta sonu üç kademe İl Başkanı, Kadın Kolları Başkanı ve Gençlik Kollarının katıldığı 81 il İl Başkanları Toplantısını gerçekleştirdik. Bu toplantının en büyük farkı kurucu liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Genel Başkan olarak katıldığı ilk toplantı. Bu hem şahsımın hem de orada bulunan dava arkadaşlarımızı ziyadesiyle memnun etmiştir” diyerek, şunları söyledi: “Bizler seçildiğimiz dönem içerisinde üç yıllığına seçiliyoruz. Kongre takvimimiz Temmuz ayı içerisinde başlıyor. Biz öncelikle nüfusu 5 Bini geçen Beldelerde kongrelerin yapımı ile başlayacağız. Daha sonra ilçe ve il kongremizi yaparak kongre takvimimizi tamamlamış olacağız. Süreç şöyle işleyecek, Temmuz ayı içerisinde Belde  ve ilçe Teşkilatlarımızı seçerek kongre takvimini başlatmış olacağız. Ağustos ayı itibariyle ilçe kongrelerimizin yapımı başlayabilir. Buda Kasım Ayı’na kadar üç aylık bir süreci kapsayacak. Daha sonra Kasım ayı ortasında 25 Şubat’a kadar da tarihi genel merkez tarafından belirlenecek İl Kongremizi yaparak süreci tamamlayacağız. Bu vesile ile tüm teşkilatlarımızı gözden geçirme fırsatı elde edeceğiz hem de yenilenme fırsatına ulaşacağız. Bu koltuklarda oturmak için çeşitli atraksiyonlar ya da siyasi oyunlar değil kalbimizde taşıdığımız ve güçlendirmeye çalıştığımız milletimize hizmet etme sevdasındayız. Genel Başkanımıza duyduğumuz saygı ve muhabbeti ön planda tutuyoruz”

“ GELECEK HER TÜRLÜ DEĞERLENDİRME BİZİM BAŞIMIZIN TACI”

AK Parti İl Başkanı Olarak görevinin başında olduğunun altını çizen Servet Kuş;  sözlerine şöyle devam etti: “Hırsımız yok. Bizim hırsımız millete hizmet için. Başka illerde de olmuş. Ankara’da bir sohbet esnasında duydum ki bazı illerde spekülasyonlar oluşmuş bu toplantıyla ilgili. Biz görevimizin başındayız ve devam ediyoruz. Acaba devam eder miyiz? Diye bir kavram gündemimizde yok. Acaba ne yaparsak Uşak'a faydamız olur düşüncemiz var.  Görevimizin başındayız. İleriki dönemle ilgili takdir Genel Başkanımızın, Genel Merkezimizin, ve yetkili kurullarınındır. Gelecek her türlü değerlendirme bizim başımızın tacı”

“BÖYLE SİYASET YAPMAK AYIP MIDIR?”

“Görevimizin başındayız, aksi yönde bir husus söz konusu değil” diyen İl Başkanı Servet Kuş, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanlığı seçimleri, Milletvekilleri ve Belediye Başkanlığı seçimleri 2019 yılı içerisinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından herhangi bir değişiklik yapılmazsa. Ben bir hesap ortaya koyarak siyaset yapmıyorum. Böyle siyaset yapmak ayıp mıdır? Bunu da söylemek istemiyorum ama İl Başkanlığı özellikle AK Parti’de önemli bir mevkidir. Başka bir takım görevler almak için basamak olarak kullanılmaz. Bu doğal bir sonuç olarak yansırsa o zaman o görevi alır yaparız diğer arkadaşlarımız gibi gayret gösteririz. 2019 Milletvekili, Belediye Başkanlığı seçimlerini hesap ederek bir kongreye girecek değiliz. 2019’da yapılacak seçimlerin tamamında nasıl bir teşkilat yapılanması kurarsak daha iyi bir başarıya ulaşırız bunu hesap emeliyiz”

“BİZİM DİNAMİK, SAĞLAM, GÜÇLÜ, TEŞKİLATLARA İHTİYACIMIZ VAR.”

Yeni dönemde dinamik, güçlü ve sağlam bir teşkilat yapılanması ile 2019 seçimlerinde hedeflerinin başarı olması gerektiğini sözlerine ekleyen Başkan Kuş, “Bizim dinamik, sağlam, güçlü, teşkilatlara ihtiyacımız var. Üzerimizde taşıdığımız tecrübe ile bugüne kadar yaptığımız işlere baktığımızda biz bu işi layığı ile yaparız yapmaya da devam ederiz. Her şeyin hayırlısı. Hem şahsım hem memleketim için hayırlısını dileyerek dua ederim” diyerek sözlerini noktaladı.