AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Keseli, belediye yönetiminin 500 gününü değerlendirdi

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Keseli, belediye yönetiminin 500 gününü değerlendirdi
30 Ekim 2020 - 11:37

İZMİR (AA) - AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Dereboylu Keseli, "Üzülerek söylüyorum ki lider ilçe Karşıyaka kavramı her geçen gün eriyor. Karşıyaka bugün yönetilemiyor." dedi.

Keseli, yaptığı yazılı açıklamada, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ve ekibinin geride kalan 500 günlük sürede "belediye binası giriş katı tadilatı, Mavişehir'de mağduriyet oluşturma, Ulubatlı Hasan misali çadır dikme, baraka gibi büfe açıp kapatma dışında bir şey yapamadığını" ileri sürdü.

Tugay'ın vaatlerinin hiçbirini yerine getirmediğini öne süren Keseli, şunları kaydetti:

"Merak ediyor ve soruyoruz ? Karşıyaka'yı ne kenti haline getirmek istiyorsunuz ? Eğitimle mi özdeşleşecek, sporla mı, sanatla mı, üretimle mi, turizmle mi ? Yoksa dinamizmini iyice kaybettirip ilçemizi dev bir huzurevi mi yapmak istiyorsunuz ? Bakın ilçemizde küçük sanayimiz var. Ona bile sahip çıkılamıyor. Altyapısı, yolları her şeyiyle çile. Az sayıdaki işletmeyi oradan nasıl kaçırırım diye düşünseniz ancak böyle kaçırırsınız. Bununla birlikte denizden kopuk bir Karşıyaka'yı kabullenemiyoruz. Üzülerek söylüyorum ki lider ilçe Karşıyaka kavramı her geçen gün eriyor. Karşıyaka bugün yönetilemiyor."

Keseli, Karşıyaka Belediyesi’nin düzenlediği doğrudan temin ve ihalelerde Malatyalı bir firmanın ön plana çıktığını belirterek, "Hatırlayacaksınız önceki başkan döneminde ilçemizde bir Konya ve Konyalı sevdası vardı. Bu dönem de anlayamadığımız bir Malatya sevdası var. Doğrudan teminlerde, ihalelerde hep Malatyalı bir firmanın ön plana çıkması bir tesadüf mü ?" ifadelerini kullandı.