Ak Parti Bornova İlçe Başkanlığına Hakan Beşyıldız mı atanıyor?

Ak Parti Bornova İlçe Başkanlığına Hakan Beşyıldız mı atanıyor?
07 Ocak 2021 - 12:14 - Güncelleme: 08 Ocak 2021 - 12:47


AK Parti Bornova’da Hasan Ali Karaman’ın istifası ile boşalan görev için çok sayıda isim konuşuladursun, ilçenin tanınmış iş adamı ve sporcu dostu ismi Hakan Beşyıldız’a “aday ol” baskılarının olduğu gelen bilgiler arasında

Bornova AK Parti’de istifa sonrası siyasi belirsizlik devam ederken, ilçe başkanlığına kimin atanacağı de merakla bekleniyor. Mevcut yönetimden birkaç ismin resmen adaylıklarını açıklarken, bazı isimler ise beklemede. Parti kulislerinde ise “Atanacak başkanın hem siyasi otorite, hem Bornova kamuoyunda kabul görmesi ve ilçeyi yeniden derleyip toparlaması” beklentisi hâkim.

Öte yandan, tanıdık – bildik, eski ve yeni yönetimlerin konuşulduğu bir ortamda partiye yakınlığı, siyasi duruşu ve iş alemindeki başarılarıyla konuşulan bir isim daha düştü gündeme.

O isim, spor ve ekonomi camiasının yakından tanıdığı Hakan Beşyıldız.
Hem iktidar kanadına, hem muhalefet tarafıyla önemli dostlukları bulunan, özellikle doğma – büyüme Bornovalı olması sebebiyle de ilçenin yapısını iyi bilen bir isim olan Beşyıldız’a ısrarla “aday ol” baskılarının yapıldığı konuşuluyor.
Öte yandan, teşkilat kanadında da “mevcut isimlerin dışında bir isim” olur kanaati ağır basıyor.

Konuyla ilgili telefonla görüştüğümüz Hakan Beşyıldız ise kendisinin böyle bir düşüncesi olmadığını, Bornova ve İzmir için büyük önem arz eden ismin, Genel Merkez ve İl tarafından değerlendirilmesi gerektiğini, herkesin de buna saygı duyması gerektiği yönünde görüş bildirdi.

Ahmet Çetinkaya/Yeşil Bornova