Adana, Bolu derken CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi de "Su" da yüzde elli indirime gidecek mi?

Adana, Bolu derken CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi de "Su" da yüzde elli indirime gidecek mi?
19 Nisan 2020 - 14:52 - Güncelleme: 19 Nisan 2020 - 19:35Soyer'ler sayesinde İzmir, koorona virüsüne karşı verilen mücadelede tüm illerin bir adım önünde seyrediyor ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve kooperatifçi eşi Neptün Soyer de halktan puan ve sosyal medya üzerinden beğeni toplamaya devam ediyorlar.

Kemal Karataş'ın facebook sayfasından yayımladığı yazısından öğrendiğimiz kadarıyla; Başkan Soyer, dün yine boş durmamış İzmir'in güzide medyasının internet yayınına çıkmış ve koronadan sonraki günler adına adaklarda bulunmuş ve eklemiş: 
"Kemeraltında şambalı yeyin...
Kızlarağası hanında çay için...
Kıbrıs şehitleri caddesinde aylak aylak gezin...
Güzelbahçede Urla’da uzun uzun kahvaltılar yapın...
Kordonda gezin...
Atatürke selam durun...
Gazeteciler düşüncelerinden dolayı hapse atılsınlar..
Sesiniz çıkmasın...
Ama özgürlük şarkıları söyleyin... "
(Başkan Soyer'in adaklarının bu bölümü Karataş'ın yazısından alınmıştır.)

Eş Neptün Soyer'de dün Instagram hesabından yayımladığı videosu ile takipçilerine yoğurdun nasıl çalınacağını uygulamalı bir şekilde anlatmış...

Hafta içinde; Başkan Soyer'in parti ve mevkidaşı Adana BŞB Zeydan Kayalar... "Su" da yüzde elli indirim yaptıklarını Adana halkına duyurdu...
Yine başka bir CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan... "Su" da yüzde elli indirim yaptıklarını Bolu halkına duyurdu...

Hafta içinde bu defa Ak Partili İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe'den "Su" çağrısı geldi... Boztepe, Başkan Soyer'i su da yüzde elli indirim yapılmasına davet edip ekledi: "Bu zor günlerde İzmir halkına ekonomik yönden de destek olalım!"

Boztepe'nin bu çağrısını Başkan Soyer ya da eşi Neptün Soyer'in duyup duymadığını bilemiyoruz ama,
başta İzmir medyası olmak üzere; herhalde İzmirliler evlerinde yoğurt çalmayı öğreniyor, kavurma yiyor ya da şambali yemek için Kemeraltına inecekleri günü iple çekiyor olmalı!

Sahi, İzmir'in en meşhur şamalicisi Pasaport'taki (Cumhuriyet Meydanının köşesinde) "Köse" hala yaşıyor mudur? Bizler Köse'nin şamalisini yemeğe yaş olarak yetişmiştik de Başkan Soyer'de yetişmiş olabilir mi? 


*** Anadolu insanı yoğurt mayalamayı, "yoğurt çalmak" şeklinde dillendirir.