YETER GAZİSAN

YETER GAZİSAN

REFERANDUM

23 Şubat 2017 - 13:02

Millet olarak çok farklı yollardan geçiyoruz.  Artık bunu hepimiz biliyoruz. Gruplara ayırmalar, cahil bırakılmak istemeler, aç ve işsiz bırakılmak istemeler, şehitler, kan ve gözyaşı, milleti birbirine vurdurmalar… Daha ne sayayım. Memleket kaos içinde…

Bir sürü yazı yazıldı konuyla ilgili. Fakat halen daha aynı hepimiz merakla 16 Nisan da yapılacak olan Referandumu beklemekteyiz. Çok kısa bir zaman kaldı. Herkes Referandumdan ne çıkacak merakında.
Hayır mı? Evet mi?  Hadi buyurun seçin ikisinden birini. Bir çok yerde yazıldı çizildi demiştim yazının başında. Ben de yazayım ki sağlam olsun.  

Evet diyenlere diyecek bir sözüm yok ama neden hayır dememiz gerektiğini bir kez daha ifade etmek istiyorum.
Ülkenin yıkıma, halkın uçuruma daha fazla sürüklenmesini önlemek için, ‘HAYIR’ demeliyiz. Çocuklarımızın savaşlarda kırılmasını engellemek için, ‘HAYIR’ demeliyiz. 
Türkiye’nin Libya, Irak ve Suriye’de yaşanan türden katliamlara sahne olmasını önlemek için, ‘HAYIR’ demeliyiz.
Ülkenin bir tek kişi tarafından Olağan üstü hal, Sıkıyönetim ve savaş hali yasalarıyla yönetilmesinin önüne geçmek için, ‘HAYIR’ demeliyiz.

Nasıl düşüneceğimize, neye inanıp-inanmayacağımıza, yaşam tarzımızın nasıl olacağına olağanüstü yetkilerle donatılmış tek bir kişinin karar vermemesi için, ‘HAYIR’ demeliyiz.

Grev ve direniş, söz, basın -yayın ve örgütlenme hakkının bir kişi tarafından sevk ve  idaresi altında olmasına dur demek için ‘HAYIR’ demeliyiz.

İrademizi, seçme-seçilme hakkımızı bir tek kişinin eline teslim etmemek için, ‘HAYIR’ demeliyiz.
Parlamentonun, mahkemelerin, üniversitelerin bir tek kişinin keyfi yönetimine bağlanmasını önlemek için, ‘HAYIR’ demeliyiz.

Daha iyi koşullarda yaşama istemini dile getiren, çalışma ve iş koşullarının iyileştirilmesini isteyen, tam hak eşitliği, barış ve demokrasi isteyen, kadınların horlanıp-aşağılanması ve cinsiyetçi ayrıma tabi tutulmasına karşı çıkanların tek bir kişi tarafından “hain” ilan edilerek zindanlara kapatılmasına set çekmek için, ‘HAYIR’ demeliyiz.
Ülkenin ve tüm ezilenlerin, baskıyla, polis zorbalığı ve zindan tehdidiyle susturulmaya çalışılan herkesin yararına olan ‘HAYIR’ oylarını artırmak, hep birlikte  ‘HAYIR’ demektir! 

‘’Evet derseniz merak etmeyin bir daha size hiçbir soru sormayacaklar.’’

Evet dersek de yukarıdaki Hayır dediğimiz her şeyi kabul etmiş olup hiçbir hak talep edemeyeceğiz. Son olarak değinmek istediğim bir iki konu daha var. Hayır diyenler terörist ilan edilmiş varsın etsinler bizler kimin ne olduğunu biliyoruz. Bir de’’ Hayır’’ çıkarsa iç savaşa hazır olun deniliyor. Bunu tehdit olarak mı anlayalım? Bence tehdit bile olsa tehditlere pabuç bırakmayalım.
   

Sevgi ve Saygılarımla
 


GÜNDEM OTUZBEŞ İHA ABONESİDİR