TURAN ÇATAL

TURAN ÇATAL


İZSU'DA CADI KAZANI KAYNATILIYOR

24 Eylül 2019 - 14:51İZ-SU'da duyumlarımıza göre; birileri çamur at izi kalsın mantığı ile dedikodu habarleri yayıp duruyor! Bununla da yetinmeyip aslı astarı olamayan yalanları kurgulayıp çeşitli yerlere "CİMER, İBB Başkanlık, Valilik" vb. yerlere şikayet yazıları gönderdiklerinin duyumlarını aldık...

Bu yalan üzerine kurgulu şikayet yazılarını verenlerin de isimleri bize ulaşmış bulunmaktadır! 

Gerektiğinde "devrimci teşhir" anlamında bu isimleri de biz yazarız. Sonra mesai arkadaşlarının yüzüne nasıl bakacak diye merakla izleriz!

Anlayamadığım; bu iftira dolu ihbar yazılarını gönderirken, bir zamanlar çok yakın arkadaşlıklar ve dostluklar yaptığını da bilmekteyiz. Şu koltuk hırsı nelere kadirmiş! Çamur at izi kalsın mantığı ile insanları nasıl da küçültüp alçaklaştırıyor.

Bir de bugün sosyal medyaya düşen bir başka haberin de bir daire başkanının görevden alındığı yönünde! Pes artık demekten kendimizi alamıyoruz. Bu tip yalan yanlış haber ve muhbirliklerle nerelere varılmak isteniyor?

Evet, İZ-SU bugünlerde ekonomik bir açmazı yaşıyor! İş yapan firmalar ciddi rakamlara varan alacaklarını alamıyorlar. En azından yaptıkları imalatların hakedişlerinin tutarı olan parayı üç aydan önce alamıyorlar. Tahakkuk oluştuğundan itibaren altmış gün sonra ancak ödeme yapılıyor. Bu da yüklenicileri oldukça zora sokuyor. İZ-SU bu soruna bir çare bulmak zorundadır. Yoksa işlerini yaptıracak yüklenici firma bulamayacak. Var olanlarda batma aşamasına gelmektedir. Biz buradan ilgililere duyurmuş olalım. İnfial geliyorum diyor!

İZ-SU da yeni üst yapıdan başlayan değişiklikleri de izlemekteyiz! Yanlız bir daire Başkanı dikkatimizi çekti! Eşi İZ-SU'yla ciddi anlamda iş yapan bir firmanın sahibiymiş! Duyumlarımız bu yönde! Eğer dogruysa bu büyük bir skandal olduğunu söyleyebilirim.

Adı bazı olumsuzluklarla anılan bir kaç müdürün yerlerini hala koruduğunu da merak ve ilgiyle takip etmekyiz! Daha önceki yazılarımızda bu müdürlerle ilgili genişçe yazılarımızı sanırım okurlarımız anımsarlar!

Üst yönetime gelen özellikle Genel Müdür Yardımcıları kurumun içinden, sıfırdan yetiştiği için konulara oldukça hakimlerdir. Yakın zamanda olumlu çalışmaları göreceğimiz inancındayım. Kendilerine bu yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Olumlu çalışmaları övgüyle yazacağımız gibi olumsuzlukları da yapıcı leleştirel anlamda yön verme amacıyla da yazacağımızın altını çizmek isterim.

Buradaki amacımız bağcıyı dövmek değildir. İzmir ve İzmirli olarak üzüm yemektir. Kısacası biz İzmir olarak seri, kaliteli ve iyi hizmeti görmek, daha da ötesi yaşamak istiyoruz. Hepsi bu!

Yazımın başında da belirttiğim gibi şu muhbir mantığı ile iftira dolu yazılarınızın sonuçlarına katlanmanız gereken bir sürece giriyorsunuz! 

Yalan yanlış ihbar ve muhbirlik dolu konuları Cumhuriyet Savcılığına taşınıyor olduğu duyumlarını da aldık. Ne demişler ruzgar eken fırtına biçermiş!

Bugün İzmir'de ciddi sağanak şeklinde yağmur başlıyor...
Şimdiden İZ-SU emekçilerine kolaylıklar diliyorum...
Kalın sağlıcakla sevgili okurlarım...