TAHSİN GÜZEL

TAHSİN GÜZEL


ÜLKENİN BEKASI DERKEN NE KASTEDİLİYOR…

31 Ocak 2019 - 00:01 - Güncelleme: 31 Ocak 2019 - 00:12

Kurtuluş mücadelesini başlatmaya karar veren Mustafa Kemal’e bu savaşı nasıl kazanacaksın, ‘ORDU YOK’ dediler... ‘KURULUR’ dedi... ‘PARA YOK’ dediler... ‘BULUNUR’ dedi... ‘DÜŞMAN ÇOK’ dediler... ‘YENİLİR’ dedi...

İşgalci emperyalist ülkeleri ülkemizden kovmak için mücadele verdiğimiz hem Çanakkale Savaşının hem de Kurtuluş Savaşının nasıl bir yokluk ve yoksulluk içerisinde zaferle sonuçlandığını bilmeyenimiz yok, burada tekrar etmenin bir anlamı da yok, işin özünü ve özetini bilmemiz yeter diye düşünüyorum...


Atalarımızın torunlarında yani bizlerde inanılmaz bir savurganlık var. Kimse üretim yapmıyor ama herkes tüketim yapıyor; herkes gösteriş peşinde, herkes rahatına ve konforuna düşkün. Herkes en yeni evlerde yaşayıp en iyi arabalara binip çeşit çeşit kıyafet alıp sürekli dışarıda yemek yiyip en yeni telefon modellerini kullanıp en lüks şekilde yaşamak istiyor...

Kimse yaşamındaki rahattan taviz vermek istemiyor...

İşte onun için emperyalist, küresel terörist ve dünya diktatörü ABD’nin Başkanı Donald Trump’ın, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı, "Eğer Türkiye Kürtleri vurursa, Türkiye'yi ekonomik yönden mahvederiz” tehdidini derinlemesine analiz etmek durumundayız! 

Hatta bu terörist devletin tehdidine ‘adam haklı canımmm’ diyen bu ülkedeki hainler azımsanmayacak kadar da çoktur!

Bu eleştirimi elbette geneli tenzih ederek söylüyor, bu bağlamda 31 Mart yerel seçimlerinin önemine vurgu yapmak istiyorum...

Venezuela’nın delikanlı lideri devrimci lideri Maduro üzerinde oynanan küresel oyunlar, 31 Mart seçimlerinden sonra Ankara ve İstanbul’un ya da birisinin AK Parti’nin elinden gitmesinden sonra Zillet İttifakı’nın Sayın Cumhurbaşkanımızın ve başkanlık sisteminin meşruiyetinin sorgulanmasına hatta daha ileri giderek halkı sokaklara çağırmasına kadar bir mücadeleyi başlatacağı kesindir! Zillet İttifakı yeter ki Erdoğan gitsin, ülke karışmış, ABD bir yandan YPG-PKK bir yandan ülkeyi işgal etmişler umurlarında olmaz!

Allah göstermesin eğer böyle bir durum hâsıl olur ise ABD, YPG-PKK ve içimizdeki işbirlikçileri şunu iyi bilsinler ki, vatansever milletimizin tepkisi öyle 15 Temmuz’da ki gibi çıplak elle olmayacak!

HODRİ MEYDAN!

Dünyanın jandarmalığını üstlenen, ülkesinin güvenliğini hesap edip on bin kilometre ötesindeki ülkeleri işgal eden ABD’nin ülkemiz üzerindeki hesaplarını bilmeyene, öğrenmek istemeyene inanamıyorum! Adamlar açık aşikâre niyetlerini belli ediyor, bu doğrultuda girişimler yapıyor, YPG-PKK’yı sınırımızda tahkim edip silahlandırıyor, bilemiyorum daha nasıl ne yapsın da bazılarını inandırsın. Hiç kimse kusura bakmasın bu işgal hazırlığını görmezden gelenler durumdan vazife çıkartmak isteyenler vatan hainleridir.

Bu gün ABD dışişleri bakanı yaptığı basın toplantında Venezuela’ya destek veren Türkiye’nin de içinde olduğu ülkeleri kırmızıyla işaretlenmesi, Kolambiya’ ya beş bin asker yazan notu teşhir edilmesi!

İşte bunun için Cumhur İttifakı üzerine basa basa 31 Mart’ta düzenlenecek yerel seçimler için bir beka sorunu diyor. 31 Mart sonuçlarına göre ABD ve yardakçısı ülkeler fırsat kollayıp ‘biz Erdoğan’ı tanımıyoruz, Türkiye parlamenter sisteme geçinceye kadar ana muhalefet liderini tanıyoruz’ dese sayın Kılıçdaroğlu’nun nasıl bir tepki vereceğini tahmin edersiniz?

Şıklar aşağıda:

A- Siz de kim oluyorsunuz? Ben sosyalist, devrimci bir partinin genel başkanıyım ve sizin gibi emperyalist, faşist işgalci ülkelerin memuru değilim, özgürlüğü ve bağımsızlığı karakter edinmiş Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bir partinin genel başkanı olarak hepinizi kınıyor ve telin ediyorum!

B- Çağdaş ve uygar ülkelerin bu çağrısına duyarsız kalmayacağız, bu bizim için bir onurdur. Tüm halkımızı meydanlara çağırıyoruz!

Hadi buyurun şıklardan birisini seçiniz…