TAHSİN GÜZEL

TAHSİN GÜZEL


OYUNA GELMEYELİM

05 Temmuz 2018 - 12:13

Son günler sosyal medyada kopartılan fırtınalara bakınca, birden bire başlayan çocuk kaçırma olayları planlı bir kaosun ayak sesleri gibi geliyor bana çünkü akıl iptal olmuş herkes duygularıyla hareket ediyor, olayın önem ve ehemmiyetinden ziyade şerefsiz bir sapığın okuduğu okul ön plana çıkartılarak, tahsilinin İmam Hatip ve İlahiyat olduğu vurgusu yapılıyor. Burada vahim olan da İslam Dinine ve Müslümanlara hakaret ediliyor, yani bu milletin yumuşak karnına hançer saplanıyor, Sayın Cumhurbaşkanı da İmam hatip mezunu olduğu için oyun içinde oyun oynamak şer güçlerin pek bir işine geliyor.

Azılı seri katiller, insanlık suçu işleyen bunca şerefsizler hatta bebek katili hain Öcalan’ da en saygın okullarda okudu, bu olayın okullarla bir alakası olmadığı bir gerçekken kopartılan fırtınanın iyi niyetle yapılmış bir hareket olmadığı gibi kaos yaratma çabaları olduğunu düşünüyorum, hisleriyle hareket ederek ve bu kervana katılan sağduyu sahibi vatandaşların da bu oyuna gelmelerine de üzülüyorum.

İzlediğimiz eski filimler tekrar devrede ve bir köpek kedi için sokağa dökülen, üç beş ağaç için sokakları kirleten sanatçı, kanaat önderi, aydın, entel-dantel ve gazeteci, bu devlet için ömrünün baharında şahadete kavuşan yiğitler için gıklarını çıkarmazken bunların Gezi olayları sürecinde sosyal medyada benzer paylaşım ve koparılan fırtınalarına hep beraber şahit olduk, Gezi olayları başladığında da kaosun ayak sesleri diyerek, ‘ülkemiz üzerinde dolaşan karabulutlar’ başlığıyla yayınlanan yazımda dikkat çekip oyunlara gelmeyelim demiştim.

Şimdide kaosun ayak sesleri diyor uyarıyorum tecavüz edilen yavrumuz bir şerefsizin münferit hareketi olabilir, imam hatipte de okuyabilir Allah cezasını versin, ancak diğer çocuklar konusunda oyunlar olabilir, Güney Doğuda teröre destek azaldı, hatta bazı vatandaşlar bu örgüte değil yasal partilere destek vermeye başladı ve her gün kahraman ordumuz PKK köpeklerini yok ediyor halk tepkisiz, sansasyon yaratacak dikkatleri başka yere çekerek ülkeyi karıştırmak ve zaafa için kullanılan bir argüman olabilir.

Terörün dini imanı yok! Anası, babası, akrabası, kadın, erkek ve çocuk fark etmez ruhu satılmış köpeklerden insaf beklenemez, bu millet hisleriyle değil aklıya hareket etmeli oyunlara gelmemeli.

Şeref yoksunu sapık köpeklerin mektebi medresesi olmadığı gibi insafı vizdanı hatta dini imanı da yoktur, çocuklara yılan, çıyan ve yırtıcı hayvanlar dahi zarar vermezken bu insan görünümündeki mahluklardan her şey beklenir, bunu tasvip edende insan olamaz, ama bu olayı fırsat görüp toplumu germeye belirli bir zümreyi de suçlamak da dogru değil, bu hareket başkalarının işine yarar.

Kürtaj yasasını protesto amacıyla açılan ibretlik pankartlara hepimiz şahidiz.

Google’a sadece şunu yazın, “hamile kalırım doğurmam” bakın karşınıza hem de görsel olarak neler çıkıyor neler:

- Sevişirim evlenmem hamile kalırım doğurmam, sana ne

- Pornoma dokunma

- Namus mu kirletmeden duramam

- Nerde, nasıl, kimle Tayyip bunlardan sanan ne

- Lut kavminin çocuklarıyız

- Bağ benim belletirim… (terbiyelisi: vajina) benim dilletirim. Şeklinde pankart taşıyanların protestolarını yaparken defalarca düşünmelerinde fayda var. Tezimden, sen böyle pankart taşırsan sapıkta işte böyle yapar sonucu çıkmasın, benim amacım toplum ahlakında herkesin üzerine düşeni yapması gerektiği yönündedir.