TAHSİN GÜZEL

TAHSİN GÜZEL


HİÇ OLMAZSA BU SÖYLEDİĞİNİN ARKASINDA DUR SAYIN KILIÇDAROĞLU!

30 Kasım 2016 - 23:54 - Güncelleme: 02 Aralık 2016 - 12:41


29 Kasım 2016 Salı günü CHP gurup toplantısında sayın Kılıçdaroğlu, aileleriyle birlikte on milyon esnaf ve sanatkarları yakından ilgilendiren çok önemli konulara değinirken; Ülkenin muhtelif illerinden örnek vererek, İstanbul, Ankara ve İzmir’in bazı semtlerindeki esnafların sorunlarından dem vurup, Tahsin Güzel olarak 18 senedir "Arabın yalellisi" gibi her platformda dile getirdiği ve yüzlerce defa köşe yazısında değindiği Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifler Birlikleri Merkez Birliği’nin (TESKOMB) Başkanı Yozgat Milletvekili Abdülkadir Akgül’ün elli bin lira (hatta söylenti o ki, 75 Bin liraymış) olan maaşına tepki gösterdi!

Evet, bu konuda sayın Kılıçdaroğlu’na hak veriyor ve bu önemli konuyu dile getirdiği için takdir ve teşekkür ediyorum... Ayrıca Google’a tıklayarak 2002 yılından bu yana Tahsin Güzel olarak Esnaf Odası, Birlik, Federasyon ve Konfederasyon'daki keyfi uygulamalar yanında yapılan yolsuzluklarla ilgili yazılarımı okumasını diliyor ve tavsiye ediyorum...

Çünkü eksik bilgiye sahipler!

Dahası da var sayın Kılıçdaroğlu…

Yıllarca bu teşkilatlardan binlerce lira maaş almalarının yanı sıra, milyonlarca lira yolsuzlukları nedeniyle haklarında dava açılan ve yıllarca TESK’in başında olan Çorum eski milletvekiliniz zatı muhteremle, İzmir eski milletvekiliniz ve partiniz meclis üyesi, İESOB’un eskimeyen onursal başkanı, esnaf aşığı Mehmet Ali Susam’da milletvekili oluncaya kadar; o günün parasıyla Oda, Birlik, Federasyon ve Esnaf Kefalet kooperatiflerinden biri 30-40 diğeri de 80- 100 milyona yakın maaş alıyorlardı… Haberiniz oldu mu?

Sayın Kılıçdaroğlu’na bu konuda çok dosyalar göndermiştim... Öyle anlaşılıyor ki; danışmanları bu dosyaları sümen altı yapmışlar!

Şartlar ne olursa olsun, bu konuda şahsını kutluyorum!

Fakat, İzmir CHP teşkilat ve milletvekillerini de kınıyorum... Nedeni ise; bu konuda yazdıklarımın yanında, daha dört ay önce bir televizyon kanalında bu konuyla ilgili arka arkaya birer saat olmak üzere çok önemli açıklamalarda bulundum...Eğer, CHP'nin İzmir'deki önde gelen isimleri adam gibi beni izlemiş olsalardı; Genel Başkanları sayın Kılıçdaroğlu'nu bilgilendirilerdi!

Sadece TESKOMB başkanının değil, esnafın sırtından maaş saltanatı süren İzmir ağalarını da dile getirebilirdi sayın Kılıçdaroğlu!

Hatta hem partisinin milletvekili hem de Buca Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkanlığını aynı anda sürdüren Mehmet Ali Susam’ın gelirini de bilir, hem de sayın başbakanın olası “Tencere dibin kara seninki benden kara” tepkisiyle karşılaşmazdı!

Ben şimdiden sayın Kılıçdaroğlu’nu uyarıyorum; çünkü kendisi Başbakan'dan TESKOMB Başkanının maaşı hakkında cevap bekliyor!

Sayın Başbakan ya birde Akgül’ün maaşını bine katlayan, Mehmet Ali Susam’ın BESAŞ yolsuzluğuna değinirse; acaba haliniz ne olur sayın Kılıçdaroğlu? 

Sayın Kılıçdaroglu, dile getirdiğiniz gibi esnafın tek dostu CHP ise, önce İzmir’de ve Türkiye’nin muhtelif illerinde BESAŞ ve TUTSAP Ortağı olan on binlerce mağdurun evine incir ağacı dikilmiş, yuvası yıkılmış, keçileri kaçırmış esnafın derdine derman olmalınızı, dahası Türkiye tarihinin en büyük teknik yolsuzluğu olan BESAŞ davasına da sahip çıkmanız beklerdik! 

Neyse sayın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yazımı Can Yücel'in bir dizesiyle bitireyim: "Bilmek değiştirmektir!"

İşte sayın Kılıçdaroğlu'nu dün söylediklerini, biz aylar öncesinde açıklamışız: