TAHSİN GÜZEL

TAHSİN GÜZEL


DOGRULAR SÖYLENMELİ YANLIŞLAR BİLİNMELİ

02 Temmuz 2018 - 08:51

Bu topluma atasözü diye yutturulan “Her doğru her yerde söylenmez”, “Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar” benzeri safsata sözlerin bu millet üzerinde etkisi büyük olsa gerek ki, yaşanan bunca yanlış karşısında toplum üç maymunu oynayıp “Bana değmeyen yılan bin yıl yaşasın” diyebiliyor!

7 Haziran 2015 seçimlerinde CHP’nin emanet oylarıyla PKK temsilcisi HDP’nin meclise taşınması, 24 Haziran 2018'de yine CHP tarafından bu teröristlerin tekrar meclise girmesi, bu yanlış karşısında Cumhuriyet savunuculuğu yapan, Atatürk’ün bırak askeri olmayı “ayağına giydiği postalın bağcığı” dahi olamayacak malum zümrenin tepki göstermek yerine alkış tutması, ülkenin bekasını düşünen bazı kurum-kuruluş ve sivil toplum örgütlerinin de dilini yutması bu TOPLUMUN ne hale geldiğinin en bariz göstergesidir.

“Her doğru her yerde söylenmez” denilse de bugün benim gibi düşünüp henüz söyleyemeyenler adına sözcülük edeceğim; bu konuda eleştirdiğim CHP gibi “Kaş yaparken göz çıkartmak” misali büyük hizmetlere rağmen ciddi ihanete uğramış olan AK Partiyi de eleştireceğim…

Sayın Cumhurbaşkanımızın seçimlerden başarıyla çıkmasına rağmen AK Parti’nin oyunun yüzde 42 lere düşmesine; PKK yanlısı kişilerin sadece CHP'liler tarafından korunup kollandığı gibi AK Partinin de bu konuda teknik hatalarının sebep olduğunu düşünüyorum... Bunlar arasında bazı bölgelere büyük önem verilip hak etmedikleri yatırımların yapılması yer alıyor… Kürt kökenli kardeşlerimi tenzih ediyor, genelini bu kategoride değerlendirmenin doğru olmadığını biliyorum çünkü; ailem den kız verip kız aldığımız onlarca kürt kardeşim var, benden fazla bu devletin bekasını birlik ve beraberliğini savunan ve benden fazla devletçi olan insanlardır bunlar… Benim itirazım koyun postuna bürünmüş terörist destekçilerinedir, sosyal yaşamına katkıda bulunan devlet yerine trerörüstleri tercih edenleredir!

HDP, bu ülkenin her bölgesini temsil eden ve toplumu kucaklayan fiili bir parti olmadığı gibi kürt vatandaşları da temsil etmemektedir... Resmi bir parti hüviyet kazandıran devleti yıkmaya çalışan, o devletin polis ve askerine kurşun sıkan, hainlere destek olan, oy veren insanlar da bu ülkenin vatandaşı olamaz! Irkı, mezhebi, inancı, dini ne olursa olsun…

Resmi hüviyet kazanan ırkı, inancı her ne olursa olsun toplumu temsil eden bir parti, devleti yıkmaya çalışamaz, halkı da teröriste destek veremez, veriyorsa bu ülkenin vatandaşı olamaz. Bu konuda CHP ne kadar hata yaptıysa AK Partinin de yanlışlar yaptığı kanaatindeyim.

On beş yıldır batıdan alınıp o bölgeye yatırıldı, bölge halkının sosyal hayatına katkıda bulunacak eserler söz konusu hain PKK tarafından yakılıp yıkıldığı halde hainlerin sözcüsü HDP’ye oy verilirken diğer resmi partilere yüzde 03- ile yüzde 10- 15 oy verilmesi, hizmetin görmezden gelinip yüzde 80-90 bu örgüte oy verilmesi değerlendirilmelidir.

Hakkari, Şırnak ve Yüksekova’ya aradaki uzaklığa bakmadan havalimanına kadar her tür yatırımı yapacaksın, Diyarbakır Suru’ u yeniden inşa edip bedavadan buyurun oturun diye sunacaksın, Van’ı yeniden imar edip yeni bir kent inşa edip hediye edeceksin, hal böyleyken bu devletin resmi partilerine oy vermeyip teröristlerin sözcüsü ve savunucu partisine oy vereceksin.

Devlete meydan okuyan, devletin güvenlik kuvvetlerinden şehit haberi aldığı zaman düğün bayram yapıp alkış tutan kişilere destek verecek, yıkmaya bölmeye çalıştığın devletten hizmet bekleyeceksin.

Siyasi partiler Cumhuriyet tarihinden bu güne kadar TBMM şemasına bir baksın, kamu kurum- kuruluşları dâhil olmak üzere devletin kurumlarında istihdam edilenler araştırılsın, kimin bu devlete ne katkı sağladığını, kimlerin ihmal edildiğini görsün, PKK olmasa bu yatırımlar yapılmazdı diyenlerle gerçek vatandaşı ayırt etsin. Bu devletin elektriğini kaçak kullanan, her türlü nimetten faydalandığı ve bu ülkede kazandığı halde vergi vermeyip PKK’ya destek veren hainleri tespit etsin. Devlet besleyecek, yatırımlar yapacak ancak onlar PKK’ya destek olacak ve oy verecek, devlet bu milletin parasını cömertçe bu zümreye harcayamaz.

Devletini, milletini seven her türlü vatandaş sadece doğuda değil başka illerde de her partiden milletvekili oluyor. Buna herhangi bir engel var mı? PKK temsilcisi HDP, ülke genelinde aday şemasına baktığımızda ya devlet düşmanı ya hain ya da o ilde yaşayan PKK sempatizanını aday gösteriyor, bu parti yasalar çerçevesinde kurulmuş sözde resmi bir parti oluyor! Yasalar çerçevesinde kurulan bu parti resmi hüviyet kazandıran devleti yıkmaya çalışıyor.

Siyası partiler ister A İster B olsun artık popülist hareketi bıraksın, ülkenin birlik ve beraberliğine göz diken huzur ve istikrarı bozmaya çalışan şeref yoksunlarını koruma altına almasın, hatta vatandaşlıktan çıkarsın, doğusuyla batısıyla bu toplum huzur bulsun.

Herkes bayram yapıp gülüp eğlenirken, keyfine göre dünyayı gezip zevki sefa sürerken, siyasiler devletten asgari ücretin on beş katı olan maaşı cebe atıp caka satarken, seçimlerde oy alırım hesabıyla hırlıya, hırsıza, soysuza teröriste müsamaha gösterirken, bu devlet ve millet için ömrünün baharında yiğitler şahadete kavuşuyor, ailelerinin ocaklarına ateşler düşüyor.

Devletin imkânlarını terörist sevici ve destekçilerine harcar, mecliste terörist barındırırsanız, o yiğit şehitlerin hakkı bütün siyasi parti ve temsilcilerine haram olur bilesiniz! Dünyada hangi ülke devletini bölmeye polis ve askerini vurmaya çalışan haini barındır besler ve korur.

Sözde medeni, Avrupa ülkesi İspanya, İspanya'ya rest çekti ve kanunlara muhalif davranıyor diye eyalet olan Katolanya başbakanını ceza evine attı; bir insanımız tüm Avrupa’dan çok daha önemli! Lanet olsun Avrupasına!!!