TAHSİN GÜZEL

TAHSİN GÜZEL


AK PARTİ İÇİN İZMİR' DE GÜÇ BİRLİĞİ ZAMANI

30 Kasım 2018 - 12:32

A. Parti dışında diğer partilerin adayları belli olmasa da, CHP desteksiz atışlara erken başladı!

İl Başkanı Deniz Yücel "İzmir güzel bir kız, Ak Partiye vermeyiz" CHP'nin siyasi ağır “toplarından” Alaatdin Yüksel’de "Binalı Yıldırımın boyunun ölçüsünü aldı, Zeybekçi"nin de boyunun ölçüsünü alacağız" diyor.

CHP'li siyasetçilerinin ağızlarının ayar ve bir ölçüsünün olmadığını biliyoruz da, İzmir'de değil de uzayda yaşadıklarını bilmiyordum! 

Hangi Güzel İzmir?

Siz güzel kız olarak aldığınız İzmir’i kokar yetim kız yaptınız!

Sahalara indiğiniz zaman acaba hangi hizmet ve eserleri anlatacaksınız?

Hele sen sayın Yüksel hiç konuşma açtırma kutuyu söyleteme kötüyü, hizmet yapmadınız ama İzmir Belediyelerle malum!!! Ticareti yaptınız... Bu saatten sonra herhalde İzmir halkı boş lafa bakmayacaktır.

Ak Partinin omurgası belli oldu, bu süreçte sayın Cumhurbaşkanını lafta değil özde sevenler, İzmir’in Mega köy olmaktan kurtulmasını isteyenler, Ak Partiliyim diyen herkesin taşın altına elini koyması görev ve sorumluluktan kaçmaması, sayın Zeybekci'ye destek vermesi, küçük hesaplar peşinde de olmaması gerekir...

Sayın Zeybekci, benden daha fazla bilgiye sahip olabilir, bunca tecrübesiyle çok güzel şeyler yapabilir ve yapacağına da inanıyorum; fakat Zeybekci'nin de yapması gereken bir şeyler var bu sadece bir öneridir.

Bu partinin bu ülkeye ciddi hizmetleri, bu partiye de hizmet eden bu gün kenara çekilmiş binlerce gönül erleri var, hem ülkemiz hem parti açısından gün iş birliği güç birliği zamanı olduğuna göre; gelin Milletvekilliği yapmış İl Başkanlığı, İlçe başkanlıgı yapmış Ak Parti kadrolarında nefer olarak koşmuş, nöbet değişikliği nedeniyle kenara çekilmiş söz konusu pasif halde olan cengaverleri aktif hale getirin, böylelikle gönüllerini de alın sahaya salın, İzmir’i esaret yaşatan beceriksiz belediye başkanlarının elinden alın!

Türkiye'de bir ilk olsun seferberlik ilan edin sahalara indirin cephelere gönderin. CHP’ye havasını cıvasını gösterin...

Örneğin, milletvekilliği yapmış İsmail Katmerci’ yi Konak’a, Tuğrul Yemişçi’yi Balçova’ ya, Kerem Ali Sürekli'yi, Karşıyaka’ya, Ali Aşlık ‘ı Gaziemir’ e, Cemil Şeboy’u Buca’ ya, Nesrin Ulama'yı Bornova’ ya, İlknur Denizli'yi Narlıdere’ye, Necip Kalkan'ı Menemen’ e,  İl Başkanlıgı yapmış Ömür KabaK'ı Çigli'ye, Ömer Cİhat Akay'ı Karabağlar a, Bülent Delican'ı Bayraklı’ ya; diğer ilçe Belediye Başkanlıkları ve Meclis üyeliklerine partinin üst düzeyde önemli hizmet yapmış nöbeti döneminde performans göstermiş kişileri aday yapınız!

Top yekun seferberlik ilan edin ki, İzmir'le birlikte 30 İlçeyi alın, siyaset sahnesinde okunacak bir tarih yazın...

Bu bir ideal işi gönül meselesiyse, “kapıcı, odacı, çaycı, bulaşıkçı“ ne olursa olsun verilen her görev makamların en yücesi addedilmelidir... Bu davanın makamı olmamalı, ben yukarılara laikim bunu yapmam işim var diyenleri de bozulmaması için buzdolabına koyun!..

Bu yazımı okuyan CHP'liler kızacak ve bazı Ak Parti aday adayı beyler de belki hoşnut olmayacak ama CHP ile ilgili dediklerim gerçek, Ak Parti için dile getirdiklerim de sadece bir öneri.

Büyükşehiri almak için ilçeler önemli bir faktördür... İlçeler için sahneye çıkmış elbet çok değerli aday adayları vardır, her biri ayrı bir değerdir elbet bunlarda değerlendirilmeli “3o“ İlçenin 23’ ü ve 30 ilçenin meclis ve il genel meclis üyelikleri var buralara da uygun olanlardan koyarsınız olur biter.

Dogru olan oyun kuralına göre oynanan oyundur... Zeybek- Efe oyunu yerine takım oyunu tercih edilmeli... İzmir’in makus kaderi değişmelidir.

Yapılması gereken Ak Partiye gönül vermiş bütün dinamikler devreye sokulmalı, görev ve sorumluluktan kaçınmamalı, hiçbir kimsenin olmazsa olmazı olmamalı, Evliya Çelebi gibi gece gündüz demeden devlet ve millet için koşan sayın Cumhurbaşkanı ve gönül eri parti büyüklerine vefa borcu ödenmelidir...

CHP'nin güzel alıp dul kız yaptığı güzel İzmir’e yakışan bir düğün yaparak muradına erdirilmelidir bu kentte sevdanız varsa…

CHP İl Başkanı Deniz Yücel ve aday adayı Alaattin Yüksel’in Ak Parti ve adayları ile ilgili beyanatlarına bakınca bu partinin elli yıldır neden iktidar olamadığını Belediyelerde neden başarı gösteremediklerini anlıyorsun... Bu beylere soruyorum; bırakın Türkiye’yi bir taş üstüne taş koyduğunuz bir il, ilçe var mı?

İzmir güzel bir kızmış... Bu kızı Ak Partiye kaptırmazmış, Başbakan Yıldırım boyunun ölçüsünü almış Zeybekçi de boyunun ölçüsünü alacakmış...