ERTAN YILDIZ

ERTAN YILDIZ


TÜRKİYE'DE VERGİ KAÇAKÇILIĞI ARTIK SUÇ DEĞİL Mİ?

11 Aralık 2019 - 13:54 - Güncelleme: 11 Aralık 2019 - 16:09İbretlik bir habere imza atıp CHP'li Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay'ın otelleri üzerinden vergi kaçırdığını belgeleriyle gözler önüne serdik!

Ortaya çıkardığımız "ÇİFT" sözleşme (Kontrat) belgelerine göre; Başkan Atabay'ın otellerinden elde ettiği yıllık kira bedeli kazanclarını devlete "EKSİK" beyanda bulunarak "VERGİ KAÇIRMA" fiilini gerçekleştirmiş oluyor!

Ortaya çıkardığımız belgelerin çürütülmesi söz konusu dahi olamaz!

Cumartesi akşamından beri başta CHP'li Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay olmak üzere;

CHP Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak'tan,
CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır'dan,
"Aydın'da CHP benden sorulur" diyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'ndan,
Didim'den çıkmış Tuncelili Aydın MV Hüseyin Yıldız'dan,
CHP Aydın MV Bülent Tezcan'dan,
CHP Aydın MV Süleyman Bülbül'den
CHP MYK'sından,
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan
"KINAMA" yapmalarını değil, YÜREKLERİNİN YETTİĞİ ORANDA minik bir açıklama yapacaklarını UMUYORDUK!

Muhalefet kanadına gelince;


AKP Didim İlçe Başkanı Maşallah Subaşı, pazartesi günü Didim Vergi Dairesi Müdürü ile yapacağı görüşmeden sonra açıklama yapacağını belirtti... (Demek ki, görüşme hala devam ediyor.)

AKP Aydın İl Başkanı Ömer Özmen'e ulaştık... Özmen, kendisinin deve güreşlerini takip ettiğini belirterek, sesimizi duyamadığını ifade etti... Kendilerine skandal vergi kaçakçılığı konusunda düşüncelerini almak için rahatsız ettiğimizi, açıklama yapmak istediğinde, görüşünü almak üzere bize ulaşabileceğini GSM mesajı ile bildirdik... İl Başkanı Özman'de her halde kendisini deve güreşlerine fena kaptırmış olmalı, üstünden 72 saat geçmesine karşın bir görüş bildirmedi... Susmayı yeğledi!

AKP Aydın MV Metin Yavuz'un danışmanına skandal vergi kaçakçılığı konusunu anlattık ve açıklama yapar mı? diye sorduk... Bilemiyoruz ama belki de sayın Yavuz'da hala deve güreşlerinden dönmemiş olabilir! 

İktidar partisinin Aydın'daki temsilcilerinin hallerinden sonra tekrar dönelim vergi kaçakçılığı konusuna...

CHP Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak'ın bırakın "KINAMA" açıklaması yapmasını, temsil bu vergi kaçakçılığını AKP İlçe Başkanı Maşallah Subaşı gerçekleştirmiş olsaydı, bugün kü gibi süt dökmüş kedi hallerine bürünür müydü? Maazallah Bay Kemal gibi "Yetim hakkını kimselere yedirmeyiz. Bizim belediye başkanlarımız kör kuruşun bile hesabını vermekten kaçmaz. Hiç kimse unutmasın 'kul hakkı' halkçılığın temel ilkelerinden biridir…" der miydi, demez miydi? 

Dünyada en zor şeyin ne olduğunu biliyor musunuz?  Yolsuzluklarla mücadele eden Bay Kemal'e her hangi bir belediye başkanının yaptığı yolsuzluğu anlatmak! Anlatamazsınız! Deveyi hendekten atlatırsınız ama, Bay Kenal'e belgeleri önüne koysanız bile falanca belediye başkanınız yolsuzluk yaptı, gereğini yaptırtamazsınız! Bunları salt Didim gündemde diye yazmıyoruz... Onlarca belediye başkanının yaptığı yüzlerce yolsuzluk belgesini gönderen bir kişi olrak bunları yazıyorum... Kaldı ki; feriştahı gelse bu saatten sonra Bay Kemal ve ekibinin herhangi bir yolsuzluk olayının üstüne gittiğini, gideceğini inandıramaz! 

Muğla milletvekillerinin çevreci hallerini dün haberleştirdik... 4 Tane adam termik santrallere takılacak baca filtresinin ötelenmesi oturumu için TBMM'ye gitmiyorlar, kaldı ki iki tane bacası filtresiz termik santralinin Milas'ta olduğunu bildikleri halde... Önerge meclisten geçiyor, bereket versin ki Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan'a takılıyor onaylanmıyor! Şimdi bu adamların eline mikrofonu tutuştursanız, başlarlar atadan dededen çevreci olduklarını anlatmaya... Zannedersiniz ki bu adamlar sayesinde temiz çevrede yaşıyoruz!

Didim Su Ürünleri OSB konusunun vahametini ve Didim'e vereceği zararları ilk ve tek gündeme getiren Gündem Otuzbeş oldu... 
Açıklık getireyim; Didim Belediyesi ve DTO yaklaşık 16 tane OSB haberimize erişim engeli koydurttu! Yüzleri kızarmayacaksa, hepsini buradan açıklayabiliriz! 
Hani bunlar çevreciydi? 
Yahu sizler dibine kadar bu işin içinde değil miydiniz? 
Size soruyorum A. Deniz Atabay, Hilmi Erbaş!
Gündem Otuzbeş, olası bu çevre felaketini gündeme getirmeseydi, sizin çevreci olacak haliniz mi vardı?
İlk sizi satan A. Deniz Atabay olmadı mı?
Atabay, baktı gördü pabuç pahalı, tornistan yapıp çevreci olmadı mı?
Ardından siz çevreci olmadınız mı Hilmi Erbaş?
Devamında da sirke yavruları imza topluyoruz ayağına emek hırsızlığı yapıp çevreci hallerine bürünmediler mi?
Gündem Otuzbeş'in Didim halkının Anayasal temiz çevrede yaşam hakkını savunan yazılarına sizler erişim engeli getirmediniz mi?
Gündem Otuzbeş, hazine arazilerinin üzerinden elde edilecek ranta ilk dur diyen olmadı mı?
Kim gündeme getirdi bu rant vurgunu?
Bakanlık genelge yayımlamadı mı?
Kaymakamlık soruşturma başlatmadı mı? Kooperatifin hesaplarına el konulmadı mı? Dosya savcılıkta değil mi?

Onca vurgun, talan konuları taa İzmir'e kadar gelip, masamızın üstüne konuluyorsa; sahi bu KİMSESİZLERİN KİMSESİ olan CHP'yi temsil edenler nerede?

Bari, seçim zamanı dağa taşa yazdığınız "MİLLETÇE ALKIŞLIYORUZ" sloganınızdan utanın!

Evet... Ortada alkışlanacak bir şey varsa, o da Gündem Otuzbeş'in Didim'de ortaya çıkardıklarıdır! 
Haydi yüreğiniz yetiyorsa çıkın en son ortaya çıkardığımız başkanınızın VERGİ KAÇAKÇILIĞINI alkışlayınız ki millette desin "Analar ne yiğitler doğuruyor!"...

Utanmaz adamlar şimdi de kalkmışlar Deniz Atabay'a çamur attığımızı yaymaya çalışıyorlarmış!
Merak etmesinler; konu Maliye Bakanlığına kadar tarafımızdan iletildi! (Ama öyle ama böyle bu işin ucundaki ödülde bize aittir. O konuda da Avukatımız dilekçeleri hazırlayıp Bakanlığa gönderdi.)

Utanmaz adamlar, Gündem Otuzbeş'e çamur atacağınıza; bundan böyle cumaları cami önlerinde mendil açın ki; kesilecek cezanın ödenmesine hem katkı sağlamış hem de yalakalık yapmış olursunuz!

Neymiş efendim... Kaset konusunun devamıymış... 
Neymiş efendim... Su terkin dosyasının devamıymış...

Bunlara "MAL" mısınız diyecek olsak, hayvanlara yazık!

İnsanda kırıntıda olsa haysiyet olur, onur olur...

Belgesi ortada... Ne alakası var kasetle, suyla?
Kaset konusunda ısrar ederseniz; hangi boynuzlunun "Karımında kaseti çıkacak mı?" diye aracı kanalıyla soranı tarih ve dakikasına kadar buradan açıklarız!

Evet... Türkiye'de vergi kaçakçılığı suç değilse, çıkar o şahıstan özür dilemesini de biliriz... 

Ama, bir belediye başkanı böylesine bir olayla gündeme geliyorsa, partisinden birileri hala sesini çıkaramıyorsa, TUZ değil, TUZ GÖLÜ kokmuş demektir!

Lafa geldi mi temiz toplumdan söz edersiniz... Fakat, kirletici sizden olunca sok kafayı kuma! Var mı böyle bir dünya?

Utanmaz adamlar, Gündem Otuzbeş'e çamur atmaya kalkışacağınıza; önce partizin belediye başkanının yapmış olduğu VERGİ KAÇAKÇILIĞINI sorgulayınız! Ahlaklı buluyorsanız, zaten sizler ondan daha ahlaksızsınız demektir! 

Devlete kazık atacaksın... Ondan sonra neymiş efendim suyun devamıymış! 

Aklı sıra VERGİ KAÇAKÇILIĞININ suyunu çıkaracaklar ya...!

Rahat olun...
Devlet yemez!


Not: Hangi Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları küplerini nasıl doldurdular? Yakında dizi halinde belgeli geliyor...

 

 


 

 


 

Son Yazılar