ERTAN YILDIZ

ERTAN YILDIZ


SEFERİHİSAR: MÜŞTERİ "SAĞLAM" OLUNCA, BULDUĞUNU SATMIŞ!

14 Mart 2018 - 16:07 - Güncelleme: 14 Mart 2018 - 16:36

Seferihisar Belediyesi ve CHP Seferihisar Gençlik Kolları Başkanı Akın Emre İldeniz'in ticari ilişkileri...

Neresinden başlanılacağı belli olmayan “iki ucu ter temiz değnek!”

“İki ucu neden temiz” derken; mecazi anlamda yazmıyorum...

Ticaretin içine deterjan, klorak vb. gibi temizlik malzemeleri giriyorsa; öküzün altında buzağı arama moduna da girmeden, kelimeleri “bordür taşı” gibi döşer gidersiniz!

İznin verirzeniz; müşteri tarafından alınan malzemelerin arasında tehlikeli bulduğum bir ürünün deşifre edilmesinde yarar görüyorum!

Yorgan!

Gelen bilgiler ve iddialara göre; CHP Gençlik Kolları Başkanı İldeniz, Seferihisar Belediyesine “yorgan” bilem satmış!

Neyi örtmek için satıldığı bir türlü anlaşılmıyor!

Şimdi ne var bunda, “Baza, yatak alan müşterinin yanında yorgan almasından daha doğal ne olabilir” dedikten sonra, “bir tarafları açıkta mı yatacakalardı” gerekçesini ekleyeceğinizi düşünüyorum!

Bakınız; şu güzel İzmir'de öylesine güzel işler oldu ki; mesela Meclis toplantı salonu 51 sandaleyeli olan bir Belediyenin Meclis toplantısında; 900 adet boyoz , 25 kilogram yaş pasta tüketilmişti! 15 Meclis Üyesi, 7 muhtar, katipler, halk falan, toplamda dolu sandaleyeli Meclis'te bu 900 boyozu, 25 kilogram yaş pasta bir oturuşta tüketiliverilmişti!

Şimdi diyeceksiniz ki İldeniz'e “boyoz”, “yaş pasta” yolu mu gösteriyorsunuz?

Öyle bir düşünce içinde değilim, kaldı ki böylesi bir ticaret erbabına ürün önermekte haddime düşmez!

Tekrar Akın Emre İldeniz profilne dönersek; düne kadar sosyal medya hesaplarında da “Seferihisar Belediyesi (Taşeron) işçisi” görünüyormuş!

O şimdi patron!

İldeniz, bakmış görmüş olmalı bu “Taşeron Yasası”ndan cacık olmaz deyip, basmış istifayı Seferihisar Belediyesi'nden ayrılmış ve adına siz “Yapı Market”, “Home Still”, “Deterjan Shop”, “Itriyat Deposu” vb. deyiniz, bir “YOK YOK AMCA” dükkanı açmaya karar vermiş!

Elimizdeki bilgi ve belegelere göre; Akın Emre İldeniz ile Seferihisar Belediyesi arasındaki ticari faaliyetlere ilişkin, sadece 4 aylık bölümünü yazabiliyoruz!

2018 Yılından geride bıraktığımız ay ve günlerine ait sadece geçtiğimiz haftaya ilişkin, “İş Elbisesi” teslimatı bulunuyor!

Düşünün birde; bu ticari ilişki 2014 yılında başlamış olsaydı; böylesine küçük 1 Milyon 650 Bin liralık bir rakam çıkabilir miydi?

O yüzden; CHP Gençlik Kolları Başkanı Akın Emre İldeniz, frene basmadan Seferihisar Belediyesine “istediği” ürünü satarak, hizmetlerini kesintisiz sürdürmelidir diyoruz!

İnsanoğlu, dünyaya 5 defa gelmiyor, bir defa geliyor... Ahirette iman, dünyada mekan kuralı işletildiğinde; hangi aklı evvelin haddine düşer Akın Emre İldeniz'i eleştirmek?

Haşa, maazallah insan çarpılır bilem!

Tü... Tü... Allah nazardan saklasın!

Sargı bezi... Yara bandı... Baza... Yatak... Yorgan... Bordür taşı... Deterjan... İş elbisesi... Kovalı pas pas... Halı... Kırtasiye ve bilgisayar malzemeleri... vb. onlarca, yüzlerce kalem malı, bulmuş buluşturmuş Seferihisar Belediyesine satarak, gelen taleplere bil-fiil karşılık vermeyi başarmıştır!

Akın Emre İldeniz'in “showroom”u gezmiş değilim!

Ürün repertuvarını eksik yazmış olabilirim...

Lütfen yanlış anlaşılmaya mahal vermeden, şimdiden taraflardan ve okuyucularımızdan özür diliyoruz...

Bunca çeşit üründen birer tane de olsa Akın Emre İldeniz, teşhir etmeye kalkışmış olsa, her halde Seferihisar'da mağaza bulamazdı!

Peki, sargı bezini Itriyat Deposu'ndan mı yoksa kaynağı Bornova'daki Yıldırım Laboratuvarı'ndan mı tedarik edilmiştir?

Hem betondan anlayacaksınız; hem sargı bezinden... İyi de ikisinde de USB girişi çıkışı yok! Aralarında nasıl bir bağ kurabileceksiniz bu kadar birbirine kardeş ürünlerle?

Aklım şaştı doğrusu!

Akın Emre İldiniz için deseler ki; “Bilişim Uzmanı” anlayacağım... Arkadaş, bazadan da, halıdan da, yorgandan da, yataktan da, kırtasiyeden de, deterjandan da analamadığı, uzmanlık alanına girmeyen ürün yok! Bir de üstüne üstlük bu arkadaşın siyasi bir kimliği de var: Gençlik Kolları Başkanı!

Neyse...

Volkswagen Kamlumbağaya 4 filin sığdırıldığını biliyorduk ama, bordür taşlarının nereye döşendiğini de görürüz inşallah!..

 

Not: Gelecek yazıda buluşmak üzere...

 

 

 

 

 

 

 

Son Yazılar