ERTAN YILDIZ

ERTAN YILDIZ


MUSTAFA İNCE'NİN ADAYLIĞI YOK HÜKMÜNE DÜŞERKEN; ACABA CHP'DEN DE İSTİFAYA ZORLANILIR MI?

03 Şubat 2019 - 02:52 - Güncelleme: 03 Şubat 2019 - 03:35

Mustafa İnce Bey... 2009'da aday olurken kimlere ne “namus sözü” verdiğini ben değil, önceki CHP Genel Başkanı sayın Deniz Baykal, dönemim CHP İl Başkanı sayın Alaattin Yüksel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Aziz Kocaoğlu ve o dönem Buca Kırıklar F Tipi cezaevinde yatan Güzelbahçe Belediye Başkanı sayın Ertan Avkıran konuşurlarsa; sanırım bu kişinin nasıl bir siyasal ve toplum zararlısı olduğu ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum!..

Çünkü; Mustafa İnce Bey ne Ankara'da Deniz Baykal'ın makamında ne de Buca F Tipi cezaevinde Ertan Avkıran'a verdiği namus ve şeref sözlerini tutmamıştı! (O sözler gereği; Avkıran 1. sıradan meclis üyesi olarak yazılacak, cezaevinden çıktıktan sonra Mustafa İnce Bey Belediye Başkanlığı'ndan istifa edecekti.) Fakat, Mustafa İnce Bey adaylığının açıklandığı gün CHP Güzelbahçe İlçede yaptığı konuşmasında "asla istifa etmeyeceğinin" sinyallerini verince; dönemim ilçe yöneticisi Sedat Çuhadar'a “o sözler oralardı kaldı” diyerek; ilk günden Güzelbahçe halkının ve CHP'nin başına sorun olacağını ispatlamıştı!

Mustafa Günay... Güzelbahçe'ye çulunu sermeden önce; trafik polisliğinden emekli, kurduğu şirketle de Narlıdere'de onun bunun dairelerinin tadilat işlerini yapıyordu... Mustafa İnce Bey'i tanımadan önce Narlıdere'de bitirdiği en büyük referans işi Narlıdere Papatya Kafe tadilat ve dekorasyon işidir... (O dönemler Mustafa Günay Bey, 1980'li odel tamponu inşaat teli bağlı Ford Siera model siyah bir otomobil sahibiydi.)

Anadolu insanı der ki; “Para ile imanın kimde olduğu bilinmez!”

Mustafa Günay Bey'in de Güzelbahçe'ye cebinde kaç para ile geldiğini bilemiyoruz ama, 2009 seçimlerinde DSP'den Güzelbahçe Belediye Başkan adayı olan İlhan Pınar'la, Mustafa İnce Bey'den önce “sponsorluk” görüşmesi yaptığı biliniyor!

Mustafa Günay Bey, Güzelbahçe'de ilk planda gözüne kestirdiği aday DSP'den İlhan Pınar olmuştur... Pınar'dan yüz bulamayan Günay, bu defa rotasını CHP adayı Mustafa İnce Bey'e çevirmiştir!

Mustafa İnce Bey'le Malatyalı Günay Bey'in genel ve kritik hatlar olmak üzere; nasıl bir sponsorluk ya da ortaklık anlaşması yaptılar aralarında orasını bilemiyoruz ama, 10 yılda bu kişilerin nasıl “DOLAR MİLYONERLERİ” olduklarının devlet yetkilileri tarafından hesabının araştırlıp/sorulacağının zamanının da gelmiş olduğunu düşünüyoruz!

Önder Dedesi Edan Aslan'ı Güzelbahçe'ye gönderiyor...

Ednan Aslan, Narlıdere Belediyesi'nde asansör ruhsatlarına imza atarken; amiyane tabirle “iş üstünde” İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişine takılıyor! Yıl 2010'dur... Ednan Aslan, Belediyede asansör ruhsatlarına imza atarken kapısını çalmadan odasına girdiği dönemim CHP Genel Sekreteri Önder Sav tarafından (Ednan Bey sohbetlerinde Önder Sav'dan 'Önder dede' diye söz ediyordu) CHP Güzelbahçe İlçenin başına kondurulmayı da başarır! Narlıdere'de Müfettiş tarafından Ednan Aslan'ın “iş kazası” deşifre edilince; Ednan Aslan için artık 7/24 Güzelbahçe CHP'de mesaisi başlamış oluyordu...

Önce Malatyalı emekli trafik polisi Mustafa Günay Bey ardından iş kazası geçirmiş Ednan Aslan Bey'de Güzelbahçe'de 7/24 mesaiye başlayınca; Mustafa İnce Bey'in de ufkunu açıyor bu ikili ve başlıyorlar el birliği ile Güzelbahçe'nin güzelliklerini keşfetmeye...

Güzelbahçe'nin 30 bin nüfuslu küçük bir ilçe olduğuna bakmayınız... Çok büyük rantların döndüğü, imar vurgunlarının yapıldığı belki de İzmir'in ilk birinci ilçesi Güzebahçe...

Bu üçlünün Güzelbahçe güzelliklerini 24X365 yazmaya kalkışsam, 2019'dan geriye kalan 11 ay sanırım yetmez!

Şimdi en basitinden size minik bir örnek vereyim... Güzelbahçe'de 1365 metrekare arsa içinde bir villa 31 bin liraya alınır mı? Kimin aldığı mı? Buyurun bu üçlüye sorun size hangisinin aldığını söylesinler!

Tetikçiler “Güzelbahçe'yi yazmayacaksın” dedi ve saldırdı!

Dile kolay 8-9 yıldır bu üçlünün güzelliklerini yazıyorum... Tabii ki bir bedeli olacak! Şans eseri o gün yanımda arkadaşım olmasaydı, belki de bugün yaşamıyordum!

Dolaylı şekliyle gelen teklifleri geriye çevirmenin bedeli olarak; yanımda o gün arkadaşım olmasaydı, sanırım bıçaklayıp işimi bitireceklerdi! Kemeraltı Konak Pasajı girişinde darp edip kaçtılar!

Güzelbahçe'de Mustafa İnce Bey, Ednan Aslan Bey ve Mustafa Günay Bey'in güzelliklerini yukarıda da belirttiğim gibi; 11 ayda yaza yaza bitiremeyeceğim için dönelim güncele...

Tarih 27 Ocak 2019... CHP MYK'sı toplanıyor... Güzelbahçe'den 7 aday adayı çıktı... Mustafa İnce Bey'de prosedür gereği aday adayıydı... Muharrem İnce imzacısı Kazım Çam Bey, ilçe başkanlığından istifa etmiş, 29 Eylül'de Oğuz Kaan Salıcı'nın yayınladığı genelge delinerek yerine de düne kadar belediyeden maaşlı birisi oturtulmuştu! Şimdi bu arkadaşın Mustafa İnce Bey'in dışındaki aday adaylarına nasıl parti ahlakından yoksun davrandığını yazarak, zamanınızı almak istemiyorum... Fakat, Oğuz Kaan Salıcı o genelgeyi süs için yayınlamamışsa; bu arkadaşın da o koltukta oturtulmasına asla izin verilmemelidir diye düşünüyoruz... Çünkü, o genelgeye göre bu arkadaşın anında görevden alınılarak, gereğinin yerine getirilmesi gerekmektedir! Doğrusu da bu saatten sonra yeni adayın bu arkadaşla seçim çalışması hem ahlaki hem de siyaseten etik değildir!

Nasıl olduysa 7 aday adayından MYK'ya girmesi mümkün olmayan bu Mustafa İnce Bey, Alpaslan kandemir ve Nilay Kökkılıç'la birlikte MYK'ya girmeyi başarıyor!

Mustafa İnce Bey, Genel Merkez'deki gelişmeleri Ankara'da kaldığı otelden izlemektedir... Mustafa İnce Bey otelde yerinde duramıyor hele ki saatler 14:00'ü göstermeye başladığında; bacakları başlıyor zangır zangır titremeye! Titreme nöbetleri devam ederken; kulağı da Malatyalı Mustafa Günay Bey'den gelecek telefondadır... Hal böyle olunca Ednan Aslan Bey'de boş durur mu? İşi sağlama almak adına iddialara göre Malatyalı Veli Ağbaba, Ordulu Seyit Torun, İzmirli Murat Bakan'dan kurulu heyetle başlar teşfiki mesaiye... Mesailere ait korkuç derecede iddialar olsa da her yol Roma'ya çıkar hesabı; Güzelbahçe aday adayları MYK yoklamasında Alpaslan Kandemir 8, Mustafa İnce Bey'e 4, Nilay Kökkılınç'a 3 oy çıkar... Fakat, ne işse Mustafa İnce Bey'in ismi PM'ye gönderilir!

Sihirli ellerin sayesinde Mustafa İnce Bey'in PM'den geçer akçe ile çıktığı duyurulur ve adaylığı açıklanır!

Mustafa Günay Bey ve Ednan Aslan Bey bu işileri kapalı kapılar ardında ve Genel Başkana rağmen organize ederken; emeği geçenlere kaç demlik çay ısmarladıklarını, kaç demlik çay sözü verdiklerini Güzelbahçe ve İzmir halkının derin düşüncelerine bırakıyoruz!

Mustafa İnce Bey'in yeniden aday olması, Güzelbahçe halkında ve gerçek CHP'liler arasında dün Küba'ya düşen gök taşından daha büyük etki yarattı dersek, sanırım facianın boyutunu abartmamış oluruz!

Gerçek olan; CHP'nin Mustafa İnce Bey'le seçim kaybedecek oluşudur!

Bakın, bir insanın dayısı bile “ben bu adama oy vermeyeceğim” diyorsa, varın gerisini siz hesaplayınız!

Tepkiler çığ gibi büyüdü ve Ankara Güzelbahçe'den yükselen sese ve Gündem Otuzbeş'te yazılanlara kayıtsız kalmadı!

Geçte olsa CHP Genel Başkanı sayın Kılıçdaroğlu da Mustafa İnce Bey gerçeğini öğrenirken; çarşamba günü makama çağılıyordu Mustafa İnce Bey!

Kılıçdaroğlu'nun yüzüne neler söylediği bilemiyoruz ama, Ankara kaynaklarımız Mustafa İnce Bey'in adaylığının düşürüleceğini söyledi... Perşembe günü saat 15:27'de Ankara'dan çok özel bir kaynağımız, Mustafa İnce Bey'in adaylığının 2 Şubat'ta (Dün) yapılacak olan MYK'da “kesin” düşürüleceğini söylüyordu!

Tepkiler ve yazdıklarımız bir şekilde sayın Kılıçdaroğlu'nun Güzelbahçe özelinde “ayıktığını” ortaya koyuyordu!

Mustafa İnce Bey'in dün yapılan MYK'da kesin düşürüldüğü haberi de saatler 14:27'yi gösterdiğinde geliyordu... (Not bu bilgiler Gündem Otuzbeş'e yazılı geçilmiştir!)

Öncelikle MYK kararıyla adaylığı düşürülen bir kişinin hukuken yeniden PM'ye gönderilmesi ya da bir şekilde sokulması mümkün değildir! MYK'da alınan bu düşürülme kararı nasıl çürütülecek peki? Aklı olan çıksın bir izahını versin!

Şimdi, Anadolu insanı öbür dünyaya göçmüş birisinin ardından nasıl “gidenler gelmiyor” diye ağıt yakıyorsa; MYK'da oy birliği ile öbür tarafa gönderilen nasıl öbür taraftan getirilebilinecek?

Kaldı ki Mustafa İnce Bey'in adaylığı için Mustafa Günay Bey ve Ednan Aslan Bey operasyonuyla kimlere çay ısmarladıkları da sayın Kılıçdaroğlu tarafından bilinirken; hangi aklı evvel Mustafa İnce Bey'in yeniden aday gösterileceğini söyleyebilir, yazıp çizebilir?

Bir dip notla da hatırlamada bulunalım; abartmıyoruz ama Mustafa İnce Bey ve ekibiyle ilgili yarın neler olacağını inanın biz bile kestiremiyorum! 31 Mart'an önce de olabilir ama, 2019 yılı içerisinde Mustafa İnce Bey ve ekibinin yargı karşısına çıkartılacaklarının altını şimdiden çiziyoruz! Adalete olan tam güvenimizle bu hatırlatmada bulunuyoruz... Bu yüzden de sayın Kılıçdaroğlu, bu kangrenden kökünden kurtulmayı düşünüyorsa; Mustafa İnce Bey'den partiden istifa etmesini isteyebilir diyoruz! Ve de bu istifa istemin doğru bir karar olacağını düşünüyoruz! Çünkü, risk çok büyük! Güzelbahçe'ye de kayyum atanırsa, kimseler şaşırmasın!

Tekrar edersek; sayın Kılıçdaroğlu, Mustafa İnce Bey özelinden kendisinin de ne duruma düşürüldüğünü algılayıp, yorumlamışsa, Mustafa İnce Bey'in de bu saatten sonra CHP'den istifa etmesinin de şık olacağını düşünüyoruz!

Ne demiş Anadolu insanı, “zararın neresinden dönerseniz kârdır!”

Bu saatten sonra da sayın Kılıçdaroğlu'nun bu zararlılardan Güzelbahçe'yi ve de kendini de kurtaracağını düşünüyoruz!

Geçmiş ola hediye AUDİ A6 pinen adam!

Son Yazılar