ERTAN YILDIZ

ERTAN YILDIZ


MURAT HAZİNEDAR'IN SAĞ KOLU RIFAT ÖRNEK HAKKINDA FLAŞ İDDİA: İTİRAFÇI OLDU!

29 Nisan 2018 - 12:40 - Güncelleme: 29 Nisan 2018 - 13:20

Murat Hazinedar... 5 Ocak 2018, saat 17:30 dolaylarına kadar sıfatı "Beşiktaş Belediye Başkanı"ydı...

Görevden uzaklaştırıldı, hakkında soruşturmalar açıldı...

Murat Hazinedar, bugünlerde koltuğunun altında müfettişlerin hazırlayıp ve savcılık makamına teslim ettiği raporla (İddianame gibi) dolaşıyor... CHP Genel Merkezi dahil pek çok yere savunmasını hazırlaması için verilen bu raporu fotokopi, fotokopi dağıtıyor! 

Murat Hazinedar, avukat... Hukuk bürosu sahibi... Bürosunda 15-20 kadar avukat çalıştığı belirtiliyor... Nasıl savunma hazırlayacağını sanırım bizlerden daha biliyordur... Akıl verecek halimiz yok... Murat Hizinedar, pek çok CHP'li Belediye Başkanı gibi, belediyecilik faaliyetleri içinde neler yapıp, yapmadığı bilebilecek zeka ve tecrübeye sahip bir kişilik... Peki; "Yargı önünde hesap verebilecek bir cesaret sahibi midir?" Diye bir soru gelse aklınıza; yanıtının zor olacağını düşünüyorum!

Aslında Murat Hazinedar, mevcut sistemin içinde şanslı bir siyasi profil! Zaman ve süreç, diğer CHP'li Belediye Başkanları için nasıl lehlerinde işliyorsa, Murat Hazinedar içinde aynı şans ve gecikmelerle işlemektedir! 

Murat Hazinedar hakkında açılan (FETÖ dahil) soruşturmalar, savcılık araştırmaları sürüyor... Kaç dosya olduğunu yazamakta sanırım bizlere düşmez! 

Murat Hazinedar'ın en şanslı olduğu konuların başında; FETÖ'den firari/sanık Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan'la olan ilişkilerinin başlamamış olması!..

Erkan Karaarslan'ın gömülemediği belediyeler arasında Beşiktaş belediyesi yer alıyor! Murat Hazinedar, öncelikle yatsın kalksın 15 Temmuz darbe girişime dua etsin! 15 Temmuz 2016 yaşanmamış olsaydı, FETÖ'nün Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan, Beşiktaş belediyesinde de danışmanlık adı altında, başlayacaktı şirketleri kanalıyla hizmet (!) vermeye! 

Geçtiğimiz ay ilginç bir rastlantı sonucu, davetli olduğum İzmir Kordon'daki bir akşam yemeğinde, Erkan Karaarslan'ın yanında staj yaptığı mali danışman, hesap uzmanı bir arkadaşla tanıştım... Bu arkadaş aynı zamanda kendisini Murat Hazinedar'ın arkadaşı olduğunu, Beşiktaş belediyesinin de mali danışmanı olduğu söyledi!.. Hatta, Murat Hazinedar'ın belediye başkanı olmadan öncesinde 50 milyon lira nakit parasının olduğunu ifade etti! Bir şekilde, koruma dürtüsüyle Murat Hazinedar'ın belediyecilik faaliyetlerinden "avanta" paralar kazanmadığını savundu! Fakat, Erkan Karaarslan'ın paragöz olduğunu, belediyelerde abudik gubidik işler çevirmeye başladığı, 2012 yılından beri görmediğini, görüşmediğini söyledi... 

Murat Hazinedar, sol ve devrimci bir gelenekten gelen bir siyasetçi değil... ANAP kökenli, mayası sağcı olan bir siyasetçi... Böyle bir siyasi kumaşı kimler nasıl uygun bulup, CHP'den Beşiktaş'a belediye başkanı seçtirtir, orasını da onlara bırakıyoruz... Bırakın beni, 50 milyon lira nakit parası olan bir insan neden siyasete girer, orası da anlaşılır gibi değil!.. 

Kaynaklarımızdan gelen bilgilere göre; Murat Hazinedar, hafta sonunu Bodrum'da geçiriyor... Birlikte açığa alındığı Hüseyin Avni Sipahi ile Bodrum'da yan yana aldıkları villada hafta sonunu geçiren Murat Hazinedar, sanırım zamanını rakı içerek değil, gelişmeleri ve gelişebilecekleri analiz etmekle geçiriyordur!

İddialara göre; Murat Hazinedar, 5 kişi (kasa) üzerine depoladığı gayrimenkullerini sıfırlayıp, nakite dönüştürdüğü belirtiliyor! Hatta, her biri 500 bin dolar civarında olan 3 yatını dahi sattığı, öne sürülüyor! Murat Hazinedar'ın başka bir deniz taşıtı daha var mıdır, orasını bilemiyoruz ama, 2 Ocak 2018'de "Zamanı geldi" başlıklı yazımızda; görevden alıncağını işaret etmiş, 5 Ocak 2018 günü de görevden alınmadan 2.5 saat öncesinde "Görevden alınıyor" başlıklı yazımızda, Murat Hazinedar'ın görevden uzaklaştırılacağını öne sürmüştük!

Beşiktaş'ta olup bitenleri ve olacakları İzmir'den görüp yazmak, o kadar da kolay bir iş değil!  

Tekrar Beşiktaş belediyesine dönersek;

Murat Hazinedar'ın göz bebeği, yoldaşı Başkan Yardımcısı Rıfat Örnek'te bilindiği üzere, görevden alındı... Örnek, müfettiş raporuna geçen ifadesinde, Murat Hazinedar ve Hüseyin Avni Sipahi'nin imar ve inşaat raporu konularındaki faaliyetlerini bir güzel anlatmış! Rıfat Örnek hakkında Beşiktaş belediyesindeki ve Beşiktaş kaynaklarımızdan elde ettiğimiz bilgiler, "o artık itirafçı" yönünde oldu! 

Rıfat Örnek, Murat Hazinedar ve Hüseyin Avni Sipahi'nin belediyecilik faaliyetlerine ilişkin isim vererek, müfettişlere verdiği ifadede, imzaladığı bir inşaat ruhsatı için C. A. Y. ve İ. A. adlı Meclis Üyelerini tezgah kurmakla suçlayarak, Murat Hazinedar ve Hüseyin Avni Sipahi'nin yönlendirmesiyle "imara aykırı" şeklinde dilekçeler verdiğini müfettişlere verdiği ifadede, açık açık belirtmiş görünüyor! Rıfat Örnek'in itirafçı olması, olası bir kazayı ufak sıyrıklarla atlatma düşüncesinden kaynaklanıyor olabilir! 

Murat Hazinedar hakkında müfettişler hazırladıkları raporda ağır suçlamara yer vermişler... Suç işlemek amacıyla örgüt kurduklarını rapora aktaran müfettişler, örgütün başına Murat Hazinedar ile Hüseyin Avni Sipahi'yi yerleştirmişler! Müfettişlerin çok yönlü incelemeler yaparak hazırladığı rapor, aynı zamanda Savcılık makamının işini de kolaylaştırmış gibi görünüyor! Somut delil ve dayanaklardan oluşan raporda; 30'a yakın Beşiktaş belediyesi personelinin de ifadeleri bulunuyor... Murat Hazinedar'ın Beşiktaş belediyesine getirdiği ve aynı zamanda eşinin kuzeni olan Rıfat Örnek, ifadesinde kimlerden bağış adı altında paralar alındığına da yer vermiş. Deyim yerindeyse; Rıfat Örnek, Beşiktaş belediyesinde dönenleri açık açık itiraf etmiş görünüyor! 

Baklava çalan çocukların 19 yılla cezalandırıldığına şahit olanların, Beşiktaş belediyesi raporunda yer alan ve paraların havada uçuştuğunu görenler, acil koduyla "Adalet" isteyebilirler mi? 

Murat Hazinedar, hakkında yürütülen ve hazırlalan soruşturma dosyaları için neler yapacağı, nasıl bir durum yöntemine başvuracağını şimdiden kestirmek zor olsa da, yarın Erkan Karaarslan'ın çizdiği rota üzerinden "Arada bul Sarı Çizmeli Mehmet Ağa" vaziyetlerine bürünürse hiç şaşırmam!

Son Yazılar