ERTAN YILDIZ

ERTAN YILDIZ


KILIÇDAROĞLU "DOĞRUDUR" DEDİ, KENDİSİYLE BİRLİKTE TÜM YANLIŞLARI GÖTÜRDÜ!

25 Kasım 2019 - 00:57 - Güncelleme: 25 Kasım 2019 - 09:38Kemal Kılıçdaroğlu... 22 mayıs 2010 tarihinde yapılan kurultayda CHP genel başkanı oldu...

Kemal Bey, Önder Sav'la birlikte Deniz Baykal'ın evinde yaptıkları 1 saat 45 dakikalık görüşmenin ardından, CHP genel başkanlığına aday olmayacağını açıklamıştı... Ne değişti de 24 saat sonra aday oldu?

Kemal Bey, 1999 genel seçimlerinde DSP'den aday adayı olarak siyasete başlamıştı... Mesleği hesap uzmanlığı... SSK genel müdürlüğünden de emekli olmuştu... Bir şekilde 657'lik devlet memurluğundan siyasete geçiyordu sayın Kılıçdaroğlu...

Muharrem İnce... Emekli öğretmen... O da sayın Kılıçdaroğlu gibi 657'lik devlet memurluğundan siyasete geçen bir isim...

Rahmi Turan... Sözcü gazetesi başyazarı... 5 Gün önce bir yazı kaleme aldı... Turan, yazısında CHP'nin başına geçecek bir ismin Saraya çıktığını, destek istediğini belirtti... Kaynağının da çok güven duyduğu bir ismin olduğunu söyledi...

Talat Atilla... Gazeteci... Atilla, Saraya çıkan CHP genel başkanlığına oynayacak olan kişiyi Rahmi Turan'a aktaran kişi olduğunu açıkladı...

İlginç olan, Talat Atilla Rahmi Turan'a bu bilgiyi Kılıçdaroğlu'ndan teyitli olarak aktardığının altını çizip, Kılıçdaroğlu'ndan açıklama beklediğini duyurdu twitter hesabından...

Saray, böyle bir görüşmenin olmadığını, araç plakalarını da vererek net bir dille yalanladı...

Muharrem İnce, bu işi tezgahlayanların CHP genel merkez mutfağındaki çetenin olduğunu açıkladı...

Kemal Bey, kaçıncı defa oldu sayısını unuttuk, tuttu bu defa Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan'ı televizyon kanallarından birisinde deyim yerindeyse düelloya davet etti!

Kemal Bey, nasıl bir hesap içindedir bilemiyoruz ama, konunun içine neden sayın Erdoğan'ı çekmeye çalışıyor anlaşılacak gibi de değil!

Yapılan yorumlar, tartışmalar, açıklamalar bir yana, gerçek olan şu ki; Kemal Bey ufukta görünmeye başlayan "ERKEN SEÇİM"i kaçırmak istemiyor! 

Kim ne derse desin, parçaları birleştirdiğiniz de ufukta erken seçim görünüyor!

Erken seçim konusu da, Meclis açılmadan Ağustos sonlarında gündemizdeydi! Yerel seçim sonuçları, adı konulmamış ekonomik kriz, Babacan'ın, Davutoğlu'nun hamleleri, kösülen Suriye sorunu, 2020 için erken seçim sinyallerini vermeye yetiyordu da artıyordu bile...

Yılmaz Özdil yazısında belirttiği gibi; Kemal Bey, Rahmi Turan'ın yazısının akibetinden doğacak hengameden kazançlı çıkmayı hedeflemiş olabilir... Fakat, bu kargaşanın birinci kaybedeni sayın Kılıçdaroğlu ve ekibi olurken, ikinci kaybedenin de adı Muharrem İnce'dir!

Bir ay kadar öncesinde satır arasında vermiştik... Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin başından ayrılması için çok güzel bir hava vardı... Hatta iki ayı geçmiştir... 2020 Siyaset sahnesinde sayın Kılıçdaroğlu'nun yerinin olmadığını yazalı...

Rahmi Turan'ın yazısı, düne kadar Kılıçdaroğlu'nun gideceğini aklının ucundan bile geçirmeyenlerin aklına düşürmüştür artık! Sayın Kılıçdaroğlu, bu saatten sonra olası kurultayda oy kullanacak delegelerin tamamını dahi kendi belirlese, inanın sandıktan çıkamaz!

Neredeyse 10 yılı bulan genel başkanlığını sayın Kılıçdaroğlu kurultayda nasıl anlatacaktır?

Temsil, TCK 235'te indirime gidilmesini TBMM'ye taşıdım, şu kadar ihaleye fesat karıştıranı kurtardık mı diyecektir? 

Ya da ekonomik model olarak şu politikaları mı ürettik diyebilecek? İç ve dış politikalarda ne üretildi de neyi anlatabilecek!

Mahallesinden delege dahi çıkamayan Özgür Özel, neden balıklama daldı HDP'lilerin erken seçim çağrısına? 

Rahmi Turan'ın yazısı, CHP'nin geleceğini yeniden tayin etmesi ve 1919 Kuvvacı ruhuna dönmesi için tarihi bir fırsat olmuştur!

CHP İzmir il eski bir yöneticisi; Kılıçdaroğlu'nun CHP'yi getirdiği noktayı aynen böyle özetliyor: "Bizim genel başkanımız Abdullah Gül!"

Yukarıda da belirttiğim gibi; Özgür Özel'in de çıkışları mevcut yapının koruncağı, olası erken seçimde de nasıl olsa yerim hazır düşüncesinden kaynaklanmaktadır!

Oysa kazın ayağı hiçte öyle değil!
Altını çizerek belirtiyorum, belediye başkanlarının da yüzde 90'nı, milletvekillerinin de neredeyse tamamı, olası erken seçimde yoklar!

Sayın Kılıçdaroğlu'da dahil, bu kadar insanın hepsi de mi Kadir Gecesi dünyaya gelir! Bu kadar şans! Herhalde dünyada başka bir örneği yoktur başarısızlıkların üstünde Kılıçdaroğlu gibi onca yıldır oturan!

Bu nasıl iştir arkadaş... 
Ragıp Çiçen, 7 yıldır bağırıyor... "Mahvettiniz beni" diye... Bir duyan olmadı! Siz bu kafayla mı bu memleketi yönetmeye talip olacaksınız?

Erkan Karaarslan konusunda, Kılıçdaroğlu ve ekibinden bir Allahın kulu çıkıp iki laf edebiliyor mu? Eskişehir'de 14 Haziran 2014'te bu adamın karşısına kim dikti CHP'li belediye başkanlarını? Bu adam ne dersi verdi bu belediye başkanlarına? Bu derslerden sonra milyonluk ihaleler uçmadı mı bu adamın şirketlerine?  

Anlaşılır gibi de değil, en az 20 tane CHP'li belediye sıralayabiliriz KAYYUM atanması gereken... İktidar da ne zaman HDP'lilere uzattığı gibi şevkatli ellerini uzatacak, orası da ayrı bir sorun!

Rahmi Turan'ın yazısı kusura bakmasın ama sayın Kılıçdaroğlu'na ve İnce'ye yaramadı!

Ortalık toz duman...
Hani nerde bu örgüt örgüt denilen CHP tabanı? 

Ne zaman kıpırdanacaksınız? 

Yahu bırakın şu delege melege seçileceğim işlerini... 

CHP'nin Kılıçdaroğlu'yla, İnce'yle yürüyemeceği bundan daha net nasıl ortaya çıkabilirdi?

Arayayışlarınızı neden hala Kılıçdaroğlu ve İnce üzerinde sürdüyorsunuz?

Birazcık düşünseniz; o KUVVACI Ruhla partinin başına gelecek olanı da bulursunuz ama, ah birde kıçıkırık bir delegelik için birbirinizi yemeyi bir bırakabilseniz...

Sözün özü; Kılıçdaroğlu ne zaman ki Fox Tv'de "Doğrudur" dedi, o an kendisiyle birlikte gidecek olanların da önünü açmış oldu!


Not: Bir belediye başkanının baba-oğul kara para aklayıcılarıyla ne işi olabilir? Yakında bu rezillikte patlarsa... 

 

Son Yazılar