ERTAN YILDIZ

ERTAN YILDIZ


CHP, VERGİ KAÇAKÇISI BELEDİYE BAŞKANINI PARTİDEN ATABİLECEK Mİ?

13 Aralık 2019 - 16:55 - Güncelleme: 13 Aralık 2019 - 21:01

Kılıçdaroğlu: Yetim hakkı yiyenlerden hesap soracağız

Ramazan boyunca yapacağı mitinginlerin startını  Bursa'da veren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu mitingde “bir değil, bin değil, milyonlarla gideceğiz. Ta ki bu ülkeye temiz siyaseti getirinceye, yetim hakkı yiyenlerden hesap soruncaya, demokratik bir Türkiye'yi yeniden kuruncaya kadar” diye seslendi.

“Emeklinin sorununun çözmeyen, işçinin, çiftçinin sorununa çözüm olmayan, hırsızlardan hesap sorulması için dokunulmazlıkları kaldırmayan bu Anayasayı milletin önüne hangi yüzle çıkaracaklar. Biz size söz veriyoruz, daha özgürlükçü, demokrat bir anayasayı, YÖK'ün, dokunulmazlıkların kaldırıldığı, üniversitelerin özerk olduğu bir anayasayı biz getireceğiz. Bu meydana gelip konuşursa, siz benim sorduğumu söyleyin. Sayın Başbakan sen dokunulmazlıkları neden kaldırmıyorsun, senin korktuğun nedir? Temiz siyaseti iktidara getirmek sizin ellerinizde.”

"İktidarın, vatandaşın inançlarıyla etnik kimliğiyle oynadığını ileri süren Kılıçdaroğlu, “Recep Bey'e ve onun yandaşlarına hep beraber ders vereceğiz. Biz, insanı en değerli varlık olarak gören ve onun sorunlarını çözmeye çalışan bir anlayıştan geliyoruz. O anlayışı sandıkta gösterin, sizden istediğim budur. Biz dokunulmazlıkların arkasına sığınıp, millete gelip palavra atmayacağız.” 

"Bunlar doğru söylemiyorlar milleti kandırıyorlar. Onun için size geldim. Oylarınıza talibim, diyorum ki 'sizin için çalışacağım' ve size diyorum ki 'artık yalandan, talandan bu millet bıktı' ve size diyorum ki 'güç verin, haramilerin iktidarını yıkmak için yola çıktık, oylarınıza talibim'. Siyaset artık adam gibi adamların, gençlerin, kadınların siyaseti olmalıdır. 7'den 70'e güzel bir Türkiye, onurlu bir Türkiye. Birilerinin önünde diz çöken değil, onurlu bir Türkiye'yi birlikte kuracağız.” https://t24.com.tr/haber/kilicdaroglu-yetim-hakki-yiyenlerden-hesap-soracagiz,85050 18 Temmuz 2010
 

CHP Grup Başkanvekili Kılıçdaroğlu: Yetim Hakkı Yiyenler Hesap Verecek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, "Biliyorsunuz birileri karşımıza çıkamıyor. Onları koştukları yere kadar kovalayacağız. Onları yüce divana göndereceğiz. Bu milletin aşına ve ekmeğine göz koyanlar, yetim hakkı yiyenler mutlaka ama mutlaka hesap vereceklerdir." dedi. 

Halkın sözcüsü olduklarını ve köylünün adına konuşacaklarını kaydeden Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle tamamladı: "Onlar korkacaklar bizim karşımıza çıkmayacaklar. Biliyorsunuz birileri karşımıza çıkmıyor. Hiç unutmayın onları koştukları ve kaçtıkları yere kadar kovalayacağız. Onları yüce divana göndereceğiz, hiç şüpheniz olmasın. Bu milletin aşına ve ekmeğine göz koyanlar, yetim hakkı yiyenler mutlaka ama mutlaka hesap vereceklerdir." https://www.haberler.com/chp-grup-baskanvekili-kilicdaroglu-yetim-hakki-haberi/ 17 Ocak 2010

 

Kılıçdaroğlu: Tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyacağız

Miting alanını dolduranların "Başbakan Kemal" tezahüratları üzerine Kılıçdaroğlu, "İnşallah, o da olacak. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumak, hesabını sormak için inşallah halkın desteğiyle başbakan olacağım ve Sivas'a geleceğim" diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik eleştirilerde bulunan Kılıçdaroğlu, "Sende bir parça insanlık onuru kaldıysa hemen ayrıl. Mahkemeye git, aklan gel başımın üstünde yerin var. Mahkemeye gitmezsen, aklanmazsan, söylediğim olur hırsızdan başbakan olmaz" ifadesini kullandı.https://www.dunyabulteni.net/politika/kilicdaroglu-tuyu-bitmemis-yetimin-hakkini-koruyacagiz-h292949.html 20 Mart 2014

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a “25 yıllığına kiraladığın fabrika için kaç lira aldın?”

Bu kürsüden defalarca sordum; Değeri 20 milyar dolar... Avrupa'nın en büyük tank üretim merkezlerinden birisi. 25 yıllığına BMC Grubu'na, Katar ordusuna verdi. İhaleyi ne zaman nerede yaptın arkadaş? Bilmeye hakkımız var. O fabrikanın kuruluşunda benim vergim var. Yüzde 12 buçuk kar garantisi veriyorsun, yüzde 20 avans ödüyorsun. Kimin fabrikasını kime veriyorsun. Sen dürüst değilsin, samimi değilsin. Türk Telekom da aynı durumdaydı. 21 yıllığına 6 buçuk milyar dolara kiraladılar. Şimdi Erdoğan'a soruyorum: Sen 25 yıllığına kiraladığın fabrika için kaç lira aldın? Erdoğan sana soruyorum, tüyü bitmemiş yetimin hakkı için... Ne satış ne kiralama bunun adı "peşkeş"tir. O bedelle bir fabrikayı birisine vermek. Devlet memurları da işçiler de onların emrinde olacak. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin tarihinde böyle bir rezalet, böyle bir ahlaksızlık, böyle bir soygun görülmemiştir. https://www.independentturkish.com 12 Kasım 2019

'BİR KURUŞ FETÖ'YE AKTARILMIŞSA GÖREVDEN ALIRIM'

Efendim FETÖ’ye kaynak aktarılmış. Gel beraber FETÖ’ye kim kaynak aktarmış tartışalım. Bu belediyeden, bizim belediye başkanımızdan bir kuruş FETÖ’ye kaynak aktarılmışsa gelir belediye başkanımı ben görevden alırım. Şimdi FETÖ FETÖ diye geziyorsun. Kol kolaydın, bilek bileğeydin. FETÖ yöntemiyle mücadele ediyoruz. Sanıyor ki FETÖ bunları korkuttu, bunlar da bizi korkutacak. Boğazımızdan haram lokma girmedi ki korkalım. http://www.hurriyet.com.tr/gundem/chp-lideri-kilicdaroglundan-besiktas-belediyesi-aciklamasi-40700851 5 Ocak 2018

Google girin ve "Kılıçdaroğlu, yetim hakkı" kelimelerini sorgulayın... Binlerce haber çıkacaktır karşınıza...
Yukarıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çeşitli tarihlerde yaptığı açıklamalardan minik bir derleme yapmaya çalıştık... Merak buyuranlar alıntıların altındaki linkleri tıklayıp, Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamaları nerede yaptığı detaylarına ulaşabilirler... 

Yukarıdaki açıklamaların tamamına katılıyor ve altına imzamızı atıyoruz... Peki, sayın Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamaları pratikte vücut buluyor mu? Yoksa laf ola beri gel cinsinden mi bu açıklamalar yapılmıştır? Bakın bu açıklamayı da sayın Kılıçdaroğlu mart 2010 yılında İzmir'de katıldığı bir konferansta yapmıştır... (O Dönem CHP Grup Başkanvekiliydi.) 

Peki, böylesine yolsuzlukların üzerine gidiyorum diye bağıran, yolsuzluklar konusunda uzman olduğunu savunan bir kişi, nasıl oluyor da Genel Başkan olduğunda (Yıl 2013) yolsuzluk yapanların korkulu rüyası TCK 235'te indirime gidilme yasasını partisini 6 ay çalıştırıp TBMM'ye getirebiliyor? 

Sayın Kılıçdaroğlu, TCK 235'te yapılan bu değişiklikten sonra kaç yandaşını cezaevine girmekten kurtardığını açıklayabilir mi acaba? (TCK 235'nin neleri kapsadığına; İhaleye fesat karıştırmadan tutun da nerelere kadar gittiğini bir araştırın.) Ya da bu değişiklik sayesinde halktan bir kişinin dahi faydalandığını söyleyebilir mi? 

Ali Engin’den Cemaat’e Övgü! ‘Takdir Ediyorum’

CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet üyelerinin, Hizmet Hareketi ve Fethullah Gülen Hocaefendi’ye yönelik ağır hakaret ve iftiralarını eleştirdi. Hizmet Hareketi’nin 140 ülkede açtığı okullarla Türkçeyi, Türk kültürünü dünyaya tanıttığını, TUSKON’a mensup işadamlarının da 30 milyar dolarlık ihracat yaptığını ifade eden Engin, “Ne varsa Hizmet Hareketi’ne atmaya çalışıyorlar, bu doğru değil. Hizmet Hareketi’ni de kutluyorum. Hükümetin baskısına rağmen 30 milyar dolar ihracat yapan kuruluşları var, hükümetten korkmuyorlar, cesurca davranıyorlar, TUSKON’a sahip çıkıyorlar. Bu iyi bir şey. Buna direnmenin bir yolu var, o da arkasında pislik olmayacak, yoksa direnemezsin. Demek ki öyle bir pislik yok ve bu insanlar temiz. Bu cesur insanları hakikaten kutluyorum. Aklı olan, vicdanı olan bu hizmetleri takdir eder.” dedi. http://www.egeninsesi.com/haber/23974-ali_enginden_cemaate_ovgu_takdir_ediyorum 
7 Mart 2014

Bir yanda "FETÖ'yü STK gibi görüyorum" diyeni ödüllendirip bugün İzmir'in Narlıdere ilçesinin tepesine oturtacaksınız, bir yanda da CHP'yi FETÖ ilişkilerinden dolayı eleştiren Yılmaz Ateş'i anında görüntü partiden atacaksınız ve ekleyeceksiniz: "Biz soyal demokrat bir partiyiz!" Halk görüyoruz nasıl bir sosyal parti olduğunuzu, CHP'yi ne hallere düşürdüğünüzü!

Yahu adamın 60 sayfalık savunması bir oku önce de ondan sonra kalk Kemal Karataş'ı partiden at! Lafa geldi "Biz Adalet için yollara düşmüş partinin neferleyiz" demesini becerebiliyorsunuz da "Halk için yürüdük" diyebiliyor musunuz? O yürüyüş; Adaletsizliğe isyan için miydi yoksa yandaşlarınızın yaptığı Adaletsizliklerin üzerine gidilmesin diye mi yapılmıştı? Tarih hepsini bir bir yazacaktır!

Gelelim sayın Kılıçdaroğlu'nun klasik "elinde belgesi olan savcılığa gitsin" masalına...

Didim Belediye başkanı A. Deniz Atabay'ın kiraya verdiği otelleri üzerinden VERGİ KAÇIRDIĞINI belgeleriyle haberleştirdik... 

"Bir kuruş FETÖ’ye kaynak aktarılmışsa gelir belediye başkanımı ben görevden alırım" bu sözleri sayın Kılıçdaroğlu Beşiktaş belediye başkanı Murat Hazinedar görevden alındığı 5 Ocak 2018 günü Beşiktaş belediyesi önüne kurulan platformdan halka hitaben yaptığı konuşmada söyledi...AHA KURUŞLUK DEĞİL, BUYUR BİNLİK BELGELER!

 
Bakın Erkan Karaarslan'ın FETÖ'cü olduğu iddiasını ortaya çıkaran biz değiliz! Erkan Karaarslan'ın FETÖ'nün Belediyeler İmamı olduğu iddiasını da orataya çıkaran biz değiliz! Erkan Karaarslan'ın FETÖ'cü olduğu Mersin BŞB dava dosyasında yer alıyor! 137 Sayfalık iddianameyi de haberleştirip sayfa sayfa yayımladık... Devletin Savcısı diyor hazırladığı iddianamede Erkan Karaarslan'ın FETÖ'cü olduğunu! 

Peki, sayın Kılıçdaroğlu ne diyor? " Bir kuruş FETÖ’ye kaynak aktarılmışsa gelir belediye başkanımı ben görevden alırım."

Bakın,  Didim belediyesi Erkan Karaarslan'ın şahsi hesabına (Makbuzları yukarıda) 30 bin lira gönderiyor...

Zannediyor musunuz ki sayın Kılıçdaroğlu Beşiktaş belediyesi önünde söylediklerini yerine getirebilecek?
Aha yukarıda söyledikleri aha makbuzlar! 
Sıkıysa belediye başkanı Deniz Atabay hakkında birisi bu makbuzlardan dolayı bir işlem yapmaya kalkışsın!
Sıkar o biraz! 
Örneği olmayan bir şeyin muhabbeti olur mu?

Hadi bunu geçtik diyelim...

Ya VERGİ KAÇAKÇILIĞI dosyası hakkında birileri kalkıp Deniz Atabay hakkında bir şey mi yapacak sanıyorsunuz Ye CHP'de?
Yahu yapacak olsalardı 7 gündür üç maymunu oynarlar mıydı?

Temsil, CHP Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak dahil yönetiminden bir Allahın kulu VERGİ KAÇAKÇILIĞI konusunda en ufak bir açıklama yapabildi mi?
Nasıl yapabilirler? 
Sıkar biraz!
Hafta sonu CHP Didim İlçe Başkanlığı kongresi yapılacak... Oy kullanacak delegenin yüzde 50'sinden fazlası belediye bağlantılı değil mi? Bağı olmayanlar da çoluğunu çocuğunu acaba belediye işe aldırtabilirim düşüncesiyle hareket etmeyecek mi?

İl Başkanı Ali Çankır'ın bak sen hafta sonu "birlik" ve "beraberlik" aşkıyla kongrede yapacağı konuşmaya! Çerçioğlu'nun İl Başkanı Çankır'ın da gözü yer mi VERGİ KAÇAKÇILIĞI hakkında iki çift laf edebilsin!

Çankır'dan "Vergi Kaçakçısı Belediye Başkanı hakkında disiplin soruşturması başlattım. İlçe Başkanı Koçak'a kesin ihraç istemiyle dosyasını hazırla diye talimat verdim" demesi beklenebilinir mi?
Ama, iş lafa geldi mi dinle gari sanahtan akşama Adalet masallarını!

CHP Genel Merkezi başta olmak üzere;
VERGİ KAÇAKÇISI Belediye Başkanı hakkında disiplin soruşturması başlatıp, partiden atacak mısınız? 

Haydi Nurettin Koçak,
Haydi Ali Çankır,
Korkmayınız..!
Çekinmeyiniz..!
Ayağınıza kadar gelmiş bu kısmeti tepmeyiniz!
Çıkın gözünüz yiyorsa buyurun gereğini TEPE TEPE yerine getiriniz!

Getiremiyorsanız; o zaman sizlerde bu AHLAKLI işe ortaksınız demektir!

Haydi aslan yürekli sosyal demokratlar... Ayağınıza kadar gelmiş bu "Atabay" sınavını ya geçersiniz ya da paşa paşa poponuzun üstüne oturursunuz!

Yaşasın Aşiret Adaleti...! 
Öyle değil mi?
 


 

Son Yazılar