ERTAN YILDIZ

ERTAN YILDIZ


Belediyelerin FETÖ'cü Erkan'a Ödediği Paralar, Başkanlara Zimmet Olarak Dönecek mi?

01 Eylül 2016 - 15:49Temmuz Darbe Girişimi sonrası başlatılan Fettullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY) yönelik temizlik operasyonları yavaş yavaş siyasilere doğru yönelirken; Kemal Kılıçdaroğlu Yönetimindeki CHP'den ciddi bir temizlik atağı beklemek sanırım abesle iştigalden öteye geçmeyecek gibi görünüyor!

FETÖ'den Mersin cezaevine konulan Erkan Karaaslan'ın CHP'li Belediyelerle olan ilişkilerinde bile "üç maymunu" oyanamaktan kaçınmayan Kılıçdaroğlu Başkanlığı'ndaki CHP Yönetimi,"herşeye razıyız" görüntüsüyle, başta örgüt tabanından gelen seslere de kulaklarını tıkadıkları gün be gün ortaya çıkmaya başladı...

"Çok bilmişlik" edasıyla yapılan açıklamalar, toplumun hiç bir kesimini tatmin edemezken, CHP Ankara yönetiminin hâlâ somut bir adım atamaması da "olacak" bir erken seçimde, CHP'nin yine sapır sapır döküleceğine işaret olarak şimdididen tabanda konuşulur oldu! 

Erken seçim bir şekilde olacak gibi görünüyor! 

Belki Mart 2017!..

Edindiğim bilgilere göre; Kurban Bayramı öncesinde erken seçime yönelik bir açıklama yapılabilinir!

Erken seçimin olacağını Türkiye'de ilk yazan benim... Nedenini yüzlerce kişiye anlattığım için, şimdi burada yeniden yazmaya gerek duymuyorum çünkü; gerekçeleri her geçen gün bir bir ortaya çıkıyor!

Dönelim FETÖ'cü Erkan Karaaslan'ın Belediyelerle olan ilişkilerine...

FETÖ'cü Erkan Karaaslan'ın Aydın Büyükşehir Belediyesini "evire çevire" yönettiği kaçınılmaz bir gerçek! 

Neden mi bu kadar kesin yazabiliyorum?

Nisan ayının sonlarıydı... Erkan Karaaslan ismini ilk defa Didim'de duydum... Dostlarla akşam yemeğindeydik... Erkan Karaaslan'ın "hap yap para kazan" cinsinden "danışmanlık", "eğitim" adları altında Didim Belediyesi'nden sürekli ihaleler aldığı anlatılıyordu... Masadaki bir arkadaş söze girerek; "Gazeteci Didim'i geç asıl vurgun Aydın Büyükşehir Belediyesinde. Bu adam adeta Büyükşehir'i yönetiyor... Paraya para demiyor... Başkanı uyaranda yok!" İzmir'e döndüğümde 1-2 gün sonra Aydın Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığına aşağıdaki e postayı gönderdim...

E postamda görüleceği gibi; Başkan Özlem Çerçioğlu'na ait "özel" bir e posta adresi istiyorum... Bir kişi hakkında olumsuz ihbarların olduğunu, uyarıda bulunacağımı belirtiyorum... O gün bugündür e postama Başkan Çerçioğlu'na ait bir adres geçilmedi!

Genelikle; Belediyelerde bu işlerin başına "Aydın, Minevver" insanları getirirler!

O yüzdendir ki; bizim gibi "Okur, Yazar" insanları bu modeller pek ciddiye almazlar...

Neden mi?

Çünkü; yaptıkları işin ne olduğunu dahi bilemeyecek bir kapasitede olduklarından dolayı, sizin yaklaşımınızın ne olduğunu anlayabilecek düzeyde bir zekâya da sahip değildirler! 

İşte bu gerçekleri bildiğimden olacak; olumsuz ihbarlar aldığım kişinin adını e postaya yazmayıp, Başkan Çerçioğlu'nun e posta adresini istedim!

Oysa, Erkan Karaaslan'ın bu kadar hokkabaz, bir de FETOCU olduğunu bilseydim, e posta yoluyla Başkan Çerçioğlu'na ulaşmayı denemez, kapısına dayanır: "KURTUL BU ADAMDAN, YOKSA BAŞINI YAKACAK" derdim! 

Tarih açısından bakarsanız; böyle bir uyarıyı "canlı" olarak da yapmış olsaydım, inanın o gün yine "kötü" adam olan ben, "iyi" adam Erkan Karaaslan olurdu! (İyi ki de yapmamışım!)

Çünkü; bu Belediye Başkanlarının kafaları, Erkan Karaaslan'ın kafasıyla "PARALEL" çalışmıyor olsaydı, kamunun milyonlarca parası FETÖ'cünün şirketlerine akıtılır mıydı? 

Hangi birisi çıkıp ortaya "Benim kafam FETÖ'cü Erkan'ın kafasıyla PARALEL değildir"diyebilir?

Gelelim zimmet konusuna..

FETÖ'den tutuklanan işadamlarının, okul, üniversite sahiplerinin aklınıza gelebilecek ve FETÖ'den tutuklanıp cezaevine konulanların mallarına el konulurken, FETÖ'den tutuklanan cezaevine gönderilen savcıdan üst düzey bürokrata, devletin tüm birimlerine sızmış FETÖ'cülere her türlü yaptırım uygulanırken; "Seminer bahane, tatil şahane" kıvamında Belediyelerin bu FETÖ'cü Erkan Karaaslan'a aktardıkları bu kamu paraları ne olacak? Erkan Karaaslan'ın ya da Belediye Başkanlarının yanlarına kâr mı kalacak?

Didim, Bergama, Bayraklı, Aydın BB, Kuşadası vb... onlarca Belediyenin yıl sonu Faaliyet Raporlarını Erkan Karaaslan'ın hazırladığı iddia ediliyor! Peki, bu Belediyeler kaç para ödemişlerdir bu işler için? Bir Belediye, kendi Faaliyet Raporunu hazırlamaktan acizse, bana göre kepengini kapatsın, çıksın insanların yaşamından!

Naçizane benim düşüncemi sorarsanız, fütursuzca kamunun paralarını FETÖ'cü Erkan Karaaslan'ın şirketlerine aktaran ne kadar Belediye varsa, gözünün yaşına bakılmadan o Belediye Başkanından o paralar "ZİMMET" çıkarılarak, yeniden kamuya kazandırılmalıdır! Halka mı sordunuz FETÖ'cü Erkan'ın anlaşmalı "Adem ile Havva" otelinde kalırken? Otel paralarınız dahi Belediye (Kamu) kasasından çıkmadı mı?

Bayraklı Belediyesine sesleniyorum; Mehmet Şimşek'in Adem ile Havva otelinde kaç defa kaldığını, o otele kaç paraların ödendiğini neden açıklayamıyorsunuz?

Süsünüz mü bozulacak, karizmanız mı çizilecek?

Biz işimizi BİMER üzerinden görmesini de biliriz!

OHAL'de yaşadığımıza göre; ey Belediye Başkanları KHK ile yarın FETÖ'cü Erkan'a aktardığınız paralar ZİMMET çıkarılıp istenirse, şaşırmayınız!

Benden bu kadar söylemesi! 

 

Not: Bakın aşağıdaki e postayı 2 Mayıs 2016 günü saat 16.40'ta göndermişim... Belki hâlâ istediğimi çözmek için toplantılar yapıyorlardır!  

Son Yazılar