ERTAN YILDIZ

ERTAN YILDIZ


AŞK MI İŞ Mİ?

21 Eylül 2016 - 12:23 - Güncelleme: 21 Eylül 2016 - 13:50

Bayraklı Belediye Başkanı sayın Hasan Karabağ'a karşı eleştirilerimiz bazen trajik, bazen ironik bazen de romantik hatta erotik boyutlarda sürerken okurlarımızdan onay, destek veya muhalefet tepkileri alıyoruz...

Hasan Karabağ, Belediyeyi yönetirken bayanlara öncelik ve önem verdiği, bazı bayanlara ise çok fazla önem verdiği biliniyor... Öncelikle; birlikte hareket ettiği memurlara, memur camiası için astronomik ölçülerde mali haklar sağladığı somut bir gerçek... Karabağ'ın Belediyede en çok himaye ettiği bir iki isimli cisimli andığımız da vakidir!

Kadın okurlarımız bu haber ve yorumlarla ilgili olarak farklı bir pencere açarak eleştiride bulunuyorlar...

Kadın okurlarımızın tepkisi aslında haklı ve yerinde deyip Hasan Bey'in sarıcivcivlere olan aşkına yönelik iddiaları yeniden gözden geçirmekte fayda görüyoruz!

Şimdi erkekler açısından baktığımızda; hangi erkek sevdiği, aşık olduğu kadını kirli işlere alet eder?

Usulsüz imzalar attırır?

İhale fesatlarında kullanıp, hatta bir takım üst merci ve makamların zafiyetleri bilinen sahiplerine vitrin unsuru olarak ileri sürer?

Çevremdeki bayanlar ve okurlarımızdan gelen bu yeni yaklaşım o kadar doğru ve haklı ki... Namuslu her erkek sevdiği kadını gözünden bile esirger, ona söz gelmesin diye adını, kimliğini kişiliğini geri planda ve temiz tutmak ister... Ne çıkar kavgalarına ortak eder ne de kendi yanlışlarına kurban...

Bu yaklaşıma kadın-erkek yanlış diyecek aklıbaşında bir fert yoktur...

Bizim toplumda kadın hele bir de anne ise toplum içinde baş tacıdır, mahremdir...

Öyle ki; düşmüş bir kadını seven erkek, onu saygın bir konuma getirmek için her şeyi yapar...

Bu gerçeği saptayınca; Hasan Karabağ'ın sevgilisiymiş gibi yanında gezdirip bilhassa erkek kamuoyuna caka satma çabasının ne nedli bir kandırmaca olduğunun da tespiti gerekir!

Öncelikle bu kandırmacaya istekli ve gönüllü razı olan güce hayran bayanlar... Ev-araba-yüksek gelir-kuaför önünde nöbet tutan şoförler... Bu artıların yanında şeref-onur-haysiyet-saygınlık eksik kalmış, dert değil..!

İki yüzlü toplumlarda; servetin ne kadar büyükse kusurların o çapta kolay ve çabuk unutulur hatta görmezden bile gelinilir!

Bir başka yönden baktığımızda; Hasan bey'in saygıdeğer eşi Bahriye Hanımla her zaman/her yerde mutlu aile tablosu içinde olduklarını görüyoruz... Bazı programlarda, yemeklerde, gezilerde Hasan Bey ile hissi bağı olduğu iddia edilen bayan veya bayanlarla birlikte eşi Bahriye Hanımın da protokolde yerini aldığı, ayrıca Belediyenin kulüp, şirket gibi alt birimlerinde aktif görev yaptığı kamuoyunun yakından şahit olduğu bir tablodur!

Bahriye Karabağ Hanımefendi, onurlu bir eş olarak kocasının kırıklarıyla aynı ortamları paylaşacak değil tabii ki... Dedikoduların en çok onu incittiğini idrak etmemizi bayan okurlarımızın hatırlatmasına borçluyuz... 

Siz güvende olun Bahriye Hanım, Hasan Bey hiç bir kadına aşık değil, olanlar iş ve kazanç ilişkilerinin yanlış yorumlanmasından doğan dedikodulardan ibaret...

 

 

 

 

 

Son Yazılar