CUMHUR ERİŞ

CUMHUR ERİŞ


Soyer patentli 3 proje!

21 Eylül 2020 - 15:13 - Güncelleme: 21 Eylül 2020 - 16:20Seferihisar'ın çok ihtiyacı olan Mezbaha projesini;

1 Yerleşim alanına
2. Cami harabesi, Sit alanı üzerine
3. Veba mezarlarının üzerine
Kurarak ayni anda üç ayrı imar ihlalinde bulunulmuştur.
Neptün Soyer'in başkanlığını yaptığı Hıdırlık Kooperatifi'ne bu proje için 1.250.000TL Seferihisar Belediyesi'nden Seferihisar Jeotermal A.Ş. hesabına aktarılmıştır.
Bilahare Seferihisar Jeotermal A.Ş. bu 1.250.000TL miktarı Hıdırlık Kooperatifi'ne aktarmıştır.
Ayrıca benzer yoldan bir başka 1.250.000TL para, Soğukhava projesi bahanesi ile, Neptün Soyer'in biatçıları olan belediye çalışanı yedi kişiden oluşan, "Doğanbey Kooperatifi'ne" aktarılmıştır.
Bu paranın aktarılması sırasında Jeotermal AŞ adına imzaları Genel Müdür Tayfun İLHAN atmıştır.
Bu sebeple para transferine karşı çıkan YKBaşkanı Ali TAŞKIN ise yetkisiz olan, yetki gaspı yapan Neptün Soyer tarafından istifa ettirilmiştir.
Bir de NS'nin var olmayan üzümden organik pekmez projesi yapacağım diye tutturmuşluğu var ki evlere şenlik.
Baştan beri bahsettiğim projeler:
1. Mezbaha
2. Soğukhava deposu
3. Organik Pekmez Fabrikası
Bu "girişimlerin" tamamı halen atıldır.
Projelerin tamamı destek almıştır. Kırsal Kalkınma, izmir Kalkınma Ajansı, Seferihisar Belediyesi vb. destekler, Sef. Bel. sayesinde, sorunsuz temin edilmiştir. Her ne kadar pekmez projesinin organik olduğu uzun süre tartışıldı ise de sonunda mevcut paslanmış makinalara rağmen organik desteğini almıştır. Buna rağmen fabrika yıllardır atıl vaziyettedir.
Mezbaha Projesi'nin yeri konusundaki ısrarın nedeni Bademler'e yakın olmasıdır. En yakın yerleşim Bademler, O kadar yakındır ki sanırsınız Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer Bademler'e büyük bir yatırım yapıyor, Bademler halkının gönlünü kazanacak.
Gerçek hedefi ise o sıralar Urla Belediye Başkanı Sibel hanım ile Bademler'in arası limoni idi. Bu sebeple TS Bademler halkı referandum yapsın Seferihisar'ın mahallesi olsun istiyor ve bunun kulisini yapıyordu. Mezbaha bu talebinin hediyesi gibiydi. Ama Mezbaha atıl, proje batık, referandum ise hiç oldu.
TS ve NS işbirlikleri kendilerine yarasa da halka zarardır.

Not: İlk fırsatta Beyler Zeytin Sıkım Yağhanesi'ni ele alacağız. Yağhaneyi yazmadan önce konu birkaç ansiklopedi cildi sürebileceğinden bilgisayarımın hafızasını genişletmek, büyütmek istiyorum. Anca sığabilir diye düşünüyorum.