CUMHUR ERİŞ

CUMHUR ERİŞ


SEFERİHİSAR'DA KAYYUM ENDİŞESİ!

13 Mart 2020 - 11:30 - Güncelleme: 13 Mart 2020 - 11:48Sizlere Seferihisar Belediyesi ile ilgili son günlere ait duyumlarımdan söz etmek istiyorum...
 
----  Belediyenin aynı işi yapan çalışanları arasındaki maaş farklarının aşırı olması personel arasında huzursuzluğa neden olmaktadır. Bu durum Sayıştay Raporu'nda Müfettiş'lerce dikkat çekilerek eleştirilmiştir..

---- Çalışanlara Tunç SOYER döneminde yapılan sendika zamlarının aşırılığı da Sayıştay müfettişlerince dikkat çekilerek eleştirilmiştir.

---- Tunç SOYER döneminde yapılan satışlardaki usulsüzlükler de dikkat çekici ve rahatsız edicidir.

---- Tamamı Seferihisar Belediyesi'ne ait olan Seferihisar Jeotermal A.Ş. üzerinden yapılan usulsüz para aktarımları, sorunlu faturalar çok dile getirilmektedir.

---- SEFERİHİSAR BELEDİYESİ'NCE DÖRT AYDIR ÖDENEMEYEN MAAŞLARA RAĞMEN ALINAN YENİ PERSONELLER (60 KİŞİ) KAMU OYUNU RAHATSIZ ETMEKTEDİR. BU DURUMUN KAYYUM ATANMASINA SEBEP OLABİLECEĞİ ENDİŞESİ YAYGINLAŞMAKTADIR.

---- Maaşların ödenememesine rağmen belediyenin bazı personelinin, üstelik yüksek olan maaşlarını, eksiksiz aldığı konuşulmaktadır. 

---- SEFERİHİSAR BELEDİYESİ'NE KÖY TÜZEL KİŞİLİKLERİNDEN, BÜTÜN ŞEHİR YASASI VASITASI İLE GEÇEN, KÖYLÜNÜN İMECE EMEĞİ OLAN MANDALİNA BAHÇELERİ DE İBB İŞTİRAKLERİNE SATILMIŞTIR. 
SEFERİHİSAR MANDALİNA BİRLİĞİNİN KİRACISI OLDUĞU MÜLKÜN DE SATILACAĞI SATILMAK İSTENDİĞİ, ANCAK ÇIKAN HUKUKİ SORUN NEDENİYLE SATILAMADIĞI KONUŞULMAKTADIR.


---- Tekrar yazıyorum Seferihisar'da kaynayan kazanın DURUMU KAYYUM ATANMASINA SEBEP OLABİLECEĞİ ENDIŞESINİ YAYGINLAŞTIRMAKTADIR.

---- Sat sat sat nereye kadar?
Sata sata günlük çözümler kalan dört yıla çare olamayacaktır. Zaten büyükşehir'in desteği gibi sunulanlar aslında Seferihisar Belediyesinin mal varlıklarıdır ve Tunç SOYER hala Seferihisar'ı tüketmektedir. 

---- Can çekişen Seferihisar Belediyesi çöktüğünde, göçtüğünde, ölmeden önce hangi plan ile müdahale edilmelidir?

Belediye Meclisi belediyeye gelir getirici projeler geliştirmeli ve uygulamalarını sağlamalıdır. Meclis Seferihisar için gereken sorumluluğunu yerine getirmelidir.

---- Kayyum geliyor mu?
Sorusuna cevabı CHP ilçe başkanı ve CHP ilçe teşkilatı verebilmelidir. Kayyum söylentilerinin yanlış olduğunu, CHP ilçe başkanlığının belediyeyi denetim görevini eksiksiz yerine getirdiğini, teşkilatlarının projelerin teminatı olduğunu söylemelidir. 

--- İsmail Başkan gerek teşkilatın gerekse de meclisin arkasında olduğunu hissetmeli, yalnız kalmamalıdır.