CUMHUR ERİŞ

CUMHUR ERİŞ


PROJELER BAŞKANI TUNÇ SOYER'DEN GERİYE SEFERİHİSAR'DA KALANLAR! (2)

21 Ekim 2019 - 03:00 - Güncelleme: 21 Ekim 2019 - 03:15Tunç Soyer'in Seferihisar Belediye Başkanı iken, Tarım Bakanlığı projelerinden kopya ederek, söz verdiği;
 
* Çoban yetiştirme
   
* Hayvancılık
   
* Mandracılık
   
* Mezbaha
projelerinden bahsedelim.

Her üç projenin de hedefi ülkemizdeki hayvancılığa çözüm olmak iddiasını taşıyordu...
 
Projeler özgün ve ses getirebilir olmalıydı ki TS'nin ismi hafızalara yerleşebilsin... Tanıtım organlarını başta basın olmak üzere, bu projeler ile doldurmak, hergün TS'in isminden söz ettirmek gerekiyordu.
    
1. Çoban yetiştirmek
       
Hayvancılıkla ilgilenen veya çoban olmak isteyen en az ilkokul mezunu kişilere yönelik bir projedir. 
       
İBBB Tunç Soyer, Tarım Bakanlığı'ndan kopyaladığı bu projeyi çeşitli şenliklerde, tarım ile ilgili        toplantılarda, seçim vaadlerinde çok kere dile getirdiği halde bu proje ile ilgili en ufak bir adım atılmamıştır.
       
Çoban yetiştirmek projesi ile kamuoyunda yeterli propaganda, tanıtım yapıldıktan sonra proje bir kişiye bile erişemeden rafa kaldırıldı. Yapılanlar sadece TS için faydalı olmuştu.
       
Algı operasyonu uzmanı olan TS süslü, ilgi çekici isimleri olan boş projeleri dahi kendisi için güçlü bir tanıtım aracı olarak kullanabilmektedir. Yani sunduğu projelerin akıbetini vatandaş sürekli takip etmelidir.

2. Hayvancılık ve Mandıracılık
         
Hayvancılık gibi geniş ve büyük bir konunun projesi de Tarım Bakanlığı faaliyetlerinden kopyalanmıştır. Proje apartmak, kopyalamak veya taklit etmekte Tunç Soyer ustalık seviyesindedir.

Geniş meraları olmayan Seferihisar'da hayvancılığı geliştireceği sözünü vermiştir.
Bu söze dayalı en ufak bir girişimi olmamıştır.
          
Hayvancılıkla ilgili en ufak eğitim faaliyeti olsun gerçekleştirmemiştir. Örnek işletmeler kurmamıştır. Hayvan dağıtmamıştır.
       
3. Mandracılık ve Süt İşleme Üniteleri
            
Mandracılık, süt işleme ünitelerinin yapımını için İzKa ve Kırsal Kalkınma projeleri geliştirmesine, söz verdiği halde öncülük etmemiştir. İşletmelerimizin hepsi zarardadır.
    
 4. Mezbaha
             
Yerleşim alanına, cami harabesinin üzerine mezbaha yapıldığını gördünüz mü?
Mezbaha büyük bir ihtiyaçken, şimdi de yanlış yere yapıldığı, imar planında yeri olmadığı için, Tunç Soyer'in hatasından dolayı açılamıyor.