ALİ İZZET ORAL

ALİ İZZET ORAL


ÜNİTER ÝAPIMIZ TEHLİKEDE

19 Ağustos 2020 - 08:59

Şimdilik bırakalım parti teşkilatlarını , onlar önlerine yem olarak atılan Belediyelerle uğraşa dursun , Kılıçdaroğlu nu Genel Başkan yapan küresel güçler yollarına devam etmekteydiler.

2011 in Temmuz ayında 3 BDP li , 2 AKP li , 2 CHP li milletvekili de olmak üzere 15 kişilik bir heyet İrlanda ve Iskoçya turuna çıktılar .
SOROS destekli , Ingiltere merkezli
" Demokratik Gelişim Enstitüsü " nün ( İPD ) düzenlediği 5 günlük gezinin amacı İRA örneğini , Iskoçya ve Irlanda daki EYALET sistemini , " kısmı yetki devri uygulamalarını " yerinde incelemekti.

Bu gezi düpedüz bölünmüş toplumlarda anayasa yapılması için fikir alış verişi gezisiydi . Bu geziye eñstitünün uzmanlar kurulunda görevli Hasan Cemal , Cengiz Çandar, Mithat Sancar gibi malum iş birlikçilerin yanısıra , CHP Milletvekillerinden Sezgin Tanrıkulu ve İsa Gök katılmışlardı .
CHP örgütü uyuyordu ve küresel dizayn edici ler kervanı yürüyordu .

İMRALI açılımının devreye girmesiyle , bu kez 2013 yılının Nisan ayında Abdullah Öcalan ın önerisiyle Güney Afrika ya " Hakikat ve Uzlaşma Komisyonu " nu incelemek üzere bir gezi daha düzenlendi .
Bu geziye yine CHP den Sézgin Tanrıkulu ve İsa Gök katıldılar . Gezi yine ( İPD) tarafından düzenlenmişti .
Ne gariptir ki ülkemizin partileri , ülkemizin üniter yapısıyla ilgili tartışmalar yapan gezilere çıkıyorlardı .
Bunu Türkiye nin partileri yapamazdı , hele Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ün kurduğu CHP asla ve katiyyen yapmamalıydı .

2012 Mayıs ayında BDP Millet vekillerinden bir heyetin ABD ye gittiği günlerde , Millet vekili Aysel Tuğluk un " ABD liler , ÖZERKLİK ve federasyon gibi çözüm önerilerimizi gayet mantıklı ve uygulanabilir buldular " şeklinde ki açıklamasına Kılıçdaroğlunu dan ve CHP li yetkililerden hiç bir tepki gelmiyordu .
Aynı tepkisizliği ve duyarsızlığı , İTTİHAT TERAKKİ döneminde yurtseverler yedi düvele karşı yurt savunması yaparken , Prens Sabahattin ve adamlarının özerklik savunuculuğunu ve bunların çabasıyla " Özerklik " kavramının SEVR anlaşmasının maddeleri arasına sokulduğunu hatırlatırım

Böylece CHP nin destek verdiği , özerklik kavramının , ülkeyi ve halkı ayrıştırmanın , yüz yılların çabası olduğununda altını çizmiş oluruz .

Bilinmelidir ki Özerklik emperyalizmin yıllar öncesinden , ülkeleri bölüp parçalayıp yönetmek için geliştirdiğı bir silahtır .
CHP tarihi bu silahı kurtuluş mücadelesinde bizzat kanla geçersiz kılmıştır .

Tüm bu tuzakları görmezlikten gelerek önce yerel özerklik le başlayarak , sonra kent anayasaları , eyalet sistemi ve şehir devletleri safsataları ile üniter yapıyı bozmak isteyenlerin peşine takılarak Avrupa yı karış karış dolaşan Y.CHP yönetimi, günü geldiğinde bunun bedelini ödeyecektir .
( İTTİHAT VE TERAKKİ DEN CHP YE ÇÜRÜME......sayfa 210...212 )