ALİ İZZET ORAL

ALİ İZZET ORAL


PENTEGON'UN TÜRKİYE'DEKİ GAYRİ MEŞRU ÇOCUKLARI...

15 Haziran 2019 - 11:22 - Güncelleme: 16 Haziran 2019 - 17:2812  Eylülde darbe yapan cuntacı generaller için ''Bizim çocuklar darbe yapmış'' nitelemesini yapan Pentegon  kurmayları, çocuklarına her türlü tezgahı kurdurtup, bütün kirli işlerini yaptırıp, görevlerini yeni  çocuklarına devrettirdikten sonra yeni çocuklarının eski çocuklarını sözüm ona yargılamasını sağlayan  senaryoyu devreye soktular.

Eski çocuklarına yaptırdıkları tüm işleri, yani darbe alt yapısını hazırlamak için yaptırdıkları provakatif tüm saldırı ve cinayetleri, darbeden sonra yaptırdıkları tüm insanlık suçlarını ve yargılı yargısız infazları eski çocuklarının suçu olarak gösterip, onların anayasalarını da değiştirmek lazım diyerek, yeni çocuklarına sivil darbe tezgahlatıyorlar. Bu tezgah sahte demokratik kılıflarla allanıp pullanıp kamuoyuna yediriliyor, bunu yaparken de "2. Cumhuriyetciler", "Yetmez Ama Evetçiler", her partideki federasyoncular ve ırkçılar, AB fonlarından beslenen solun her kesiminden seçilmiş liboşlar da bunlara kitle tabanı sağlamak için var güçleriyle çalışıyorlar, kim bunlar derseniz söyleyeyim; Bunlar Pentagon'un yeni çocuklarıdır.

Bunlara yakışacak isimleriyle gayri meşru çocuklarıdır, halk diliyle ne dendiğini siz bilirsiniz diyorum ve telaffuz etmiyorum. Eskiler militarist güçleriyle gelmişlerdi, yeniler ise demokrasi, değişim, Arap Baharı, Dinlerin Birliği ve globalizm diye geliyorlar... Eskiler "asmayalım da besleyelim mi" diyorlardı... Yeniler insan hakları diye geliyorlar... Eskilerin bol keseden açtıkları İmam Hatip mezunlarını verdiler ve sivil darbenin militan kadrolarını oluşturdular...

Başka bir açıdan bakarsak; bu tezgah oligarşinin kadrolarının yeni dünya düzenine göre dizayn edilme tezgahıdır... Küresel sermayenin çalışma alanını genişletmenin ve "Büyük Ortadoğu Projesi"nin ülkemize yansıttığı görevlendirmelerin tezgahıdır...

Son günlerde ülkemiz siyasi arenasında başlatılan ulus devlet ve milliyetler tartışmasında yaratılan literatür kargaşası da bu tezgahçıların maden bulmuş gibi sarıldıkları bir malzemedir...  Hem de öyle bir malzemedir ki yeni çocukların ilerici oldukları yutturmacasına katkı sağlamış, bunun üstünden İmralı ve Oslo görüşmeleri ülkenin kurtuluş umudu olarak sunulmaya çalışılmıştır!

Bu yutturmaca aynı zamanda Cumhuriyetin kurumlarını yok etmek ve yarı sömürge olan ülkemizi tam sömürgeye dönüştürmenin de bir senaryosudur... Her şey ama her şey bu yeni senaryoya göre yeniden düzenlenmektedir ülkemizde... Medya buna göre el değiştirmekte yazar kadroları buna göre seçilmekte, azınlık vakıfları, bankaları ve holdingleriyle tüm sermaye gurupları, ülkenin eğitim adalet ve tarım politikaları, cuma namazı hutbeleri hatta ülkenin tapu daireleri, imar durumları, TV dizilerinin senaryoları, üniversiteler ve tüm kanunlar bu senaryoya göre yapılandırılmaktadır...

Seçim dönemlerinde Amerikan seçimlerinde çalışan adamlar diye bir gurup truva atı partilere eklemlenmekte ve soluyla sağıyla tüm partiler kontrol altına alınmaktadır... Hatta önceki yerel seçimde CHP'ye eklemlenen bu tür adamların ilk işi 10. Yıl Marşını partide ve cep telefonlarında bile yasaklamak olmamış mıydı?

Ve bu adamların yapılandırdığı bilgisayar programı seçim ortasında çökmemişmiydi, seçim akşamı elektirik kesintileri sonrası seçim sonuçları bir anda değişmemişmiydi, o tip adamlar yine ortalıktadırlar ve danışman olarak boy  göstermektedirler, buna dikkat çekmeyi bir görev addediyorum.

Hayatın her alanında, teknolojiyi çok iyi değerlendiren, fakat ülkenin ASELSAN, TÜBİTAK ve TSK gibi ulusal kurumlarının bu konuda gelişmesine engel olmak için her şeyi yapan küresel güçler, eski bizim çocukların yarattığı işkence haneler olan Diyarbakır, Ulucanlar gibi zindanları yeni çocuklar eliyle müzeye dönüştürmekte, yerine Silivri gibi zulümhaneleri teşekkül ettirmiştir... Öcalan ev hapsine geçince eminim ki İmralı'yı da müze yapıp açılışınıda mahşerin 3 atlısı olarak birlikte yapacaklar.ve adınıda demokrasi müzesi  koyacaklardır.