UYAP’ı ele geçiren Havelsan FETÖ’cüleri

UYAP’ı ele geçiren Havelsan FETÖ’cüleri

UYAP’ı ele geçiren Havelsan FETÖ’cüleri
12 Ocak 2018 - 09:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ulusal Yargı Ağı Portalı’nı FETÖ’cülere kaptırdık” açıklamasının altından Havelsan’daki FETÖ’cüler çıktı. Havelsan’daki FETÖ yapılanması deşifre edilirken, UYAP üzerindeki tüm bilgilerin yazılım sayesinde çekildiği ortaya çıktı

Adalet Şurası'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın UYAP'ı FETÖ'cülerin ele geçirmesine dikkat çekmesi gözleri UYAP'ın yapıldığı Havelsan'a çevirdi. Havelsan'da devletin stratejik yazılım programlarının 17/25 Aralık operasyonundan sonra bile FETÖ'cülerin sığınma yeri olduğu ortaya çıktı. Türkiye gündemine mühendislerin şüpheli intiharlarıyla gündeme gelen Havelsan, FETÖ'ünün yazılımcı yuvası olarak kullanıldı.

110 MÜHENDİSE İHRAÇ

Devletin zirvesini usulsüz dinlemelerde başrol oynayan TÜBİTAK eski Başkan Yardımcısı Hasan Palaz'ın ardından FETÖ ile mücadele kapsamında TÜBİTAK'ta görev yapan Prof. Abdullah Çavuşoğlu'nun Mart 2017 tarihinde Havelsan Yönetim Kurulu'na atanmasıyla Havelsan'daki FETÖ yapılanma deşifre edildi. Çoğu yazılımcı olan 1300 mühendisin çalıştığı Havelsan'da FETÖ ile bağlantılı 110 mühendis işten hemen çıkarıldı. Havelsan'daki FETÖ yapılanmasında en büyük ağı FETÖ'nün bilişim şirketi olan Sürat Bilişim üzerinden gerçekleştirildi. Havelsan'a en çok Sürat Bilişimde çalışan yazılım mühendislerinin transfer edilerek göreve başlatıldıkları tespit edildi.

SAFURE CANTÜRK/Yeni Asır

Reklam


GÜNDEM OTUZBEŞ İHA ABONESİDİR