TUNCAY CEYLAN'DAN SONRA ERKAN KARAARSLAN'DA CEZAEVİNDEN ÇIKINCA ÇULUNU İZMİR'E Mİ SERECEK?

TUNCAY CEYLAN'DAN SONRA ERKAN KARAARSLAN'DA CEZAEVİNDEN ÇIKINCA ÇULUNU İZMİR'E Mİ SERECEK?

TUNCAY CEYLAN'DAN SONRA ERKAN KARAARSLAN'DA CEZAEVİNDEN ÇIKINCA ÇULUNU İZMİR'E Mİ SERECEK?
12 Haziran 2019 - 16:56 - Güncelleme: 12 Haziran 2019 - 18:00Tuncay Ceylan... CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü... Tuncay Ceylan'ın yeni İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in "Genel Sekreteri" olacağını 11 Şubat 2019 günü (Seçimlerden önce) duyurmuşuz...

Öncelikle; CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na sonsuz teşekkürlerimizi İzmirliler adına iletiyoruz! En azından İzmir'i Tuncay Ceylan gibi güzide bir yöneticiden mahrum bırakmadığı için sayın Kılıçdaroğlu'na teşekkürlerimizi defalarca buradan iletiyoruz...

Tuncay Ceylan'ın İzmir'e gönderilmesinin dışında farklı bir gelişme olsaydı, eminiz sayın Kılıçdaroğlu kırk gün kırk gece uyuyamazdı!

Şimdi, bu mutluluk verici Tuncay Ceylan'ın İzmir'e "danışman" olarak gönderilmesi olayının yanında, sayın Kılıçdaroğlu, CHP'nin Genel Merkez Müdürü Özgür Karakoç ile birlikte dönemim Çankaya Beldiye Başkanı Bülent Tanık'ın "star" Meclis Üyesi ve Bülent Kuşoğlu'nun ortağı Cem Aşur Tağluk'u da Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Yönetim Kuruluna yerleştirmiş!

Böylesine güzel insanları böylesine güzel görevlere gönderdiği için tekrar sayın Kılıçdaroğlu'na teşekkürlerimizi sunuyor ve yetmez ama deyip, İzmir'nin CHP'li ilçe belediyelerine de en az Tuncay Ceylan kadar kabiliyetli ve becerikli 10-15 kadar daha belediye yönetimlerinde yer alacak mümtaz ve güzide yöneticiler göndermesini can-ı gönülden temenni ediyoruz...

Tuncay Ceylan'ı şimdi FETÖ'den Sincan Cezaevinde yatan kamuoyunda "Belediyeler İmamı" olarak anılan Erkan Karaarslan'la olan dostluğu sayesinde tanıdık...

Atlamadan; bir CHP Genel Merkez emekçisinin, Müdür Özgür Karakoç ile bir ricası oldu... Daha doğrusu Karakoç'a şu soruyu yöneltti: "Sayın Karakoç, CHP Genel Merkez Müdürü olarak almış olduğunuz aylık 15 bin liralık maaş, size yetmiyor mu? Bu yüzden mi Halk Ekmek yönetimine sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun önerisiyle girdiniz? Sahi Müdürlüğünüz döneminde edindiğiniz vilların kaç tane olduğunu kamuyoyuna açıklabilecek misiniz?"

Elçiye zaval olmaz hesabı, Genel Merkez emekçisinin soruları da yenilir yutulur cinsten değil, farkında mısınız?

Neyse, Özgür Karakoç'u da repertuvara almak fayda vardır diyor ve 16 Eylül 2017'de  "ERKAN KARAARSLAN KONUSU DERİNLEŞİYOR! ÖZEL KALEM TUNCAY CEYLAN'IN VİCDANI RAHAT MI?"
başlıklı yazımızda; Tuncay Ceylan'ın FETÖ'nün Belediyeler İmamı olarak anılan Erkan Karaarslan'la olan ilişkilerini bakın nasıl kaleme almışız...

İŞTE O YAZI:     Yer Eskişehir... Sahnede FETÖ'nün Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve tüm CHP'li Belediye Başkanlarının katıldığı toplantıda seminer veriyor... (Tarih 15 Haziran 2014. Yerel seçimlerin üzerinden 2.5 ay geçmiş... Tarih göstergesine bakarsak; bu seminer, yerel seçimlerden önce planlanıp, kararlaştırılmıştır da diyebilirisiniz!)

Bu twiti dönemin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba atıyor... 

Erkan Karaarslan şirketleri ve iktisadi kuruluşları üzerinden 100'ün üzerinde Belediyeye ve Başkanına danışmanlık yapıyordu... Belediyelerin ihalelerini hazırlıyor, yıllık bilançolarını da makyajlıyordu... 

Erkan Karaarslan, Mersin BŞB'ye yapılan operasyon kapsamında önce araması çıkarıldı, 12 gün sonra teslim oldu, 7 günlük sorgusunun ardından Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından FETÖ'den tutuklanıp, cezaevine konuldu...

Erkan Karaarslan, aynı zamanda Belediyelere bağış yöntemiyle şirketler kuruyor, Belediyeleri yönetimsel şekillendiriyordu!

Şirket kurduğu pek çok Belediyeye şirketine de kendi adamlarını yerleştiriyordu. Bkz: Sarıyer Belediyesi şirketi Sarbel'in başına müdür olarak kayınçosunu, Aydın BŞB şirketlerinin başına da bacanağını, yakınlarını vb. yerleştiriyordu.

Yıllardır şunu savunduk; Erkan Karaarslan, Belediyelere kurduğu bu şirketlerle "kamu denetimini zayıflatıyor!" Daha değişik bir tanımlamayla; "Belediyelere ve Başkanlarına arka bahçeler yaratıyor!"

Tekrar Veli Ağbaba'nın twitine dönersek; 

Arkadaş bu adam hangi sıfatla CHP'li Belediye Başkanlarına "akıl" veriyor? 

Kimdir bu Erkan Karaarslan?

Nereden kaynaklanıyor bu Erkan Karaarslan'dan akıl alma işi?

Erkan Karaarslan, nasıl oluyorda A'dan Z'ye CHP'lileri karşısına toplayıp, Belediyeleri böyle böyle yöneteceksiniz diyerek akıl verebiliyor?

Nasıl oluyorda 100'ün üzerinde Belediyeye ve Başkanına bu adam danışmanlık hizmeti verebiliyor?

En düşük danışmanlık hizmeti verdiği Belediyeden 20 Bin TL'ye yakın aylık alan Erkan Karaarslan'ın Belediyeler üzerinden aylık kazancı kaç milyondur?

Ve bu paralar nerededir?

Erkan Karaarslan, nasıl bu kadar Belediyeyi ve Başkanını rahatlıkla "danışmanlık" adı altında şirketlerine bağlayabilmiştir? 

Kim referans olmuştur?

Yerel medya, bayramdan bayrama reklam almak için kapılarını çaldığında "bütçemiz yok" denilerek, kapı dışarı edilirken, bu Belediyeler nasıl oluyorda sıra Erkan Karaarslan ve şirketlerine geldiğinde, keselerinin ağızlarını sonuna kadar açabiliyorlar?

7 Ekim 2016 akşamı Beyaz TV'de katıldığım Dinamit programında, Erkan Karaarslan'ın Belediyeler üzerinde nasıl yapılandığını anlattım... Pek çok Belediye Başkanına ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü Tuncay Ceylan'ı da hakkındaki iddiaları yanıtlaması için telefonla bağlanmaya davet ettim... Kimse bağlanamadı!

Özel Kalem Tuncay Ceylan hakkında CHP'li Belediye Başkanları şunları söylüyorlardı:"Tuncay Ceylan, bizi aradı Erkan Karaarslan'dan danışmanlık hizmeti almamızı önerdi!"

Bu fotoğraf; Tuncay Ceylan-Erkan Karaarslan ilişkisini gözler önüne sermeye yetiyor da artıyor bile... Yer Sarıyer Belediyesi... Belediye Başkanı Şükrü Genç'le birlikteler...

Erkan Karaarslan'ın Sarıyer Belediyesi ve Başkanı Şükrü Genç'le arasının bayağı iyi olduğunu söyleyebilirisniz...

Ayrıca; Ankara kaynaklarımız Erkan Karaarslan-Tuncay Ceylan-Gürsel Tekin arasında temizlik ihalelerine yönelik telefon trafiklerinin olduğunu, yakında detaylarının da ortaya çıkabileceğini iddia ettiler!

Şimdi; Özel Kalem Tuncay Ceylan'a soruyoruz;

* Erkan Karaarslan'ı kaç tane CHP'li Belediyeye ve Başkanına danışmanlık yapması için önerdiniz?

* Erkan Karaarslan'la aranızdaki bağın sırrı nedir?

* Erkan Karaarslan'ın 90'na yakın CHP'li Belediyeye ve Başkanına danışmanlık yapabilmesine ne kadarlık katkınız olmuştur?

* Erkan Karaarslan, tutuklandıktan sonra; CHP'li Belediye Başkanlarını "danışmanlık sözleşmelerinizi iptal etmeyin" şeklinde telefonla aradınız mı?

* Açıkçası, Özel Kalem sayın Tuncay Ceylan, Erkan Karaarslan konusunda vicdanen rahat mısınız? 

* Ola ki soruşturmaya tabi tutulacak bir Belediye Başkanı, "Erkan Karaarslan'ı bana danışmanlık için Tuncay Ceylan önerdi" şeklinde konuştuğunda, nasıl yanıtlamayı düşünüyor sunuz?

* FETÖ'nün "Belediyeler İmamı" yüzünden, kaç tane CHP'li Belediye Başkanının soruşturma geçireceği konusunda bir sayı verebilir misiniz sayın Özel Kalem Tuncay Ceylan?