SICAK GELİŞME! GÖKHAN PEHLİVAN "SOYER'İN CENAZELERİNİ KALDIRIYORUZ" İDDİASINDAN SONRA JEOTERMAL A.Ş.'DEKİ GÖREVİNDEN EL ÇEKTİRİLDİ...

SICAK GELİŞME! GÖKHAN PEHLİVAN "SOYER'İN CENAZELERİNİ KALDIRIYORUZ" İDDİASINDAN SONRA JEOTERMAL A.Ş.'DEKİ GÖREVİNDEN EL ÇEKTİRİLDİ...
16 Ekim 2019 - 07:46 - Güncelleme: 16 Ekim 2019 - 10:32Gökhan Pehlivan... Seferihisar Belediyesi muhasebecisi... Aynı zamanda CHP Seferihisar gençlik kolları başkanlığından istifa edip bedelli askerliği giden, belediyenin 1. numaralı tedarikçisi Akın Emre İldeniz'in de teyze oğlusu...

Gökhan Pehlivan, kooperatiflere 2.5 milyon lira para transferi gerçekleştirmeyen önceki Jeotermal A.Ş. yönetim kurulu başkanı Ali Taşkın'ın yerine göreve getirilmişti.

Pehlivan, belediye şirketi Jeotermal A.Ş.'nin başına gelir gelmez, belediyeden transfer edilen 2.5 milyon lirayı eşit miktarlarda dönemim Seferihisar belediye başkanı Tunç Soyer'in eşinin başkanı olduğu Hıdırlık, belediye personelinden kurulu Doğanbey kooperatiflerine göndermişti.

Seferihisar kaynaklarımızından gelen iddialara göre; 
Gökhan Pehlivan'ın dün itibariyle Jeotermal A.Ş. yönetim kurulu başkanlığı görevine son verilmiş. Bir şekilde Seferihisar belediye başkanı ismail Yetişkin, Pehlivan'a Jeotermal A.Ş.'deki görevinden el çektirmiş.

Birinci iddia; Gökhan Pehlivan, Sayıştay denetçisine takılmış! Sayıştay denetçisinin belediye personelinin yine aynı belediyede ikinci bir iş yapıp maaş almasının yönetmeliklere aykırı olduğu rapor edip, Jeotermal A.Ş.'deki görevinden alınması için yazı göndermiş. Başkan Yetişkin'de gelen yazıya istinaden Pehlivan'ı alel acele görevden almış!

Pehlivan: "Tunç Soyer'in cenazelerini kaldırıyoruz!"

İkinci ve çok vahim iddia; 
Gökhan Pehlivan'ın sağda solda bu defa "Tunç Soyer'in cenazelerini kaldırıyoruz" dediği iddia edilir! Ve bu iddia, başta bir meclis üyesi (ismi saklı) tarafından şimdinin İBBB Tunç Soyer'e İzmir'de anlatılır! Devamında Gökhan Pehlivan'ın "Tunç Soyer'in cenazelerini kaldırıyoruz" dediği belirtilen bu iddia en az 10-15 GSM mesajı ile başkan Tunç Soyer'e gönderilir.

Kaynaklar, bu vahim iddiadan sonra Gökhan Pehlivan'ın Jeotermal A.Ş. yönetim kurulu başkanlığından el çektirildiğini ifade ettiler.

Peki; Gökhan Pehlivan şirketin başındayken, teyzeoğlusu Akın Emre İldeniz'e alımlarda ve ödemelerde ayrıcalık tanımış mıdır?

Gökhan Pehlivan, Jeotermal A.Ş. üzerinden teyzeoğlusu İldeniz'de ne kadarlık alış-veriş yapmıştır?

Gökhan Pehlivan, bugüne kadar teyzeoğlusu İldeniz'in şirketlerine ne kadar para ödemiştir?

Gökhan Pehlivan, Seferihisar halkına teyzeoğlusu İldeniz'in şirketlerinden bugüne kadar neler satın aldığını ve karşılığında Jeotermal A.Ş. ve Seferihisar belediyesi kasasından ne kadar para ödediğini açıklayabilecek mi?

Sahi Seferihisar'da bu Akın Emre İldeniz'in şirketlerini denetleyecek vergi dairesi yok mudur? 

Bu dünün belediye taşeron işçisi, bugünün (2.5 yıllık) ticaret erbabı Akın Emre İldeniz'in şirketleri üzerinden Seferihisar belediyesine neler sattığını, ne kadarlık vergi verdiğini denetleyecek bir devlet kurumu, yetkilisi yok mudur Seferihisar'da? 

İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin aklına; Akın Emre İldeniz ile Seferihisar belediyesi, Jeotermal A.Ş. arasında devam eden ticaret trafiğine bakmak neden gelmiyor?  

Koskoca İzmir'de, Seferihisar belediyesinin D22 ihalelerini Akın Emre İldeniz'in şirketlerinden başka alacak firma yok mudur?

Akın Emre İldeniz, Seferihisar belediyesine mevsimlik çiçekte satmış mıdır?

Taşeron işçilikten ticarete yönlendirilen Akın Emre İldeniz'in şirketleri üzerinden bugüne kadar Seferihisar belediyesi ve Jeotremal A.Ş.'den aldığı ihalelerin toplamı ne kadardır? Bu rakamı kim açıklayacak? Bu ihaleleri kim denetleyecek? 


Not: Jeotermal A.Ş.'nin başına Bergama'dan bir bayan yönetici getirilecekmiş.