SEFERİHSAR HALKI GENÇ NİŞANLI İLDENİZ ÇİFTİNİN DEVİR ETTİKLERİ ŞİRKETLERİNİN BAŞARISINI KONUŞUYOR!

SEFERİHSAR HALKI GENÇ NİŞANLI İLDENİZ ÇİFTİNİN DEVİR ETTİKLERİ ŞİRKETLERİNİN BAŞARISINI KONUŞUYOR!
11 Eylül 2019 - 14:21 - Güncelleme: 11 Eylül 2019 - 15:16Seferihisar kamuoyu Gündem Otuzbeş'in ortaya çıkardığı "ADRESE TESLİM İHALE" haberine kilittlenirken; çok özel bir kaynağımız bu defa CHP Gençlik Kolları Başkanı Akın Emre İldeniz ve nişanlısına ait iki şirketin başarısını aktardı! 

Kaynağımız; CHP'li Meclis Üyesi Berkan Parlak ile Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin arasında yaşandığı iddia edilen olayı şöyle aktardı: "Meclis Üyesi Berkan Parlak, ödemelere ilişkin faturaların konuşulduğu ortamda Başkan Yetişkin'in önüne 6 adet fatura koyuyor ve soruyor: 'Bu faturaları ödediniz mi?' (Faturalar, CHP Gençlik Kolları Başkanı ve eski Seferihisar Belediyesi Taşeron işçisi Akın Emre İldeniz'e ait DMD ve nişanlısı adına kurduğu belirtilen Şen Kardeşler şirketine ait.) Başkan Yetişkin kem küm ederek soruya yanıt vermeye çalışıyor. Konunun geçtiği günlerde o faturalar ödenmemiş... O 6 faturanın toplamı 1461! Önüne yada arkasına kaç sıfır ekleneceğini Seferihisar halkı düşünsün! Parlak ve Yetişkin arasında geçen bu hararetli fatura tartışmasının ardından, faturalar İldeniz'in teyzesinin oğlu belediye muhasebecisi Gökhan Pehlivan'ın önüne geliyor. (Gökhan Pehlivan aynı zamanda Seferihisar Belediyesi Jeıtermal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı) İddialara göre Başkan Yetişkin'in talimatıyla bu altı fatura teyzeoğlu Gökhan Pehlivan'ın da imzasıyla ödemeleri yapılıyor. 6 Fatura ile alınan 1461'lik malzemeler temizlik ürünlerindan oluşuyor! Biz görmedik ama, her halde Seferihisar tepeden tırnağı, sokak sokak, cadde cadde bu temizlik ürünleriyle temizlenmiş! İlginç olan, Meclis Üyesinin anlatıklarına göre; bu DMD ve Şen Kardeşler şirketleri faturalar ödendikten sonra devir ediliyor! Ortaya şu çıkıyor: İldeniz Ticaretin dışında bu kişiler başka isimler altında da firma kurup, belediyeye mal satıyorlar ya da fatura kesiyorlar! Arkasından da açığa düşeceğiz korkusuyla bu şirketleri hemen başkasının üstüne devir ediyorlar. Buradan Seferihisar Belediyesini denetlemek üzere gelen müfettişe sesleniyorum; DMD ve Şen Kardeşler şirketleri bugüna kadar belediyeye ne ve neler satmış? Bu alışverişler gerçeği yansıtıyor mu? Kamu zarara uğratılmış mı? Bu alışverişlerde yolsuzluklar yapılmış mı? Meclis Üyesi Berkan Parlak, Başkan Yetişkin'le arasında geçen bu fatura olayını neden Seferihisar halkıyla paylaşmıyor? Sosyal medya hesabından açıklama yapabilir kamuoyuna aydınlatabilir. Ayrıca, CHP Seferihisar İlçe Başkanı Senem Gürer Solak, neden bu iddiaları ve rezaletleri rapor edip Genel Merkeze bildirmiyor? Daha nereye kadar üç maymunu oynayacak? Akın Emre İldeniz'in bu ticaret sırları nereye kadar saklanabilinecek? Bu parti bu kadar mı sahipsiz kaldı? Parti ve Belediye Başkanı bu çok ağır itham ve iddialar karşısında ne yapmayı düşünüyor? 3 Aydır işçilerin maaşı neden ödenemiyor? Kimler bu belediyeyi bu hale getirdi? 94 Seçimlerinden daha beter olacağız bizden hatırlatması!"

Not: Gündem Otuzbeş araştırma grubu, İldeniz Ticaret, DMD ve Şen Kardeşler firmalarının yıllara sarih Seferihisar Belediyesine neler sattıklarını açık istihbarat EKAP üzerinden çıkarmaya devam ediyorlar. Seferihisar halkı Meclis Üyesi Parlak'tan 6 fatura ve 1461 rakamı hakkında açıklama bekliyor.

Seferihisar'ın 97. Kurtuluş Günü Kutlu Olsun.

Gündem Otuzbeş ihbar e posta: [email protected]