Seferihisar: Yeni başkan Yetişkin de memur ve işçi maaşlarını ödeyemedi!

Seferihisar: Yeni başkan Yetişkin de memur ve işçi maaşlarını ödeyemedi!

Seferihisar: Yeni başkan Yetişkin de memur ve işçi maaşlarını ödeyemedi!
16 Nisan 2019 - 18:18Seferihisar belediyesinin nisan ayı memur ve işçi maaşlarını ödeyemdiği bildirildi.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir belediye çalışanı işçi, maaşlarını 5 nisandan beri alamadıklarını aktardı. Aynı işçi, memur maaşlarının da dün yatırılmasını gerektiğini hatırlatarak, "5 Nisan'dan beri işçiler olarak maaşlarımızın yatırılmasını bekliyoruz. Zaten bölük pörçük maaş alıyorduk fakat, içerideki alacaklarımızın dahi ödeneceğine seçim öncesi söz veren yeni başkan İsmail Yetişkin, hala maaşlarımızı yatıracak! Dün itibariyle de memurların maaşlarının yatması gerekirken, öğrendiğim kadarıyla kimsenin maaşı yatırılmamış. Torpilli ve maaşları mesai ile şişirilenler hariç! Onların maaşları tıkır tıkır ödeniyormuş" dedi.     

Öte yandan İBB kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgilere göre; ikinci meclis'te Seferihisar gibi işçi ve memur maaşlarını ödeyemeyen 5 CHP'li belediyeye nakit para yardımı yapılması maddesi gündeme getirilip, meclis kararı ile nakit para yardımlarının yapılacağı belirtiliyor. 

Kaynaklar, doğal olarak en büyük nakit para yardım paketinin Seferihisar belediyesine gönderilmesinin tesadüf olmayacağının altını çiziyorlar!

Bu son yardım bilgisine göre; Seferihisar'ın direksiyonuna geçen Yetişkin'in gelecek İBB Meclisine kadar sabırla beklemesi gerekiyor!     

Not: Seferihisar belediyesinde son 1 yıldır maaşların düzenli bir şekilde ödenmediği belirtiliyordu.