SEFERİHİSAR'IN ÜNLÜ TÜCCARI İLDENİZ, TİCARİ KULVARINDA DEPARTMAN DEĞİŞİKLİĞİNE GİTTİ!

SEFERİHİSAR'IN ÜNLÜ TÜCCARI İLDENİZ, TİCARİ KULVARINDA DEPARTMAN DEĞİŞİKLİĞİNE GİTTİ!
17 Ocak 2020 - 00:43 - Güncelleme: 17 Ocak 2020 - 10:50
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, Seferihisar Belediye Başkanı olduğu dönemde Seferihisar'a kazandırdığı "değer"lerin arasında kuşkusuz Belediye taşeron işçiliğinden tüccarlık sınıfa atlayan dönemim CHP Seferihar Gençlik Kolları Başkanı Akın Emre İldeniz gelir... 

Akın Emre İldeniz...
Tüccarlığının yanında siyaset olarakta CHP Seferihisar İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak, bugün partisine şükranlarını sunarak hizmet etmeye devam ediyor...

Akın Emre İldeniz, Tunç Soyer'in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu dönemde, belediyenin ihtiyaç duyduğu envai çeşit malzemeyi tedarik ederek adını duyurmuştu...

Temsil, bugün belediyenin bordür taşına mı ihtiyacı var: İldeniz ticaret karşılıyordu! 
Belediye, baza mı alacak: İldeniz ticaret karşılıyordu!
Belediye şirketi Jeotermal A.Ş. dikenli tel mi alacak: İldeniz ticaret karşılıyordu!
Belediyenin bilgisayar sarf malzemesine mi ihtiyacı var: Ver İldeniz ticarete Doğrudan Temin (D22) ihaleyi, Çin'in teknoloji devi Huawei'yi Sefehisar Belediyesinin kapısına diksin!

Akın Emre İldeniz'in Seferihisar Belediyesi üzerindeki ticari ağırlığını ve başarılarını bir bir yazamaya kalkışsak, inanın okkalı bir kitap olur!

Şimdi başarılı tüccar, Seferihisar Belediyesinin Jeotermal A.Ş. üzerinden Seferihisar'da Ağustos 2019 ayında açtığı "Halk Market"e de hizmet vermeye başlamış! 
Daha değişik bir deyişle; tüccarlık faaliyetleri çerçevesinde kapsama alanını genişletip, gıda sektörüne de dalmış!

İddialara göre; taaa Adanalardan gıda malzemeleri bulup, Seferihisar halkının Halk Market'ten ucuz ucuz gıda alması için didinip duruyormuş!

Gıda sektörü malumunuz çok geniş bir yelpazeyi kapsıyor... Binlerce kalem mal, marka var... Say say bitmez...
Temsil, başarılı tüccar yaş sebze işinde de Halk Market'e tedarikçilik yapıyorsa; hıyar konusunda yardımcı olmayı isteriz!

Gerçi bugünlerde bulamaz ama, gelecek sezon Mayıs-Ekim ayları arasında Seferihisar halkının hıyar ihtiyacını Menderes'in Çileme köyünden karşılayabilir! Kalkıp, bir kalem yaş sebze hıyar için Antalya'nın Demre'sine, Kumlucası'na gitmenin bir alemi yok!

Öncelikle, atlamadan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin'i de Halk Market projesi çerçevesinde kutlamak istiyoruz... En azından malzeme tedariği konusunda sağlam bir tüccarla çalışıyor... Zerre gıda malzemesi sıkıntısı çekmeyeceği gibi; hesap kitap işlerinde de başı ağrımaz! 

Zaten tüccar gıda malzemesi tedarik faturalarını da Jeotermal A.Ş.'ye kesiyormuş... Jeotermal A.Ş.'i de ne denetleyen var ne de soruşturan! Siz hiç Ankara'dan görevlendirilen müfettişlerin Polatlı'yı geçebildiklerine şahit olabildiniz mi? Sahi, Seferihisar'da Vergi Dairesi de yoktu değil mi? Vergi mükellefleri vergilerini Şebinkarahisar Vergi Dairesine mi yatıryorlardı? Belki de Çemişgezek Vergi Dairesi denetliyordur Seferihisar vergi mükelleflerini, nereden bilebiliriz!  

Bu arada atlamayalım; başarılı tüccar İldeniz, gıda malzemesi tedarik işinden arta kalan boş zamanlarını Seferihisar Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü'nde geçiriyormuş! 
Yok... Yok... Yalnız değil! İlçe Başkanı ve teyzeoğlusu belediye muhasebecisi Gökhan Pehlivan'la....

Gıda faturaları mı dediniz???!!! 
Eh... Onların da Jeotermal A.Ş.'de havada uçuştuğunu bizden öğrememiş olsanız!

Hayırlı işler...
Bol kazançlar...
Tüccar İldeniz... 
Yeni kulvarınızda başarılar...