SEFERİHİSAR CHP İLÇE BAŞKANI SOLAK, EŞİNİN GAFLARINA KARŞIN YENİDEN ADAY OLABİLECEK Mİ?

SEFERİHİSAR CHP İLÇE BAŞKANI SOLAK, EŞİNİN GAFLARINA KARŞIN YENİDEN ADAY OLABİLECEK Mİ?
07 Ekim 2019 - 03:07 - Güncelleme: 07 Ekim 2019 - 04:32Senem Gürer Solak... Seferihisar CHP İlçe Başkanı...

Bilindiği üzere; önceki ilçe başkanı İsmail Yetişkin Seferihisar belediye başkanlığına aday olunca, yerine Solak getirilmişti...

Solak'ın gençlik kolları başkanı da Yetişkin'in ilçe başkanı olduğu dönemdeki Akın Emre İldeniz'di...

İldeniz, 31 Mart seçimlerinde meclis üyeliği listesine 1. sıradan konulmuş, halktan, esnaftan, parti tabanından gelen yoğun tepkiler bitip tükenmeyince meclis üyeliği adaylık listesinden geri çekilmişti...

İldeniz'in adaylığına tepkiler öylesine büyümüştü ki; başkan adayı İsmail Yetişkin'e "onu yanında getirirsen seni bile sokmam mağazama" kadara varmıştı...

Bilindiği üzere; Akın Emre İldeniz, 2017 yılında Seferihisar belediyesi taşeron işçilikten ayrılmış, ticarete dalmıştı...

Kısa sürede aldığı D22 (Doğrudan Temin) ihalelerle adeta Seferihisar belediyesi ve şirketi Jeotermal A.Ş.'nin çözüm ortağı olan İldeniz, başlamıştı bordür taşından bazaya, bilgisayar sarf malzemesinden dikenli tel satmaya...

İldeniz'in Tunç Soyer'in Seferihisar belediye başkanı olduğu dönemde yakaladığı bu ticari başarıları, bugün Yetişkin'in başkanlığında da devam ettiğini sanırım Seferihisar'da bilmeyen duymayan kalmamıştır!..

İldeniz, geçtiğimiz hafta vatani görevini yerine getirmek üzere askere gitti! İldeniz, bu kutsal görevini ifa etmek üzere gitmeden öncesinde Seferihisar CHP gençlik kolları görevinden istifa etti. (İldeniz'in 20 günlük paralı askerlik yaptığı belirtiliyor.)

İldeniz'in Seferihisar'daki ticari başarılarını devletin ve CHP genel merkezinin duymuş olacağını düşünmüyoruz ama, Mısır'daki Sağır Sultan'ın duymuş olacağından emin olabilirsiniz!

Senem Gürer Solak... Geçtiğimiz hafta içinde kadın kolları başkanı ile birlikte İBBB Tunç Soyer'in ilçe başkanlığı konusunda ziyaretine gittiği belirtildi... 

Kaynaklarımız; başkan Soyer'in ilçe başkanı Solak'ı kabul etmediği ve Solak'ın da kongreler çerçevesinde Soyer'in ne düşündüğü bilgisine ulaşamadığını aktardılar!

Kaynaklarımızdan Serkan Solak'la ilgili şok iddia!

Kaynaklarımız, şimdi kızakta olan Seferihisar Belediyesi Kültür Müdürü Serkan Solak'ın restoran ortamında başkan Soyer'in kendisini İBB Kültür Dairesi Başkanı yapacağını söylediğini belirttiler!

Daha doğrusu Serkan Solak'ın restoran ortamında dediği "Tunç Başkan beni seve seve Kültür Dairesi Başkanı yapacak" iddiasının kuşlar tarafından başkan Soyer'e uçurulduğu bilgisini yer verdi kaynaklarımız!

Kaynaklarımız devamında; Tunç başkanın Serkan Solak'ın bu "seve seve" gafının üstüne Senem Gürer Solak'ı desteklemeyeceği hatta adaylığına yeşil ışık yakmayacağını öne sürdüler!

Şimdi ilçe başkanı Senen Gürer Solak'a soruyoruz;

- Seferihisar halkınının dilinden düşmeyen bu "fatura fabrikası" kim?

- Siyasi sorumluluk taşıyan bir ilçe başkanı ve partinizin zarar görmemesi adına; bu fatura fabrikası hakkında araştırma yapıp, CHP İzmir İl, CHP Genel Merkezine "RAPOR" gönderdiniz mi?

- Eşiniz size güvenerek mi böylesi ortamlarda nereye transfer olacağını konuşabiliyor?

- İlçe başkanlığınız döneminde; Ak Parti adayının seçimlere asılmayışından dolayı kazanılan bir belediye başkanlığı dışında; göğsünüzü gere gere parti üyelerine anlatabileceğiniz ne gibi bir politik başarılarınız vardır?

- İlçeniz politkalarına katkılarınızı sıralayabilir misiniz?

- İktidarda olduğunuz ilçeniz yerel yönetiminde her hangi bir yanlışlığa karşı bir mücadeleniz oldu mu? (Temsil, halk ivaz belediyeciliğinden yaka silkerken, siz ilçe başkanı olarak her hangi birşey yaptınız/yapabildiniz mi?)

Açıkçası kaynaklarımız, Senem Gürer Solak'ın aday olsa dahi seçilme şansının bulunmadığını öne sürüyor!

Geriye mi?

Şimdilik yeni bir bayan ve bir erkek aday kalıyor!