S-400'ler Türkiye'de! İşte ilk görüntüler...

S-400'ler Türkiye'de! İşte ilk görüntüler...

S-400'ler Türkiye'de! İşte ilk görüntüler...
12 Temmuz 2019 - 12:50


 

Milli Savunma Bakanlığı S-400'lerin teslimatının Türkiye'ye başlandığını ve birinci grup malzemenin Ankara Mürted Hava Meydanı'na getirildiğini açıkladı. İşte Rusya tarafında Türkiye'ye gönderilen S-400'lerin ilk görüntüleri...

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin tedarik sözleşmesinin 11 Nisan 2017'de imzalandığı belirtildi.

Açıklamada, "Sözleşme kapsamında S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi'nin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı / Ankara'ya intikali 12 Temmuz 2019 tarihinden itibaren başlamıştır" ifadesine yer verildi.

"SİSTEM BÜTÜNÜYLE HAZIR OLDUKTAN SONRA İLGİLİ MAKAMLARIN BELİRLEYECEĞİ ŞEKİLDE KULLANIMINA BAŞLANACAK"

Savunma Sanayii Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada ise, "Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi Projesi kapsamında Başkanlığımız ile Rosoboronexport/Rusya Federasyonu arasında imzalanmış olan sözleşme kapsamında S-400 sistemi teslimatının ilk aşaması bugün Ankara'ya inen ilk uçakla başlatılmıştır. Sisteme ait parçaların teslimatlarına önümüzdeki günlerde devam edilecek, sistem bütünüyle hazır olduktan sonra ilgili makamların belirleyeceği şekilde kullanımına başlanacaktır." denildi.

AA