MHP KARŞIYAKA İLÇE BAŞKANI YILMAZ'DAN ÇARPICI İDDİALAR: KARGEM'DEKİ EMEKLİ ÖĞRETMELERİN MASRAFLARI İKİ LANGIRT MASASINDAN ELDE EDİLEN GELİRLE Mİ KARŞILANIYOR?

MHP KARŞIYAKA İLÇE BAŞKANI YILMAZ'DAN ÇARPICI İDDİALAR: KARGEM'DEKİ EMEKLİ ÖĞRETMELERİN MASRAFLARI İKİ LANGIRT MASASINDAN ELDE EDİLEN GELİRLE Mİ KARŞILANIYOR?

MHP KARŞIYAKA İLÇE BAŞKANI YILMAZ'DAN ÇARPICI İDDİALAR: KARGEM'DEKİ EMEKLİ ÖĞRETMELERİN MASRAFLARI İKİ LANGIRT MASASINDAN ELDE EDİLEN GELİRLE Mİ KARŞILANIYOR?
20 Kasım 2018 - 13:54

MHP Karşıyaka İlçe Başkanı Akif Yılmaz, silahla adam yaralama olayıyla gündemden düşmeyen CHP'li Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar hakkında Gündem Otuzbeş'e çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CHP'den Çiğli Belediyesi Meclis Üyeliğine aday adayı olan Gürsel Öztürk'ün silahla ayağından vurulması olayını genişleyeceğini öne süren MHP İlçe Başkanı Yılmaz, “Bu olay büyüyecek gibi görünüyor. Başkan Akpınar'ın basına yaptığı açıklamalar gerçeklerle örtüşmüyor. Kara mizah bir tiyatro senaryosunu akıllara getiriyor: Ayağından vurulan Öztürk, parti içi, aile içi meselesi şeklinde açıklamalar yaparak konunun küllenmesini sağlamaya çalışıyor. Neredeyse ayağından vurana teşekkür edecek. CHP'de ne zamandan beri aile içi meseleler silahla çözülmeye başladı?” diye sordu.

Karşıyaka Belediyesinin borç batağında olduğunu savunan MHP Karşıyaka İlçe Başkanı Akif Yılmaz, açıklamaların/iddialarını şöyle sürdürdü: “Karşıyaka Belediyesi KARGEM Dersanesi'nde (Adı şimdi değişitirilmiş) yaklaşık 23 öğretmen görev yapıyor. Bunlardan 10 tanesi emekli öğretmen. Şimdiden belirteyim... Benim bu açıklamamdan sonra; adım gibi biliyorum Karşıyaka Belediyesi bu emekli öğretmenlerin 'gönüllü' çalıştıkları savunacak ve bu yönünde açıklamalarda bulunacaktır! Yasa ve yönetmeliklere göre emekli öğretmenleri çalıştırmak mümkün değil. Karşıyaka Belediyesi şirketi Belediye Personel A.Ş.'de istihdam etmeniz de mümkün değil. Bu yönde İçişleri Bakanlığı'ndan alınmış/verilmiş bir kadro yok! Emekli 10 öğretmenin dışında 3 öğretmen de sigortasız, maaşsız çalıştırılıyorlar! KARGEM'deki öğretmen kadrosuna yaklaşık 4 aydır maaşları ödenemiyor. Emekli öğretmenelere 4 ay öncesine kadar temizlik şirketi üzerinden maaş ödendiği iddia ediliyor. Biliyorsunuz o temizlik firması da 3 milyon 600 bin lira alacağı için Belediyeye haciz işlemi başlattı. İddialara göre bu emekli öğretmelere temizlik firması üzerinden maaşları veriliyormuş. Firma parasını alamayınca emekli öğretmenlere de maaş ödemesi kestiği belirtiliyor. İşin ironik tarafı, emekli öğretmenlerin çay ve tost paraları kantindeki iki langırt masasının gelirinden karşılanıyormuş! Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ı buradan açıklama yapamaya davet ediyorum: KARGEM'de kaç öğretmen çalışıyor? Bunların kaç tanesi emekli? Bunların kaç tanesi sigortalı? Bunların kaç tanesi sigortasız çalıştırılıyor?”

KENT A.Ş.'nin borcu 55 mliyona dayandı iddiası!

“Hayatımın hiç bir döneminde şantajla benden bir şey elde etmeye çalışanlara hukukla hesap sordum. Ben mal varlığımı beyan olarak veren kamu görevlisiyim. Eğer bunun aksini iddia eden varsa gider savcılığa haksız kazanç elde etti diye hakkımda suç duyurusunda bulunur” Bu açıklamayı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın bir tv söyleşisinde yaptığını belirten MHP Karşıyaka İlçe Başkanı Akif Yılmaz, “Urla'da 2174/1 parsel üzerindeki havuzlu villanın kimin üzerine kayıtlı olduğunu acaba Başkan Akpınar açıklayabilir mi? Onu da geçelim İstanbul'da okuyan oğlu nerede oturuyor? Altındaki arabanın modelini, markasını açıklayabilir mi? Ya da Avcılar'da babasından kalan evde oturan ve Karşıyaka'ya geldiğinde yaşam sıtandartı değişen kardeşi Halise'nin ekonomik durumunu, 4 Yıl cezaevinde kalan kardeşi Cuma Akpınar'ın neden içeride yattığını açıklayabilir mi Karşıyakalılara? Dönemim CHP'lisi Erdal Kalkan da Cuma Akpınar'ın o davadaki avukatıydı" dedi.


MHP'li Yılmaz: Bu fotoğrafı uzaylılar mı çekti?

Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: “'Benim mal varlığım Urla'daki ve Bostanlı'daki evim değil. Olmayanları da keşke yazsalardı. Ben edindiğim her şeyi alnımın teriyle edindim. Belediye Başkanı olarak yapmadım.' Başkan Akpınar bu açıklamayı da o tv söyleşisinde yaptı. Peki, bir daha soruyorum; Urla'da 2174/1 parsel üzerindeki havuzlu villa kime ait? Kimin üzerine alınmış? 3 Milyon liralık villa alabilecek kadar zengin olan bu kişi yılda devlete kaç kuruş vergi ödemektedir? Urla'daki villanın kapısının önünde lüks motor üzerindeki o fotoğrafı uzaylılar mı çekti? Urla'da o villa kimin üzerine kayıtlı? Bir yanda maaşlarını yarım yarım alan işçiler... Öte yanda sigortasız çalışan öğretmenler... Hüseyin Başkan elinde belgesi olan gitsin savcılığa diyor. Tıpkı Genel Başkanları gibi konuşuyor. İş zeytinyağı gibi üste çıkmaya geldiğinde sığındıkları tek şey 'elinde belgesi olan gitsin savcılığa' demek. Peki, 22456 ada 1 parsel kat 9 Blok B 13/17 nolu daire kimin üzerine kayıtlı? Bu daireyi alan kişi kimdir? Başkan Akpınar'la bir bağı var mıdır? KENT A.Ş.'nin borç yükünün 55 milyona dayandığı konuşuluyor. Bunlar sıradan KENT A.Ş. işçisi tarafından değil, bizzat KENT A.Ş:'de etkili yetkili ağızları tarafından ifade ediliyor. Denizkent restoran, Tersane kafe zarar etmeye başlamış. Karşıyakalılar ne zaman Denizkent restora gitseler oturacak yer bulamıyorlar. Neredeyse günün 3'te 2'lik bölümü 7/24 açık olan ve oturacak yer bulunmayan Tersane kafe de zarar etmeye başlamış! Başkan Akpınar, bu durumu nasıl izah edecek?”

KARGEM Öğretmelerine maaşları ocak'ta ödenecek!

“Hangi esnafa haksız yere ruhsat vermişim?” şeklindeki açıklamayı da tv söyleşisinde Başkan Akpınar'ın yaptığını belirten MHP Karşıyaka İlçe Başkanı Yılmaz, “Mavi Bahçe'deki oto yıkamanın başında kim var? Eniştesi mi değil mi? O oto yıkamanın ruhsatı var mı yok mu? Buradan bir müjde de vereyim. KARGEM öğretmelirine maaşları ocak ayında verilecekmiş. Belediyeye bağlı bir dersanede 23 istihdam edilen insanın durumu böyleyse, geride kalanları Karşıyakalılar düşünsün.” dedi.

Yılmaz, Başkan Akpınar'ın KARGEM konusunda açıklamaya davet ederek, “Başkan Akpınar'ın mal varlığına ilişkin arkadaşlarımız araştırmalarını sürdürüyor. Yakında bu konu üzerinde medyaya yazılı açıklamalarda bulunacağız” dedi.