FETÖ'NÜN BELEDİYELER İMAMI ERKAN KARAARSLAN DOSYASINDA KARAR GÜNÜ! ARDINDAN ARTÇI DALGALAR MI GELECEK?


Erkan Karaarslan...

FETÖ'den firari/sanık...

Şimdi; 9 ilde çıkarılan “yakalama” kararına göre ARANIYOR!

Erkan Karaarslan, Mersin Büyükşehir Belediyesi “ihaleye fesat” ve “yolsuzluk” operasyon dosyası kapsamında; “yakalanması” çıkarılmış, 12 gün sonra Mersin Cumhuriyet Savcılığına teslim olmuş, 7 gün süren gözaltı ve ifadesinin alınmasından sonra da ilk cıktığı duruşmada tutuklanmış, Mersin Cezaevine gönderilmişti... Tarihler; Ağustos 2016 yılını gösteriyordu...

Erkan Karaarslan, Mersin BŞB yolsuzluk, ihaleye fesat karıştırma dosyası için hazırlanan 139 sayfalık ilk iddianamede 3. sırada yer almış, Savcılık makamı da hakkında “FETÖ Üyesi olmak” ve “FETÖ'ye Belediyeler üzerinden finans sağlamak” suçlamalarında bulunmuştu...

Erkan Karaarslan, 7 veren meyve ağaçları gibi; dibi çapalandıkça meyve değil, “danışmanlık” yaptığı belediyeler ortaya çıkıyordu...

Erkan Karaarslan, akademik kariyeri hesap uzmanı, mali konulardan anlayan bir kişi...

Erkan Karaarslan'ı, 2011 yılında siyaset kulvarının içinde görüyoruz... Erkan Karaarslan, 2011 seçimlerinde CHP'den İstanbul 3. bölgeden MV aday adayı oluyor... Bir şekilde MV listesine konulmuyor...

Erkan Karaarslan, özünde gözünü para hırsı kaplamış bir uyanık! Erkan Karaarslan, 15 Temmuz darbe Girişimi öncesinde de gündemizdeydi!

FETÖ Üyesi olduğunu bilmiyorduk; tutuklanıp, cezaevine konulana kadar! FETÖ Üyesi olduğu Mersin Cumhuriyet Savcılığı'nın hazırladığı iddianamede ortaya çıktı!

Erkan Karaarslan'ı, 15 Temmuz 2016 öncesinde; “TEHLİKELİ MADDE” olarak görüyor, özellikle CHP'li Belediyeleri “UZAK DURUN BU ADAMDAN, YARIN BAŞINIZA BELA OLABİLİR” şeklinde, dilimizin döndüğü, kalemimizin mürekkebi kadar uyarıyorduk! (Belgeleri mevcut!)

Hiçbir CHP'li Belediye Başkanı uyarılarımızı dikkate almadı; tam tersi çuval dolusu “ne idiğü belirsiz” ihaleler vermeye, belediyelerine “arka bahçe” şirketler kurdurtmaya devam ettilier!

Aynı zamanda; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü Tuncay Ceylan'ın direktiflerinin dışına çıkmamanın gayreti içinde bulundular!

Tuncay Ceylan'da benim gibi sakalsız bir insan... Aramızdaki farklarımız; rezidans dairelerinde oturmuyor, lüks araçlarla binmiyor oluşumuzdur... Fakat, Tuncay Ceylan'ın özellikle cumartesi günlerini Erkan Karaarslan'ın Ankara'daki merkez ofisinde geçirdiğini, bazı CHP'li belediye başkanlarıyla burada görüştüğü iddia ediliyordu!

Tuncay Ceylan'ın Erkan Karaarslan'la olan ilişkisi, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile yapılan samimi görüşme fotoğrafları ile açığa çıkmış, Tuncay Ceylan'ın adeta Erkan Karaarslan'a “referans” olduğu iddiası BELGELENMİŞTİ!

Erkan Karaarslan, Tuncay Ceylan haberlerimizin takipçisi bir CHP İzmir (2002-2011) e. MV, arayıp telefonda şunları söylemişti: “Tuncay Ceylan, ayda 100 bin lira kazanıyor!”

Allah versin daha çok kazansın, gözü olanın da gözü çıksın!

Ancak, CHP'li belediyeler, Erkan Karaarslan'ın şirketleri tarafından “danışmanlık” hizmeti adı altında, damızlık sığırlar gibi sağılıyorsa, buna dur diyecek insanların başında da Tuncay Ceylan'ın geleceğini buradan hatırlatıyoruz!

Bu arada; içinden Erkan Karaarslan geçen kitabımı yazmaya başladım... Önümüzdeki günlerde yayınevleriyle görüşmelere başlayacağım...

Tekrar, Erkan Karaarslan günceline dönersek;

Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi, 11 Nisan günü FETÖ'den firari/sanık Erkan Karaarslan hakkında kararını verecek!

Savcılık makamının “CEZALANDIRILSIN” şeklinde mütealasını verdiği öğrenildi!

Erkan Karaarslan hakkında; aynı zamanda 9 il Savcılığı tarafından “yakalama” kararının çıkarıldığı belirtildi.

11 Nisan'da çıkacak karar bir yana; arkasından sıranın belediyelere geleceğini söylemek içinde kahin olmaya gerek yok!

Şimdi; 11 Nisan'dan sonra olabilecek olasılıklara bakıp örnek verirsek; Sarıyer Belediyesi gibi; Erkan Karaarslan'ın şirketine “yazılım güncellemesi” adı altında 1 Milyon 879 Bin liralık ihale vermişsiniz; Devlette “bu nasıl günceleme, gelde anlat bakalım Şükrü” derse, kimselerin şaşkınlık yaşama lüksünün olmayacağını düşünüyoruz!

Çuval dolu paralar böylesi ihalelerle (1 Milyar) Erkan Karaarslan'a ödenmişse, kusura bakmayınız ama, eh Devlette bırakınız sorumlularına hesabını sorabilsin!

Bu iş siyasi bir bakış açısının dışında; “MİLLİ” bir meseledir artık!

Neden mi?

Sen kalkarda 14 Haziran 2016 günü seçilmiş belediye başkanlarınızı Eskişehir'de Erkan Karaarslan'ın karşısına Menemen destisi gibi dizerseniz, “Belediyelerinizi böyle yöneteceksiniz” semineri aldırtırsanız, günü gelip hesap sorulduğunda da, kartondan kabadayılık yapmaya kalkışmayacasınız!

Siyaset bu kadar ucuz bir sanat değildir!

Siyaset, Erkan Karaaslan gibi uyanıkları, belediyelerinizin içine salma, aynı zamanda uydur, kaydır ihalelerle para kazandırma sanatı da asla değildir!

 

Not: Erkan Karaarslan hakkında yakalama kararı çıkarılan illerin adlarına yazıda yer verilmemiştir. Ayrıca; 2011 seçimlerinde CHP'nin seçim projesi "Aile Sigortası"nın Erkan Karaarslan imalatı olduğunu biliyor muydunuz?