CHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN RİCAMIZ; ÇÖP TOPLAMA İHALESİ İŞLERİNİ HEP AYNI KİŞİLERLE YÜRÜTMEYİNİZ!


 

Aydın, Büyükşehir Belediyesi oldu... Efeler mahallesi de metropol ilçe belediyesi oldu... Aydın'nın kalbi Efeler ilçesinde atıyor... Tıpkı İzmir'in Konak ilçesi gibi...

Efeler ilçesine “ilk” belediye başkanı olarak ismini yazdıran kişi: Mesut Özakçam...

Herkese nasip olmayacak bir ünvanın sahibi oldu başkan Özakçam...

Efeler belediyesi de pek çok CHP'li belediye gibi mercek altında olan bir belediye!..

Biz bu cümleleri önyargıyla bakarak kurmuyoruz...

Tam tersi, pek çok CHP'li belediyeyi ve başkanını uyardığımız gibi, sık sık belediyelerin kanunlarla yönetildiğini hatırlatıp duruyoruz!

Ne hikmetse, bildiklerini okumaya devam ettiler ve ediyorlar..

Pek çoğu da farkında artık bıçağın kemiğe dayandığından!

Bundan sonra olacaklar için, toplumsal savunmaların olamayacağını düşünüyorum!...

Onlarca yüzlerce kişiyle konuşuyorum; hepsinin ortak noktası CHP'den umudunu kesmiş olmaları...

Öylesine olumsuz ve somut bilgilerle CHP'li başkanlar eleştiriliyor ki; akıl alacak gibi değil!

CHP'nin 2. Adamı Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, 6 ay kadar önce CHP İzmir İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında aynen şunları söylemişti: “BİZ BELEDİYE BAŞKANLARININ YAPTIKLARINA KARIŞMIYORUZ!”

Sındır, iyi saatte olsunlar, belediye başkanlarının yaptıklarını bırakın yapacaklarına da karışanlar var maalesef CHP'nin içinde!

Hemde şöyle böyle karışmıyorlar, alınlarını karışlayarak dalıyorlar işlerine!

Sıkı mı öyle kafalarına göre ihaleye çıkıp, birilerine iş verebilsinler!

Hepsini katmıyorum işin içine ama, bu siyaset denilen aygıt sayesinde köşenin köşesi olanların adlarını yazmaya kalkışsam; inanın 24 saat yetmez!

Anlayamadığım tek şey; alışkanlık mı, hastalık mı olduğu?!

İnsan yanılır şaşar, bir defaya olsun bulaştım ben bu indregandi işene der, çekilir köşesine...

Fakat, yüzlerce örnek verebilirim; dün cebinde çay parası olmayıp, bugün dolar milyoneri olanlardan...

İşin püf noktası, bu indregandcilere de ne hikmetse hiç bir şey olmuyor!

Kanunlarımız mı zayıf, yoksa bu virüsleri toplumdan temzileyecek olanlar mı işlerini yapamıyorlar?

Yazımı başlarken İstanbul'dan bir bilgi geçildi... Bilgiyi geçen CHP'de ilçe yöneticiliği yapmış bir kişi... Aynen şunları bildirdi: “Abi, Adalet Yürüyüşünün ekonomik bilançosu 40 milyon. Bunun finansı CHP'li belediyeler tarafından karşılandı. Hükümet bu detayı biliyor. Neden harekete geçemiyor.”

“Adalet Yürüyüşü”nün nedenlerine ilişkin pek çok bilgi dolaşıyor kamuyounda... Bunların arasında çok ilginç ve mantık dahilinde olanlar bulunuyor... Kaldı ki; koparılan fırtınaya baktığınızda da işin içinde başka şeyler olabilir mi düşüncesine kapılıyorsunuz!

Açıkçası; başından beri samimi bulmadım ben Adalet Yürüyüşünü... Bu benim kişisel düşüncem... Bu düşüncemi de destekleyen bizzat Emre Kılıçdaroğlu oldu yazdığı yazı ile!

Deniz Baykal'ın ne bekçisi ne de biat edeniyim!

Tam tersi, zamanında İzmir'de en sert eleştirenleri yapıyordum...

Yanlışa, yanlışlara sessiz mi kalacağız?

2012 Yılında yazdım, etnik ve dinsel kökene dayalı siyasetin İzmir'de başlatıldığını... Ardından da “ne farkınız kaldı dinci diye eleştirdiklerizden” tespitimi ekledim!

İzmir, Aydın maalesef CHP'li başkanların elinde tarihinin en kötü günlerini geçiriyor... Demokrasimiz adına iki önemli vilayet İzmir, Aydın... Tepeden tırnağa CHP'yi bu illerde elden geçirin ve aralarından bir isim çıkarın ki; 10 kişi özgür iradesiyle arkasına sloganlar atarak takılsın!

Yok böyle bir şey!

Yeniden Genel Sekreter Sındır'ın dediklerine dönersek;

Efeler Belediyesi çöp toplama ihalesi dün yapıldı... Detaylarını günler, aylar öncesinden yazıp, kamuyoyunun bilgisine sunduk...

Yazarımız Haldun Haşmet Aysan, ihaleden 3 gün önce Aydın'a Gürsel Tekin'in gelmesini garip bulmuş, bu nasıl bir tesadüftür sorusunu yöneltmişti!

Sındır'ın “biz belediye başkanlarının yaptıklarına karışmıyoruz” açıklamasını, birilerinin gümüşleyip beline doladığını hatırlatırız!

Madem ki CHP Genel Merkezi Belediye Başkanlarının işlerine karışmıyorsa; İstanbul MV'leri Gürsel Tekin'in ihaleden 3 gün önce; Akif Hamzaçebi'nin ihale günü Aydın'a gelmelerinin sebebi neydi?

Çöp şiş yeyip, çay içmek mi gelediler Aydın'a bu arkadaşlar?

İhale ile ilgili kimlerin bağlantılarının olup olmadığını bilmiyoruz; fakat o şirkete verilmeyen ihalenin nasıl iptal edilip, yeni ihale düzenlemesi ile o şirkete yeniden verileceğini günler öncesinden yayımlamıştık!

Kör gözüm gözümüze sokar gibi; ihale maalesef dün o şirkete verildi!

Efeler Belediyesi Başkan Yardımcısı Sümran Ünal, Haziran ayında yapılan ihalenin düzgün olduğunu savunarak, siyasi duruşuna ve yaşamına leke sürdürmemek adına istifa etmişti!

Sümran Ünal'ı bu önemli başkaldırısından dolayı kutlamış ve tüm CHP'lilere örnek olması temennisinde bulunmuştuk!..

Sümran Ünal, Sındır'ın aksine istifasıyla “Ey Ankara'da CHP'yi yönetenler gelin bu işe karışın ama adam gibi karışın” demeye çalışıyordu!

Peki; Ankara'nın Aydın'ın Efeler'inde olup bitenlerden haberinin olmadığını düşünebilir misiniz?

Ankara-İstanbul arası ne için yürünmüştü: ADALET!

Şimdi; bu Efeler Belediyesinin çöp toplama ihalesini mikroskop altında koyup incelesek; ADALET kavramının hangi zerreciğiyle karşılaşırız?

Bu arada Bornova'dan da bir telefon geldi... Belediyede önemli bir mevkisi olan birisinden; “Ertan Yıldız hatırlatırız; Kasım ayında da Bornova Belediyesinin çöp yoplama ihalesi yapılacak. Şimdiden gelip gitmeler başladı” demez mi?

Küçük dilim yerinde ama, tavsiyem ihale kime verilecekse verin lütfen bizi yormayınız!

Son bir kaç gün içinde birileri ADALET için İzmir'e, Bornova'ya lütfen ama lütfen gelmesinler!

Çünkü; sandıklardan “civciv çıkacak kuş çıkacak” devrini ellerinizle kapattınız; o gün geldiğinde “turpun harman olduğu yeri” nasıl olsa bu halk size gösterecek!