HASAN KARABAĞ, GÖZÜNÜ ÖYLE BİR YERE DİKTİ Kİ...


Yeşilçam'ın Hollywood kopyalaması aşk filmlerinde, iki sevgili arasında şöylesi replikler geçer: "N'lur kalbimi daha fazla parçalamayın... Size olan aşkımı anlatmak için kelimeler kifayetsiz kalıyor..."

Açıkçası; Hasan Başkan'ın icraatlarını kaleme dökmek için inanın bende kelimlerin kifayetsiz kaldığına inanır oldum!

Saflığıma verin; Hasan Karabağ'ın Belediyecilik anlayışını da çözebilmiş değilim! (Çözülecek gibi de görünmüyor.)

Fakat; somut olan artık "KRAL ÇIPLAK!"

Geçtiğimiz hafta içinde İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Bayraklı Belediyesi "RÜŞVET", "İRTİKAP" dava dosyasının "Bilirkişi"ye gönderilmesine hukukçu dostlarımız "SUÇ SABİT GÖRÜLMÜŞ" dedikten sonra; "Artık Hasan Karabağ'ın kafasının tepesinde Demokles'in kılıcı sallanıyor demektir" şeklinde yorumladılar! Ardından da şunları eklediler: "Çekil kenarıya Hasan Karabağ'ı ve Ekibini izle... Hemde karnını kaşıya kaşıya!"

Hukukçu dostlarımın tavsiyesini dinlemeye koyuldum ve üzerinden 24 saat bile geçmeden Hasan Karabağ'la ilgili çok güzel bir girişimin bilgisi geldi Bayraklı'daki siyasi bir bayan arkadaştan!

Bayan arkadaşın aktardığı bilgilere göre; Hasan Başkan kolları sıvamış, Bayraklı ilçe sınırlarını Ankara asfaltına kadar dayamaya!

Bilindiği şekliyle; Bayraklı Adliyesi olarak adlandırılan İzmir Adliyesi aslında Konak Belediyesi sınırları içinde... Bayraklı Adliyesi, Bayraklı değil Konak sınırları içinde. Sınır; Adliyenin Bayraklı'ya bakan yanından geçen yolun ortasından başlıyor... Salhane kısmından Adliyeye girmek isterseniz, o gidiş yolunuz Konak, karşınızdan gelen yol ise Bayraklı'ya ait...

Hasan Başkan, Bayraklı ilçesinin (Belediyenin de) sınırlarını genişletmek adına; İzmir Adliyesini de içine alan ve Ankara asfaltına dayanacak bir girişim başlatıyor!

Anadolu insanı belki böylesi haller için söylemiştir; "Ölüyü, diriyi sevdi, gözü sınıra dikti!"

Salhane istasyonundan İzmir Adliyesine baktığınızda; Sabah Gazetesi binasını da içine alan Ankara asfaltına kadar olan yerlerin Bayraklı ilçe sınırlarına dahil olmasını istiyor Hasan Başkan!

Demek ki; o bölgede 3-5 tane daha gökdelen dikilecek alan var!

Nasıl bir hesap, nasıl bir ayak oyunudur anlayabilmek mümkün gibi görünmüyor!

Öncelikle; bayan siyasetçi arkadaşın aktardığı bu sınır genişletme girişiminin teyidini gerekli yerlere yaptırdım... Ve harfi harfine doğru!

Fakat; Hasan Karabağ'ın bu girişiminden ne Ak Parti İl Başkanı Bülent Delican'ın ne de CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven'in haberinin olmadığı bilgisine de ulaştım!

Hasan Başkan, çok özel temaslar ve kulis çalışmalarıyla bu işi kotarmanın yollarını denemiş ve bu yazımdan sonra da yoluna devam eder mi orası belli olmaz!

Ancak; bu girişimin Konak Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ayakları da var!

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, saf değilse bu girişime kesinlikle karşı çıkar, yoksa CHP Konak İlçeye ve seçmene bu işi anlatamaz, altında kalır! 

Aziz Bey'in bu girişime yeşil ışık yakmayacağını söylemek için elinizde "akli dengesi yerinde" belgenizin olmasına gerek yok! Çünkü; çıktığı her Tv, Radyo söyleşisinde kendisine olup olmadık yerde "çakan" ilçe Belediye Başkanının gözünün yaşına bakmaz Aziz Bey! Hasan Bey'de şişkin ego, kibir olduğu kadar da Aziz Bey'de de böylesi hallerde devreye giren mekanizmalar mevcuttur! (Bilinmesinde fayda var)

İşin teknik ve siyasi boyutu bir yana; Allah aşkına, "ipimiz kuşağımız denk" hesabı, böylesi işlerin peşinde koşmak, soruyorum akıllıca mı? 

Yahu, 12. Ağır Ceza'da Ekibiyle yargılanan sanki o değil! Sanki dava dosyası kapandı, sanıklar aklandı! Sizce de normal bir şey mi Hasan Başkan'ın bugünlerde bu türden işlere mesai harcaması? 

Haydi diyelim ki Hasan Başkan, bu sınır genişletme operasyonu başardı... Ak Parti İl Başkanı Bülent Delican, bu işten yiyeceği bu golün altından kalkabilir mi? Medyayı geçelim; Ak Parti tabanı Başkan Delican'ı topa tutmaz mı? CHP'li Başkana payandalık etmekle suçlamaz mı? 

Hasan Başkan'ın düşüncesindeki cinliğe bir bakar mısınız?

İzmir'de siyasi iç savaşa davetiye çıkarır gibi değil mi?

8 Yıllık Belediye Başkanı ol, sonra da el altından başla "Şekerim sınırlamız dar geliyor" kulislerine/çalışmalarına!

Adama demezler mi bu ne şiddet, bu celalenme? 

Anadolu insanının dediği gibi; "Ayranı yok içmeğe, tahterevanla gidiyor helaya!"

Neyse kenara çekilmişken; Hasan Başkan'ı mutlu edecek bir müjde ile bitireyim yazımı...

Hasan Başkan, sizin bilinmeyen "Hümanist" yapınızı gözler önüne serecek bir eylem daha geliyor... 

Yok yok... Bu eylem çok güzel... Hem de mesaidaşlarınızdan geliyor! 2009'dan günümüze canım... Merak etmeyin o kadar....