BAYRAKLI BELEDİYESİ'NDE, MÜFETTİŞLERİN ULAŞTIĞI 'O' ŞOK DETAYLAR!


Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ hakkında ilk yazdığım yazının başlığı "21. Yüzyılın Derebeyi Kulalı Hasan Ağa" idi...

Üzerinden sanırım 5-6 yıl geçti... Hasan Başkan çok şeyler kazandı Belediye Başkanlığı döneminde... En azından çevresi ve yandaşlarıyla birlikte, ekonomilerini düzelttiler... Belki de her biri karun gibi zengin oldular! Allah daha çok versin... Sonuçta çalıştı ve kazandı! 

Anadolu insanın bir sözü vardır: "Çok laf yalansız, çok mal haramsız olmaz!" diye...
Hasan Başkan, asla fuzuli konuşan birisi değildir... Belediyecilik adına hep aynı şeyleri konuşan bir insandır... Bozuk plak nasıl ki pikabın iğnesine takılır ve hep aynı nakaratı döndürür döndürür çalar, o hesap... Geldiği günden beri hep aynı masalları anlattı durdu Hasan Başkan... TV, radyo söyleşilerini iyi dinleyin, maşallah konuşmaları paragraf paragraftır... Temsil, iki paragraf Semt Evleri'nden söz etmişse, bilin ki arkadan gelecek soru yeni Belediye binası olur ve 3 paragrafta da o meşhur Belediye binası anlatılır!

Hafta başında çıktığı TV kanalında dikkatlice izledim kendilerini... Yazılması gerekecek kayda değer hiç birşeye rastlayamadım... Anadolu insanının dediği gibi; "Bakkal almaz" lafları peşi sıra sıraladı durdu!

Keyfinin olmadığı, fakat şişkin egosu ve kibirinin taptaze yerinde durduğunu bir türlü saklayamıyordu TV kamereları karşında! Dediğim gibi kayda değer, yazılacak herhangi bir açıklamada bulunmadı Hasan Başkan...
Hasan Başkan, bildiği yerlerden anlatmaya devam etsin masallarını...

Biz bakalım yeni gelişmelere...

Anladığım kadarıyla Hasan Başkan, 7 yıl sonra pabucun pahalı olduğu yeni yeni anlamaya başladı! Kendi açısından bu bile bir başarı... 7 Yıl sonra nelerin olabileceğini anlayabilmek!

Kolay değil, bavullara sığmayacak dosyalar ile yargılanmak! Ve bu dosyalara her geçen gün bir yenilerinin eklenecek oluşunu düşünmek, sağlam adamı bile silkeler!

Kaldı ki Hasan Başkan narin yapılı bir insandır! O yüzdendir ki;  bir zayıflıyor, bir toparlanmaya çalışıyor! 

Neydi o günler Hasan Başkan... 

Sokakta sandoviç yediğiniz bile İzmir'in duayen (!) gazetecilerinin ağızlarından radyoda anlatılıyor, İzmir'e Bayraklı'ya ne muhteşem Başkan olduğunuz duyuruluyordu... Neydi be o günler Hasan Başkan neydi! Radyolardan sizi dinleyenler mest olurken; ekibinizdekilerde boş durmuyor, rezidans dairelerini nasıl alırımın hesaplarını yapıyorlardı! Artık o günler yaşandı ve gerilerde kaldı... Bir daha da geriye gelmeyecek, tekrarını da izletemeyeceksiniz! 7 Yıldır Bayraklı'da saltanat sürenlerin hesap vereceği günler geldi ve yargı kapıya dayandı artık! 

Müfettişlerin çok iyi bir iş çıkardıkları bilgisi geldi... Özellikle Çakma Müfettişin "akladım" dediği dosyalara ulaşıldığının ve canlandırıldığının şimdiden MÜJDESİNİ verebilirim! Hani 1.5, 2 yıl önce soruşturma izni verilmiş ve adli izine bir türlü rastlayamadığımız ihale dosyalarınız vardı ya... Hah işte o dosyalar gün yüzüne çıkarılmış durumda artık!.. Konya merkezli bir firmanın "Biz bu ihaleye katılmadık. Şirket bilgilerimiz ve sahte kaşemiz kullanılmış şeklinde; Bayraklı Belediyesi hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğu" o ihale dosyasına da Müfettişler ulaşmışlar ve gereği yerine getirilmesi için raporlarında yer verileceği de belirtiliyor!

O günlerde ne yazmıştık?

"Naylon" ihale!

Bugün çıktı mı?

Ha... Buna benzemez kaç tane daha "naylon" ihale dosyasına ulaşıldığının ve defalarca "resmi evrakta sahtecilik" suçunun işlenmiş olduğunun ortaya çıkacağının müjdesini verirsek; Gündem Otuzbeş takipçilerinin yorumu acaba ne olur? (Manavkuyulu okurlarımız özelden yorum gönderebilirler!)

İşin güzel tarafı, o raporun naylon ihale dosyalarıyla ilgili bölümde, Mehmet Şimşek ve Erkan Karaarslan isimleri yan yana yer alır ve promosyon kısmında da Ali Doğru ismine rastlanırsa; Aysberg'in dibine iniliyor mu diyebilir miyiz Hasan Başkan? 

Bazı yazılarımda yer veriyorum... Şu an Erkan Karaarslan'a bulaşan CHP'li Başkanların yaptıklarının özeti "En iyi savunma saldırıdır!" Bu aklı hangi dangalaklar akıllarına soktu bilemiyorum ama, somut örneği maalesef Bayraklı'da yaşandı... 

Hani Hasan Başkan'ın İzmir 12. Ağır Ceza mahkemesi'ndeki dosyasına filanca yıllara ait dosyalar da eklendi, tanık ifadeleri canlandı diye yazıyorum ya... Hepsi de gerçek bilgiler... En ufak bir şüphem olsa asla yazmam... O dosyaya girmiş tanıklardan birisine Hasan Başkan'ın bir Meclis Üyesi gönderdiği bilgisine ulaştım... Hasan Başkan'ın her halde "ayakçısı" olan bu zat-ı muhterem Meclis Üyesi, ifadesi dosyada olan tanığı ikna etmeye kalkışmış! Tehditvari cümleler kurarak, ifadesini geri çekmesini istemiş!

Bakar mısınız düştükleri duruma???!!!

Kardeşim sen Bayraklı Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi misin, yoksa Hasan Başkan'ın el ulağı, tetikçisi misin? 

Sana ne verilen ifadeden? 

Suç işlediğinizin farkında mısınız peki?

Ne yapalım şimdi tutup o ifade tutanağını yayımlayıp, gözünüzün içine mi sokalım?

Hasan Başkan, bula bula bulduğunuz kurtuluş formülünüz bu mu?

Aha yazın şuraya...

İddia etmiyorum ama, burnum iyi koku alır... Bakın Hasan Başkan, içi boşaltılan Bayraklı'dan kazasız belasız kurtulmak için Ak Partililerle temasa geçmiştir dersem, kurtuluş için Ak Partiye geçmeyi bile göze alabilecek durumdadır dersem, inanın içimden geldiği şekliyle abartmadan yazıyorum... Kesinlikle de söylüyor ve yazıyorum... Hasan Başkan'ın yarın Ankara'da filanca Ak Partili üst düzey bir yetkili ile görüştüğü haberi çıkarsa, şaşırmayınız! Böyle bir görüşmenin olduğu ve de bu görüşmeyi İzmir'de tanınan bir Ak Partilinin ayarladığını şimdilik kaydıyla senaryo olarak düşünün... Ama, içimdeki his beni yanıltmıyorsa; böyle bir görüşmenin yapıldığı yarın ortaya çıkarsa; ettiğiniz edeceğiniz küfürleri şimdiden lütfen geriye alınız! 

Evet... Hasan Ağa'nın başı çok ciddi sıkıntıda... Bu somut bir gerçek... Sağlıklı da düşünemiyor bu aralar... Sağlıklı düşünen bir insan, kalkar da yargıya intikal etmiş dosyanın içinden ifade çektirtmeye kalkışır mı? Haydi o tanık ifadesini çekti diyelim... Yırtacağınızı mı düşünüyorsunuz? 

Eminim Hasan Başkan, Necat Yılmaz'ı mumla arıyor, ipleri kopardığına da bin pişmandır! Baksanıza; çeki düzen verecek etrafında birisini görebiliyor musunuz?

Naylon ihaleciler mi Hasan Başkan'ın derdine merhem olacak?

Hele şu Müfettiş raporu bir dosyaya girsin, Savcılarımız da bir başlasınlar ifadeleri almaya... Ben o zaman göreceğim Hanya'yı, Konya'yı... 

 

Not: Yazıda "O" cengaver Meclis Üyesinin ismine yer verilmemiştir! 

 

Çok özel detaylara kaldığımız yerden devam edeceğiz...