Kredi kartı yapılandırma şartları neler?

Kredi kartı yapılandırma şartları neler?

Kredi kartı yapılandırma şartları neler?
12 Ocak 2019 - 11:38

Ziraat Bankası'nın kredi kartı borçlarını yapılandırmak için istediği şartlar netleşti. Milyonlar kredi kartı kullanıcısının merak ettiği 'Kredi kartı yapılandırması kimleri kapsıyor? Kredi kartı yapılandırma şartları neler? Kredi yapılandırması nasıl yapılır? gibi sorular yanıtını buldu. İşte Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma başvurusunun detayları..

Kredi kartı yapılandırma şartları neler? (Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma başvurusu)
Ziraat Bankası'nın kredi kartı borçlarını yapılandırırken arayacağı koşullar netleşti. 

* Birleştiren ihtiyaç kredisinde borç tutarı 31 Aralık 2018 tarihini içeren kredi kartı ektresi üzerinden hesaplanacak.

* Azami kredi tutarı kredi kartı borcu toplamı kadar olacak, müşteriye ilave ödeme yapılmayacak.

* Toplam 60 ay vadeye kadar kredi kullanılabilecek.

* Tüketici kredisi ve kredili mevduat hesabı borçlarının kapatılması da mümkün olacak.

* Ancak bundan yararlanmak isteyenler maaşlarını, ücretlerini Ziraat Bankası'na taşıyacak. Emeklilerde bu koşul aranmayacak.

* Ziraat Bankası'nca şubelere gönderilen yönergede "Borçların düzenli, belgeli gelirlerine uygun yeni bir ödeme planı altında birleştirme imkânı sunuluyor. Bu sayede mevcut ve yeni müşterilerin finansal yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesi amaçlanıyor" denildi.

İŞTE YARARLANMA KOŞULLARI

* Ziraat Bankası veya diğer bankalardaki tüm kredi ürünleri gecikme olsa dahi canlı hesaplarda izlenen müşterilerden 31 Aralık 2018 itibariyle kredi kartı borçlarını yapılandırma ihtiyacı bulunanlar faydalanabilecek.

* Müşterinin diğer bankalardaki tüketici kredisi ve KMH borçlarının da kapatılmasını talep etmesi halinde, standart süreçler doğrultusunda ilgili ürünlerin kullandırılması suretiyle karşılanabilecek.

* Emeklilerde diğer bankalarla protokol yapılmış olması dikkate alınarak ücret taşıma şartı aranmayacak.

* Diğer bankalardaki 31 Aralık 2018 itibariyle kredi kartları risklerinin transferi için öncelikle söz konusu kredi kartları müşterinin talebine istinaden ilgili bankalarca iptal edilecek.

* Kullandırılabilecek azami kredi tutarı, müşterinin kredi kartları borçları toplamı kadar olabilecek.

* Müşterinin beyanı ile kapatılacak borç tutarı arasında aşağı yönlü fark olması halinde tutar revize edilecek.

* Borç tutarı 31 Aralık tarihini içeren kredi kartı ekstresi üzerinden hesaplanacak. Söz konusu ekstredeki toplam borç tutarından bu tarihten sonraki hareketlerin toplam tutarı düşülerek, kullandırılabilecek azami kredi tutarına ulaşılacak.

* Kredi azami 60 ay vade ile kullandırılabilecek. 1-2 ay için aylık faiz oranı yüzde 1.10, kredi tahsis ücreti yüzde 0.50, 25-60 ay için yüzde 1.20, kredi tahsis ücreti de yüzde 0.50 olacak.

* Ziraat Bankası'nda kredi kartı bulunmayan müşteriler için azami 4 maaş tutarı kadar limitli kredi kartı başvurusu yapılacak.

* İlgili bankanın müşterinin kredi kartlarının iptalini gerçekleştirdiği takip edilecek.