Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü, Erkan Karaarslan'ın kankası Tuncay Ceylan, İzmir Büyükşehir Belediyesinin yeni Genel Sekreteri oldu... Buğra Gökçe'ye de "sevdanın yolları" göründü...

Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü, Erkan Karaarslan'ın kankası Tuncay Ceylan, İzmir Büyükşehir Belediyesinin yeni Genel Sekreteri oldu... Buğra Gökçe'ye de "sevdanın yolları" göründü...

Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü, Erkan Karaarslan'ın kankası Tuncay Ceylan, İzmir Büyükşehir Belediyesinin yeni Genel Sekreteri oldu... Buğra Gökçe'ye de "sevdanın yolları" göründü...
12 Temmuz 2019 - 16:35 - Güncelleme: 12 Temmuz 2019 - 18:43"İzmir Gazetesinin haberine göre; CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, Büyükşehir'de kadrolaşma yolunda adım atmaya şimdiden başlamış.

Sıkı durun, Soyer'in bugünden başlattığı kadrolaşma hamlesine göre İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik görevine getirilecek isim Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü Ö. Tuncay Ceylan!..

Kamuoyu, Tuncay Ceylan'ı 13.5 ay Mersin Büyükşehir Belediyesi dosyasından cezaevinde yatan ve geçtiğimiz günlerde yaniden yakalan firari/sanık Erkan Karaarslan'ın kadim dostu olarak tanımıştı!

İzmir Gazetesinin haberinde; Ceylan'ın Genel Sekreterlik görevi için İzmir'e taşınmak adına Ankara'da pılısını pırtısını topladığı belirtiliyor!

Soyer, önceki gün yaptığı açıklamada "Uyuyan bir güzel var, biz öpeceğiz, uyandıracağız" demişti...

Soyer'in Tuncay Ceylan hamlesine bakıldığında; İzmir'in uyandırılmakla, öpülmeklebırakılmayacağı "yatırılıp sevileceği" de böylece gündeme şimdiden gelmiş oldu! "


11 Şubat 2019 tarihli "TUNÇ SOYER "İZMİR'İ ÖPECEK KADROYU" ŞİMDİDEN OLUŞTURAMAYA BAŞLADI! BAKIN İLK İSİM KİM..." başlıklı haberimizde Tuncay Ceylan'ın İzmir Büyükşehir Belediyesine Genel Sekreter olacağı nı okurlarımıza duyurmuşuz... (Yukarıda)Ardından; "
TUNCAY CEYLAN'DAN SONRA ERKAN KARAARSLAN'DA CEZAEVİNDEN ÇIKINCA ÇULUNU İZMİR'E Mİ SERECEK?" başlıklı haberimizde; 

"Öncelikle; CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na sonsuz teşekkürlerimizi İzmirliler adına iletiyoruz! En azından İzmir'i Tuncay Ceylan gibi güzide bir yöneticiden mahrum bırakmadığı için sayın Kılıçdaroğlu'na teşekkürlerimizi defalarca buradan iletiyoruz...

(...)

Böylesine güzel insanları böylesine güzel görevlere gönderdiği için tekrar sayın Kılıçdaroğlu'na teşekkürlerimizi sunuyor ve yetmez ama deyip, İzmir'nin CHP'li ilçe belediyelerine de en az Tuncay Ceylan kadar kabiliyetli ve becerikli 10-15 kadar daha belediye yönetimlerinde yer alacak mümtaz ve güzide yöneticiler göndermesini can-ı gönülden temenni ediyoruz..."

16 Eylül 2017'de tarihi  "ERKAN KARAARSLAN KONUSU DERİNLEŞİYOR! ÖZEL KALEM TUNCAY CEYLAN'IN VİCDANI RAHAT MI?"
başlıklı yazımızda; Tuncay Ceylan'ın FETÖ'nün Belediyeler İmamı olarak anılan Erkan Karaarslan'la olan ilişkilerini bakın nasıl kaleme almışız!

Özel Kalem Tuncay Ceylan hakkında CHP'li Belediye Başkanları şunları söylüyorlardı:"Tuncay Ceylan, bizi aradı Erkan Karaarslan'dan danışmanlık hizmeti almamızı önerdi!"

Şimdi; Özel Kalem Tuncay Ceylan'a soruyoruz;

* Erkan Karaarslan'ı kaç tane CHP'li Belediyeye ve Başkanına danışmanlık yapması için önerdiniz?

* Erkan Karaarslan'la aranızdaki bağın sırrı nedir?

* Erkan Karaarslan'ın 90'na yakın CHP'li Belediyeye ve Başkanına danışmanlık yapabilmesine ne kadarlık katkınız olmuştur?

* Erkan Karaarslan, tutuklandıktan sonra; CHP'li Belediye Başkanlarını "danışmanlık sözleşmelerinizi iptal etmeyin" şeklinde telefonla aradınız mı?

* Açıkçası, Özel Kalem sayın Tuncay Ceylan, Erkan Karaarslan konusunda vicdanen rahat mısınız? 

* Ola ki soruşturmaya tabi tutulacak bir Belediye Başkanı, "Erkan Karaarslan'ı bana danışmanlık için Tuncay Ceylan önerdi" şeklinde konuştuğunda, nasıl yanıtlamayı düşünüyor sunuz?

* FETÖ'nün "Belediyeler İmamı" yüzünden, kaç tane CHP'li Belediye Başkanının soruşturma geçireceği konusunda bir sayı verebilir misiniz sayın Özel Kalem Tuncay Ceylan?

Şimdi Tuncay Ceylan'ın salı günü İzmir'e gelip Genel Sekreter olarak göreve başlaması bekleniliyor! Bilindiği üzere; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz günü CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanlarını Ankara'da topluyor... Toplantının sonunda Tuncay Ceylan'ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'le birlikte kol kola girip İzmir'e geleceği belirtiliyor...

Hal böyle olunca; geriye de mevcut İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe'ye "sevdanın yolları" kalmış olmuyor mu?