Reklam

Karşıyaka'da Erhan gibisi çıkmadı

Karşıyaka'da Erhan gibisi çıkmadı

Karşıyaka'da Erhan gibisi çıkmadı
05 Aralık 2017 - 11:08

Karşıyaka’nın kalesini üst üste 56 kez koruyan Erhan rekora koşuyor

TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta aldığı 6 puan silme cezasıyla düşme hattına girip bir daha da çıkamayan Karşıyaka'da file bekçisi Erhan Erentürk rekora koşuyor. 2015-2016'da son 7 hafta eldivenleri Göztepe derbisiyle eline geçiren 22 yaşındaki kaleci, geçen sezonda da 34 maçın 34'ünde kaleyi koruma başarısını gösterdi. Bu sezon aynı istikrarla 15 maçta 3 direk arasına geçen Erhan, Türkiye Profesyonel Ligleri'nde mücadele eden 126 takım içindeki en uzun süre forma giyen futbolcu oldu.

İSTİKRAR ABİDESİ

Karşıyaka'ya Bucaspor altyapısından gelen Erhan, son 3 sezonda takımın bankosu oldu. Genç file bekçisi 56 maçta üst üste forma giydi.

KOVALCHUK'TA SÜRE DOLUYOR

Karşıyaka'da 3 sezon önce görev yapan Ukraynalı futbolcu Kyrylo Kovalchuk'a yapılacak 251 bin euroluk ödeme için kritik bir sürece girildi. Geçtiğimiz hafta Başkan Mutlu Altuğ'un futbolcunun avukatıyla yaptığı görüşmede ödeme konusunda ek süre istemişti. Altuğ, ödeme süresinin bu hafta dolacağı Kovalchuk için avukata 15 Aralık'tan sonra ödeme yapılabileceği bildirilmişti. Avukatın süreyi kabul etmemesi halinde KSK'ye yakın zamanda 6 puan silme cezasının gelebileceği öğrenildi.

Şirketleşme sürecine giren KSK'de yönetim Kovalchuk'a ödenecek para konusunda herhangi bir çalışma yapmadı.

HALİM OKTA: "FIRSAT TEPTİK"

Karşıyaka teknik direktörü Halim Okta, alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren rakiplerinden Nazilli Belediye'nin yenildiği haftada son 3 takım arasından sıyrılma fırsatını teptiklerini söyledi. Okta, "Beni en çok bu üzdü. Üç puan bizi moral olarak üst seviyeye çıkaracaktı. Bulunduğumuz yerden kurtulma hedefimizi ertelemiş olduk. Şimdi Fethiyespor deplasmanına hazırlanacağız. Bizim için karşımızdaki takımın kim olduğu önemli değil, her maça kazanmak için çıkacağız" dedi.

GÖKHAN ÖZYURTLU/Yeni AsırGÜNDEM OTUZBEŞ İHA ABONESİDİR