İZMİR/SELÇUK: AK PARTİLİ BAŞKAN BAKICI, GELECEK YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİNİN İLÇESİNDE SEÇİM KAZANACAĞINI BUGÜNDEN AÇIKLADI!

Beden yorgunu olabilir mi? (Mesleği Dr., sağlığına en az bizden daha çok dikkat ediyordur!)

İZMİR/SELÇUK: AK PARTİLİ BAŞKAN BAKICI, GELECEK YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİNİN İLÇESİNDE SEÇİM KAZANACAĞINI BUGÜNDEN AÇIKLADI!

Beden yorgunu olabilir mi? (Mesleği Dr., sağlığına en az bizden daha çok dikkat ediyordur!)

İZMİR/SELÇUK: AK PARTİLİ BAŞKAN BAKICI, GELECEK YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİNİN İLÇESİNDE SEÇİM KAZANACAĞINI BUGÜNDEN AÇIKLADI!
18 Ekim 2017 - 00:57

 ERTAN YILDIZ

"Ben rakip olarak Vefa'yı destekliyorum. CHP Selçuk'ta kimi gösterse seçim alır, hiç bilinmeyen biri çıkarsa silip süpürürler. Seçimi kazanmamın payı olduğu kadar Vefa'nın kendi gayretleriyle kaybetmesi de etkendir. Ben rakibimin yine Vefa olması gerekir diye düşünüyorum. Başka şansımız yok (Gülüyor)."

Yukarıda yer alan bu sözler; Ege'de Sonsöz internet gazetesinde yayımlanan (16 Ekim 2017) Ak Partili İzmir'in Selçuk İlçesi Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı'ya ait!

Ege'de Sonsöz ekibi; Ak Partili Selçuk Belediye Başkanı Bakıcı ile bir söyleşi gerçekleştirmişler... Söyleşinin son paragrafının ilk beş cümlesinde; Başkan Bakıcı'nın yukarıdaki açıklamaları yer alıyor...

Başkan Bakıcı; "Ben rakip olarak Vefa'yı destekliyorum." sözleriyle; olası 2018 erken, 2019 yerel seçimlerinde; CHP'nin Selçuk adayının yeniden Vefa Ülgür'ün olmasını istediğini belirterek; "CHP Selçuk'ta kimi gösterse seçim alır" dedikten sonra; frene basmadan; "hiç bilinmeyen biri çıkarsa silip süpürürler." tespitinden sonra da; "Ben rakibimin yine Vefa olması gerekir diye düşünüyorum" diyerek, Ak Parti yöneticilerine mesaj göndermeyi de esirgemeyerek; "beni yeniden atayın" demeye getiriyor sözlerini!

Aslı zatında Başkan Bakıcı, söyleşisinde doğru tespitlerde bulunuyor!

Başkan Bakıcı, 2014 seçimlerinde Vefa Ülgür'e oy vermeyen CHP'lilerin Meclis Üyelerine oy vermesiyle; sandıktaki aritmatik hesaplaşmanın bir ürünü olarak; Selçuk'a Belediye Başkanı olduğunu da bir şekilde bu söyleşiyle itiraf etmiş oluyor! 

Şimdi; bir dizi ziyaret için New York'a giden Papa, uçağından inerken merdivelerinde gazetecilerin sorduğu sorulara verdiği yanıtlardan "cımbızlama" yöntemi kullanıldığı şekliyle, Başkan Bakıcı'nın söylediklerinden manşet çıkarmak değil amacımız ama, "CHP Selçuk'ta kimi gösterse seçim alır, hiç bilinmeyen biri çıkarsa silip süpürürler." gibi cümleler Ak Partili bir Belediye Başkanın ağzından dökülüyorsa; bırakın Türkiye'yi, bu Başkan'ın sözleri Küba'da bile 9 sütuna manşet olur! 

2014 Selçuk yerel seçim sonuçları; İzmir'in 30 ilçesinde çıkan sonuçlarının en ilginç olanıydı! Sandıktan çıkan sonuca göre; CHP'e İzmir'in Selçuk ilçesinde Meclis'te iktidar oluyor, Ak Parti adayı da Belediye Başkanlığını kazanıyordu...

Hafızam yanıltmasın, bin rakamının üzerinde bir CHP oyu, CHP adayı Vefa Ülgür'e GİTMEMİŞ, Meclis Üyelerine çıkmıştı! 

İtirazlar yapılmış, oylar da yanılmıyorsam 3 defa yeniden sayılmıştı!

Garip olan; sandıklar yeniden sayıldıkça, oylar 3'er 5'er Ak Parti adayının lehine Selçuk'ta çoğalıyordu! Selçuk Hükümet Konağı'nın bahçesinde ve dışında CHP'liler çoğunlukta, Ak Parti'liler azınlıkta gelişmeleri takip ediyorlardı!..

Dönemin CHP İl Başkanı Ali Engin, CHP MV'leri, CHP Avukatları, CHP BŞB Meclis Üyeleri de heyecanla CHP lehine çıkabilecek bir gelişme beklentisi içersindeydiler! 

Selçuk'taki bu ilginç seçim sonucunu gazeteci olarak izleyen ve bekleyenler arasındaydım... Selçuk'taki bir grup (Tanıdığım) CHP'lilerle içeriden gelecek haberleri Hükümet Konağı önünde beklerken; Konak ve İBB Meclis Üyesi Avukat Ali Büyükkayıkçı, Selçuk Hükümet Konağı'ndan çıktıktan sonra yanımıza gelmişti..

Sanırım 7-8 kişiydik...

Aramızda ne bir CHP'li Meclis Üyesi ne de bir yöneticisi vardı...

Büyükkayıkçı'nın yüzüne aynen şunları söylemiştim: "Ali abi, bu dönem Vefa aday gösterilmeseydi, bak şu gördüğün (yanımdaki) arkadaşlardan birisi aday gösterilseydi, Selçuk'ta bu manzara yaşanılır mıydı?" 

Bu sözler 31 Mart 2014 günü, öğle öncesi Selçuk Hükümet Konağı önündeki bekleyiş sırasında tarafımdan; altını çizerek belirtiyorum; Konak ve İBB Meclis Üyesi Ali Büyükkayıkçı'ya 7-8 kişinin yanında sarf edilmiştir! 

Fakat, bu sözleri sarf eden gazeteci olarak, şunu da itiraf etmeliyim; Ak Partili Selçuk Belediye Başkanı Bakıcı kadar benim sözlerim iddialı ve somut değildi o gün!

Selçuk Belediye Başkanı sayın Bakıcı, "CHP Selçuk'ta kimi gösterse seçim alır, hiç bilinmeyen biri çıkarsa silip süpürürler ." sözleriyle, bugün üzülerek belirtiyorum ki beni de SOLLAMIŞ bulunuyor!

En azından o gün yanımda bulunanlar; CHP üyesi, Selçuk'ta 3 aşağı 5 yukarı tanınan kişilerdi!

Başkan Bakıcı, söyleşisinde öylesine iddialı sözler sarf ediyor ki; CHP'den "hiç bilinmeyen biri çıkarsa silip süpürürler" diyebiliyor!

Sayın Başkan Bakıcı'nın bu son derece somut verilere dayalı olduğu gibi görünen bu sözleri, başta Ak Parti İzmir İl Başkanlığı olmak üzere; Genel Merkez tarafından nasıl değerlendirecektir? (Merakla bekliyoruz!)

Şimdi; Ak Parti'de "metal yorgunu" Belediye Başkanlarının istifası istenilirken; daha birinci döneminin yüzde 50'sini yeni aşmış Selçuk Belediye Başkanı Bakıcı'da, ne gibi yorgunluk belirtileri oluşmuştur?

Metal yorgunu derseniz; mantıken uymuyor! (Zaman açısından)

Beden yorgunu olabilir mi? (Mesleği Dr., sağlığına en az bizden daha çok dikkat ediyordur!)

Akıl yorgunu diyemeyiz; Akademik kariyeri ortada...

Bu sözleri sarf eden birisi için aklınıza gelecek olan; "istifa mı etmek istiyor"dan öteye geçemiyor maalesef!

Ayrıca; söyleşinin sondan bir önceki pragrafında kahve içme fragmanı da yer alıyor!

Fargmandan anlaşılacağı gibi; Başkan Bakıcı, önceki Selçuk Belediye Başkanı Vefa Ülgür'le karşılıklı kahve içmeyi kafaya koymuş görünüyor! (Yanıp tutuşuyor gibi!)

Önceki Başkan Vefa Ülgür'den, insanlık namına bir ricamız olacak; Başkan Bakıcı'nın bu bekleyişisine lütfen kayıtsız kalmayınız! 

Sayın Ülgür, şu kısacık dünya insanı yaşamında; aktif mevkidaşınızın bir kahve içme beklentisine kayıtsız kalmadığınızda; sanırım CHP gelecek yerel seçimlerde Selçuk'u "silip süpürmez" üstüne "bir bardakta soğuk memba suyu" ısmarlar sayın başkan Bakıcı'ya!

Ayrıca; anlayamadığımız resmi kayıtlara göre; yerelde Selçuk'ta Ak Parti iktidar... Gelecek seçimlerde de sahaya 1-0 galip çıkacak gibi bir durumu olan da Ak Parti ve adayı!

Siz yerelde ve merkezde iktidar olarak şimdiden; kendinize gelecek seçimler için "don", rakibinize "entari" biçmeyi uygun buluyorsanız; rakibiz değil "meşe odunu", "bağ kütüğü"nü aday gösterse; Selçuk'ta seçimi "Horon" tepmeden kazanır mı sayın Başkan Bakıcı???!!! 

 

Not:

- Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı'nın bu söyleşisi; CHP İl Başkan Yardımcısı Yücel Özen tarafından, sosyal medyada "ti"ye alınmadan, fırsata çevirilebilecek mi?

- Partili Belediye Başkanının bu söyleşisi; Ak Parti İzmir il Başkan Yardımcısı Hüsnü Boztepe tarafından, Adli Tıp raporu istenilmeden; acaba nasıl değerlendirilecektir?

  

 


GÜNDEM OTUZBEŞ İHA ABONESİDİR