İzmir'de bugün hava nasıl olacak? Meteorolojiden son dakika uyarısı geldi! 11 Ocak 2019 hava durumu

İzmir'de bugün hava nasıl olacak? Meteorolojiden son dakika uyarısı geldi! 11 Ocak 2019 hava durumu

İzmir'de bugün hava nasıl olacak? Meteorolojiden son dakika uyarısı geldi! 11 Ocak 2019 hava durumu
11 Ocak 2019 - 15:01

İzmire'de bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul başta olmak üzere Marmara ve Kuzey Ege için lodos uyarısı yaptı. Rüzgarın hızının yer yer 60 kilometre saate kadar çıkacağı bildirildi. Hava sıcaklıklarının ise 10-12 derece arasında olacağı aktarıldı. Bugün İzmir'de bugün hava nasıl olacak? Ege'de hava nasıl olacak? İzmir'de hava kaç derece olacak? İzmir'de fırtına olacak mı? İzmir'in 5 günlük hava durumu nasıl olacak? Kar yağacak mı? İşte 11 Ocak 2019 Cuma hava durumu tahminleri...

Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasının yurdu terk etmesinin ardından hava sıcaklıkları 10-12 dereceye kadar yükseldi. Kar yağışı Doğu Anadolu hariç yurt genelinde etkisini azalttı. Lodosun etkisi ile Ege ve Marmara bölgelerinde bazı binaların çatıları uçtu, ulaşım aksadı. Peki bugün İzmir'de hava nasıl olacak? İşte 11 Ocak 2019 hava durumu tahminleri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı kesimlerinin çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve Batı Karadeniz ile Ankara ve Eskişehir çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa ve Çanakkale çevreleri ile Antalya'nın doğu kesimlerinde kuvvetli (20-40 kg/m2), İzmir, Aydın, Muğla ve Balıkesir ile Çanakkale'nin güney ilçelerinde çok kuvvetli (40-75 kg/m2) olması bekleniyor. Ülke genelinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı hava ile birlikte ülke genelinde artacağı, iç ve batı bölgelerde mevsim normalleri civarında, diğer bölgelerde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden orta kuvvette, akşam saatlerine kadar Orta Karadeniz'de kuvvetli ve zaman zaman fırtına (40-60 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa ve Çanakkale çevreleri ile Antalya'nın doğu kesimlerinde kuvvetli (20-40 kg/m2), İzmir, Aydın, Muğla ve Balıkesir ile Çanakkale'nin güney ilçelerinde çok kuvvetli (40-75 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Yeni Asır