İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETERİ BUĞRA GÖKÇE CEPHESİNDE ŞOK GELİŞME! BAKIN...

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETERİ BUĞRA GÖKÇE CEPHESİNDE ŞOK GELİŞME! BAKIN...

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETERİ BUĞRA GÖKÇE CEPHESİNDE ŞOK GELİŞME! BAKIN...
23 Temmuz 2019 - 11:33

ÖZEL

Yandaş Ankaralı müteahhitlere verdiği ihalelerle manşetlerden düşmeyen İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe, bu defa Ak Parti Büyükşehir Belediyesi Meclis Grubunun gündemine düştü!

Ak Partili İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Fikret Mısırlı'ın BAYSAN A.Ş. adlı şirkete ataması yapılan Genel Sekreter Buğra Gökçe ve şirketin "akıbetini" yazılı soru önergesi şekliyle sorduğu ortaya çıktı!

Gündem Otuzbeş'in elde ettiği belgeye göre Ak Partili Mısırlı yanıtlanması şekliyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e şunları sordu:


2018 İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin faaliyet raporlarında adı bile geçmeyen 2002 yılından beri atıl durumda olan "BAY-SAN AŞ ye

a) İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ya da Belediyeye ait iştiraklerinin Bay-San A.Ş ye ait ortaklığı varımdır varsa hisse oranı ve ne kadardır

b) Atıl durumda olan bu şirketin yönetimine atanan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe ile Genel Müdür Cengiz Türksoy atanmış olması hangi göreve istinaden ne kadar ücretle hangi görevleri yapacaklardır

c) Bay-San AŞ ye bu güne kadar aktarılan sermayenin ne kadar olduğu ve hangi hesaplardan aktarıldığı

d) Geçmiş yıllarda görev yapan bürokratlarımıza ne kadar maaş ödendiği bu şirkette başka çalışanlar var mı varsa görev ve aldıkları ücretler ne kadar olduğunu

e) Söz konusu şirket ile ilgili Büyük Şehir Belediyesi olarak tasfiye – satış gibi bir düşüncesi var mı veya bu şirketi çalıştırılması noktasında bir girişimi olacak mı?

f) İzmir Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Olarak İzmir Halkımıza yapacağınız açıklama için şimdiden teşekkür ederim


Genel Sekreter Buğra Gökçe'nin BAYSAN A.Ş.'ye atanmasıyla birlikte kamuoyununda bu şirketin varlığından haberi olurken; Ak Partili Meclis Üyesi Fikret Mısırlı, deyim yerindeyse yazılı soru önergesinde BAYSAN şirketinin de adeta röntgeni çekmeyi ihmal etmemiş!

Mısırlı'nın yazılı soru önergesine Başkan Soyer'in Ağustos ayı Meclis toplantısında yanıt vermesinin beklenildiği bildirildi. 

İŞTE AK PARTİLİ MISIRLI'NIN BUĞRA GÖKÇE VE BAYSAN ŞİRKETİ HAKKINDA VERDİĞİ YAZILI SORU ÖNERGESİ: