İSTANBUL: MURAT HAZİNEDAR VEKİLLİK İÇİN KESENİN AĞZINI MI AÇTI?

İSTANBUL: MURAT HAZİNEDAR VEKİLLİK İÇİN KESENİN AĞZINI MI AÇTI?

İSTANBUL: MURAT HAZİNEDAR VEKİLLİK İÇİN KESENİN AĞZINI MI AÇTI?
15 Mayıs 2018 - 23:55

 ERTAN YILDIZ

Araştırmacı yazar Talip Doğan Karlıbel, ilginç twit atmış Murat Hazinedar hakkında... Karlıbel, Hazinedar'ın bağışta buluncağı iddiasını "bilgi geldi" şeklinde yazmış!  

Yazar Ali İzzet Oral, "Beşiktaş Böyle Yağmalandı" kitabını yazalı neredeyse 3 yıl oldu... Ali İzzet Oral'ın kitabı ibretlik olmasıyla birlikte, deyim yerindeyse "iddianame" gibi!

İzzet Oral, kaniviçe gibi işleyerek yazdığı kitabının tamamı bilgi ve belgeye dayalı... İzzet Oral, kitabıyla tarihe ışık tutarken, mevcut belediye başkanlarına da kıyak geçip, "bu hallere düşmeyin ha" öğütlerinde bulunuyor!

Ali İzzet Oral, kitabını yazarken bedel almayı da göze almış olmalı, CHP yönetimi Murat Hazinedar'ın ricasıyla anında toplanıp İzzet Oral'ı ödüllendiriyor: Partiden atıyor! İzzet Oral'ın partiden atılması bize göre de çok devrimci ve demokratik bir hamle! 

Temsil İzzet Oral'ı ödüllendirme görevi bana verilmiş olsaydı; CHP'den atmaz, ayaklarının altına tuz basar, keçilere yalatırdım! (Bak gör o zaman bir daha kitap yazabiliyor mu?)

Şimdi; İzzet Oral'ı partiden attınız ne geçti elinize?

İzzet Oral'ı dün Beşiktaş'ta 10 bin kişi tanıyorken, artık bugün 100 binler tanımıyor mu?

İzzet Oral'ın tebrik edilmeden geçtiği bir sokak kaldı mı Beşiktaş'ta?

Kalmadı!

Peki, Murat Hazinedar korumasız gezebiliyor mu Beşiktaş sokaklarında?

Gezemiyor!

Bu manzaranın sorumlusu kimler? 

Aili İzzet Oral mı?

Şimdi tutmuşlar İstanbul'da CHP'li kalmamış gibi; neymiş efendim "Er Ryan'ı Kurtarma" operasyonu çerçevesinde, CHP Murat Hazinedar'ı MV yaparak kurtaracakmış!

Arkadaş, sizler değil misiniz "elinde belgesi olan gitsin savcılığa teslim etsin" diyen? 

Yahu adamın çuvalla belgesi müfettişler tarafından hazırlanan rapor eşliğinde çoooookkkkkktaaaannn savcılığa teslim edildi! Ama, ne hikmetse "Adalet" denilen aygıt, Murat Hazinedar ve gibilere sıra geldiğinde bir türlü işlemiyor! Müfettişlerin hazırladığı rapor, savcılığa teslim ettikleri belgeler bir yana; Karlıbel attığı twit'inde söz ettiği gibi; Murat Hazinedar'ın gideceği adres belli değil mi?

Kolunda sepeti nereye gideceği belli olan Murat Hazinedar, MV yapılıp sözde Er Ryan kıvamında kurtarılacak! 

Akıl akıl, gelde bu manzaraya takılma! 

Murat Hazinedar'ın MV yapılmasına kimler yeşil ışık yakıyorsa, buyursunlar camdan biblosunu yaptırıp, salonlarındaki büfelerine koysunlar! Gerektiğinde 3 öğün bakabilir, karınlarını da doyurabilirler!

Gün içinde Murat Hazinedar'ın "SEVE SEVE" MV adayı yapılacağını yazmıştım...

Devamında da Murat Hazinedar'ın "B" planından söz etmiştim... B planı için uzun zamandır uğraş veriyordu Murat Hazinedar!.. Belki Suriyeliler gibi "şişme bot" bile satın almış olabilir!   

Fakat; Murat Hazinedar'ın SEVE SEVE MV yapılacak oluşundaki hazinesinin kim olduğunu biliyor musunuz?

Eren Erdem... Nam-ı diğer CHP MV...

Kamuoyu Eren Erdem'i iddialara göre; FETÖ'nün Işık evlerinde çekilmiş takkeli fotoğrafı ve "Karşı" adlı çıkardığı gazeteden tanıyor! 

Eren Erdem için, ne alaka, alakaya limon suyu diyebilirsiz!  

Amma, Murat Hazinedar öyle diyemez!

Eren Erdem adlı kişiyi bir kaç defa tv'de görmüşlüğüm olabilir... Tanımıyorum... Kime, kimlere hizmet etmek için tv'lere çıktığını da bilmiyorum... Nasıl bir sihirli değnek deymişse, bu arkadaş bir anda solcu oluvermiş! Devamında gazete patronu ve şimdi MV... Eren Erdem, benim gibi 60'nı iki basamak kalmış bir delikanlı değil! Genç birisi... Onca hengameyi bunca yaşa nasıl sığdırdığını da bilemiyoruz! Fakat, merdivenleri 15'erli basamaklarla çıktığı kesin!

Eren Erdem'in delikanlılığından en ufak bir şüphemiz olmadığını belirterek, bize de bırakmadan, Murat hazinedar'ın SEVE SEVE Milletvekillliği adayı olacağına ilişkin bir çift sözünün olacağını düşünüyoruz!

Öyle değil mi sayın Erdem?

Erdemli bir CHP Milletvekili olarak sayın Erdem, iki çift sözünüz olmayacaksa iki kelime ile şu Murat Hazinedar'ın SEVE SEVE Milletvekilli adaylığını rica etsek açıklar mısınız?     

Karlıbel, attığı twit'te Murat Hazinedar'ın bağış yaparak bu adaylık işini kotaracağını öne sürüyor sayın Erdem... Sizin şu sözde gazetecilik serüveninizle ilgili Murat Hazinedar'ın bir bağlantısı olabilir mi?  

Yok... Yok... Para puldan söz etmiyorum... İmzalı bir belgeden söz ediyorum! Ola ki o imzalı belgede (Emir) sizin adınız ya da sözde "Karşı" gazetenizin adı geçiyor olabilir mi?

Aktarınlanlara göre; Murat Hazinedar, Eren Erdem'li o belgenin KARŞIsına geçip, göbeğini sıvazlaya sıvazlaya "Beni SEVE SEVE Milletvekil adayı yapacaklar" diyormuş!

Haberiniz var mı?

Not: Murat Hazinedar'ın MV adaylık serüvenine devam edeceğiz...

Darwin'in Evrim Teorisine en son örnek: Eren Erdem

Yetişiyor hali yukarıda... Yetişmişlik hali aşağıda...

 

 

 

 

Reklam


GÜNDEM OTUZBEŞ İHA ABONESİDİR