HASAN KARABAĞ'I BAKIN FETÖ'CÜ ERKAN KARAARSLAN NASIL KORUYORMUŞ?

ERTAN YILDIZ, FETÖ'CÜLERİN BAYRAKLI'DAKİ ŞİFRELERİNİ ALT ÜST EDİP DEŞİFRE EDİYOR...

HASAN KARABAĞ'I BAKIN FETÖ'CÜ ERKAN KARAARSLAN NASIL KORUYORMUŞ?

ERTAN YILDIZ, FETÖ'CÜLERİN BAYRAKLI'DAKİ ŞİFRELERİNİ ALT ÜST EDİP DEŞİFRE EDİYOR...

HASAN KARABAĞ'I BAKIN FETÖ'CÜ ERKAN KARAARSLAN NASIL KORUYORMUŞ?
22 Ocak 2017 - 18:39

ERTAN YILDIZ

Bayraklı... 2009'a kadar yüzde 50 sınırları Karşıyaka ve Bornova ilçeleri arasındaydı... 2009'da İzmir'in 30 ilçeli olmasına Karabağlar'dan sonra neden olan yerleşim yeri...

Kurucu olarak CHP'den ilk Belediye Başkanı Hasan Karabağ seçildi...

Karabağ, 2014 yılında CHP'den yeniden aday gösterildi ve 40 bin çeşit "FIRILDAK"la yeniden başkan seçildi!

Hasan Karabağ'ın yeniden seçilmesinde azımsanmayacak şekilde FETOCU'ların desteği bulunmuştur! Mevcut CHP'li Meclis Üyelerini de incelerseniz; bunların en az 3 tanesinin katışıksız saf kan FETOCU olduğunu tespit edebilirsiniz!  

Hasan Karabağ, 2014 seçim çalışmaları çerçevesinde en az 11 defa FETOCU'larla masaya oturmuş, yeniden seçilmenin her türlü koşullarını konuşup, tartışmış bir kişidir...

Hasan Karabağ, insani olarakta Bayraklı Belediye Başkanlığını üstlenebilecek, başarılı işlere imza atacak bir karektere sahip olmadığını; kızının düğününe gitmediğinden çıkarabilrsiniz!

Hasan Karabağ, şişkin ego ve yüksek kibir sahibi, sosyolojik, biyolojik bir varlık! Zaten öyle olmasaydı; "biricik" kızının düğününe damadının "Alevi" olmasından dolayıi gitmemezlik eder miydi?  

Üstüne üstlük birde damat "Astsubay" olunca; koskoca Belediye Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, düğüne gidip de kariyerini ayaklar altına mı alacaktı? (Damat Subay olsaydı gider miydi? Orası belli değil fakat, o gün şeker seviyesi hakkında elimizde tıbbi bir veri yok!)

Hasan Karabağ, siyasi anlamda da içi boş bir profil... Bırakın Bayraklı'dan aday gösterilmeyi, Bayraklı'nın en ücra mahallesinden muhtar adayı dahi yapılmayacak donanımda bir kişilik aslında... Bakmayın siz TV söyleşilerinde sosyalist ayaklarına yatıp ahkam kestiğine, solculuk yaptığına... En az 500 tane mağdur ettiğini işçi, esnaf, yatırımcı Hasan Karabağ'ın nasıl bir insan olduğunu anlatacaktır! 

Şimdi bu Hasan Karabağ'ın bugünlere nasıl gelebildiğine şaşırmadan önce taşıyanlara bir bakmalısınız:

Erkan Karaarslan... FETÖ'den iddianamesi kabul edilmiş, FETÖ'ye finans sağlayanlardan sadece bir tanesi... Erkan Karaarslan, aslında FETÖ'nün Türkiye Cumhuriyetine, Yerel Yönetimler üzerinden biçtiği elbisenin bir kolunu oluşturuyor! Karaarslan, kamunun yerel yönetimler üzerindeki denetimi zaafiyete uğratmak adına, binbir çeşit yöntemler (Kanuna karşı hile yöntemi) geliştiren ve uygulatan bir kişi... Karaarslan'ın kanuna karşı hile yöntemiyle bulduğu ve geliştirdiği en etkili yöntem biçimi, Belediyelere şirketler kurmak!  

Erkan Karaarslan'ın Belediyelere kurduğu şirket sayısı 74... Danışmanlık yaptığı Belediye ve Başkan sayısı da 100'ün üzerinde... 

Karaarslan, şirket kurduğu ve danışmanlık yaptığı Belediyelerin yüzde 90'nı CHP'li... Erkan Karaarslan'ı Belediyelere ve Başkanlarına pazarlayan kişilerin başında da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü Tuncay Ceylan geliyor!

Öncelikle; bu bilgiler gizli kapaklı değil, açık istihbarat elde edilmiş bilgilerdir...

Erkan Karaarslan'ın çok özel mesai verdiği Belediyeleri sıralarsak; Mersin, Aydın BŞB, Sarıyer, Didim ve Bayraklı Belediyeleri, kafadaki Belediyeler olarak karşınıza çıkıyor!

Erkan Karaarslan'ın yerel yönetimler ve yöneticileri arasında bilinen lakabının "MAKYAJCI" olduğunu da hatırlattıktan sonra; Bayraklı Belediyesi BAYBEL şirketini kuran da kişidir! Bu somut gerçek, ne Hasan Karabağ ne de Erkan Karaarslan'ın Bayraklı Belediyesi içindeki ayağı Mehmet Şimşek tarafından inkar edilecek, çürütülmesi mümkün olmayacak bir durumdur! Canlı şahitleri olduğu gibi; yargı önünde de bu gerçeği ispatlamaya hazırız!

Peki; Hasan Karabağ bu FETÖ'cü Erkan Karaarslan'la nerede nasıl görüşüyordu?

Bu konuyu deşifre ediyoruz şimdi...

Hasan Karabağ ne diyordu TV söyleşilerinde: "Erkan Karaarslan'a 2013-2014 yıllarında 3 defa eğitim ihalesi vermişiz!"

Hasan Karabağ'ın bu açıklamasının da pek çok konuda olduğu gibi gerçekleri yansıtmadığını defalarca yazarak dile getirdik...

Erkan Karaarslan'ın Hasan Karabağ'la ilişkisinin 3 ihale ile sınırlı olacağına bizler nasıl inanmadıysak; vicdan sahibi Bayraklı Belediyesi kaynaklarımız da inanmıyordu!

Erkan Karaarslan konusunu Başkan'ın en yakınında 6 yıl Koordinatörlük görevi yapan Nejat Yılmaz'a da sordum... Erkan Karaarslan o kadar gizemli bir insan ki; Nejat Yılmaz gibi çok önemli bir insanla bile temas kurmamış!

Demek ki; Nejat Yılmaz'ın devrimci duruşu, FETÖ'cü Erkan Karaarslan'la örtüşmemiş!

Fakat; Hasan Karabağ'la defalarca Özkanlar'da buluşup, saatlerce toplantılar gerçekleştirmiş!

Özkanlar Mahallesi Sakaraya caddesinde şimdi aktif olmayan Bayraklı Belediyesi İşletmeler ve İştirakler Müdürülüğü'nde Hasan Karabağ ile bir araya gelen Erkan Karaarslan'ın bu adreste saatlerce görüştükleri belirtildi. Bu bilgi uzaydan bize iletilmedi... Bu bilgi bizzat bu buluşmalara tanık olan bir çalışan tarafından aktarıldı! Toplantılar 3-4 saat sürüyormuş! Tabii ki bu  görüşmelere Mehmet Şimşek ve Gamze Eraslan'da katılıyor! 

FETÖ'cü ve Belediye Makyajcısı Erkan Karaarslan'la Hasan Karabağ'ın sağ ve sol kolu Gamze Eraslan, Mehmet Şimşek, gözlerden uzak Özkanlar'da buluşup toplantılar yapıyorsa, her halde vizyona giren filmleri değil, "kamu parası nasıl filimlenir" meselelerini konuşuyorlardır!

Bugün Bayraklı Belediyesi iflasın eşiğindeyse; Hasan Karabağ ve bir grup yandaşı ultra zenginliğe kavuşmuşsa; bunun bir açıklaması olacaktır muhakkak!

Kaynağım; "Hasan Karabağ Adiliyede çok güçlü" şehir esfsanesine de açıklık getirdi: "Erkan Karaarslan, Hasan Karabağ'ın Adliyeye intikal eden dosyalarını da takip ediyordu!"

Buyur buradan yak!

Bizler, Hukukun üstünlüğüne, Adalet karşısında herkesin eşit olduğuna inanan insanlarız... Fakat; hakkında onca şaibe olan birisine nasıl oluyordu da Adalet dokunamıyordu?

Yeğen Cüneyt Erdoğan'ın üzerinden kurulan ve bila bedel Bayraklı Belediyesine devir edilen BAYBEL A.Ş.'nin yönetim kurulu başkanı kim?

Gamze Eraslan... 

Yönetcileri?

Hasan Karabağ'ın sadık ekibinde yer alanlar!

Bu şirket kurulur kurulmaz; Bayraklı Sevgi Yolu'ndaki Kent Konseyi binasına yerleştiriliyor! Kent Konseyi buradan çıkarılıp, yeri BAYBEL A.Ş. veriliyor... Kapı girişine anında tedbir alınıyor, içeriye giriş çıkışlar kontrol altına alınıyor! Bir şekilde "Vay burada BAYBEL A.Ş. varmış... Gireyim içeriye de bir düğün salonu kiralayayım" gibisinden deme şansınız yok hani... Geçişler kontrollü kardeşim!

Yarın 23 Ocak 2017... Hasan Karabağ, İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Yargının önüne çıkacak!

Tutuklanma olasılığı var mı?

Bilemiyorum ama, açılacak dosyaların hafif olmadığını söyleyebilirim!

Gerçek olan şu ki; Hasan Karabağ bir delik bulsa, bugün Türkiye'de izine rastlayamazdınız!

Kesinlikle Yurtdışına kaçardı!

Çünkü; ne psikolojisi ne de sağlığı YARGILANMAYA müsait değil!

Kaldı ki; bakmayın siz İşkembe-i Kübradan attıklarına!

Ne diyordu 21 Haziran 2016 duruşma sonrası Havuz'daki (Beraat ettik) kutlamada: "Gitti aslanlar gibi yattı!" derler... Ağzından dökülenlere bakarsanız; zannedersiniz beyefendi "Halk kahramanı"!

Ne alaka arkadaş; Bayraklı halkının toplumsal refahına yönelik 8 yılda ne yaptınız? Yandaşlarınızı ve ekibinizi zengin etmekten başka?

Yüzde 80 finansı karşılanmış Belediye binasından başka ne var ortada gözüken?

Kasa boş olmasaydı; şimdiye kadar mobilyaları alınmamış olur muydu? Yalaka kalemleri methiyeler dizmez miydi? 

İki gün önce yazdığım gibi; yarın yapılacak olan duruşmada birileri hakkında "tutuklu yargılamaları" yönünde bir karar çıkarsa; kimse sürpriz sanmasın! Zaten; Hasan Karabağ'ı ve Gamze Eraslan'ı korkutan nedenlerin başında "tutuklanma" olasılığının bulunması değil midir?

FETÖ'den tutuklu Erkan Karaarslan'la kalkacaksınız Belediyeyi yöneteceksiniz; ondan sonra da hala ortalıklarda fink atacaksınız! 

Yarın ki duruşmada nasıl bir gelişme yaşanırsa yaşansın; bana göre Hasan Karabağ'ın Bayraklı Belediye Başkanlık öyküsü, Mayıs 2017'ye kadar sürer!

Şairin  "Haziran'da ölmek zor" dediği gibi; Hasan Karabağ'ın Başkan olarak Haziran 2017'yi görmesi olanaksız gibi görünüyor! (Siyasi bir müdahale olmazsa.)

Bizden söylemesi...