Topuklu Efe'nin belediyecilik karnesi Twitter'a düştü!


Topuklu Efe'nin belediyecilik karnesi Twitter'a düştü!Hasan Vural adlı Twitter  kullanıcısı "Toplanın Millet. Bugün size CHP li Aydın BŞB ve Başkanı Özlem Çerçioğlu ile eski baş düşmanı yeni baştrolü Haşmet Aysan ın dillere destan yolsuzluk hikayelerini anlatayım size" diyerek başladığı tweetler dizisinde, "Aydın BŞB'de neler oluyor" sorusuna da yanıt veriyor!

Aydın halkı olup bitenleri, dönen dolapları yakından izlerken "Devlet Aydın BŞB'ye ne zaman gelecek" diye dört gözle beklediği belirtiliyor!

Asfalt dosyasından süpürme dosyasına, milyonlarca liralık yolsuzlukların havada uçuştuğu Aydın BŞB'nin bir skandal (Hani kapattıklarını sandıkları) ASKİ yolsuzluk dosyasının da Ankara'ya ulaştığı konuşuluyor Aydın'da!

Sadece bir ilçedeki kamu zararının 200 milyonun üstünde olduğu iddialar arasında yerini korurken; yaklaşık 40 bin kişinin yaşadığı iki beldenin yüzde 50'sinde ASKİ'nin sayaçlarının takılmadığı, sayaçların okunmadığı belirtiliyor!

Nam-ı diğer  "Topuklu Efe" olarak anılan Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun adeta "karnesi" olarak arşivlerde yer alacak o tweetler dizisi: hasan vural
@chpmagduru
·
Bu arada 60 milyon dolarlık adrese teslim ihalelerle ilgili gizli tank olduğu, kimden ne alıp ne dağıttığını belgeleriyle tek tek anlattığını duyduk.
 

hasan vural
@chpmagduru·

Herkese ahlak dersi verip halkı soğan gibi soyan Aydın BŞB başta, CHP li belediyelerdeki yolsuzluk ve usulsüzlükleri yazmaya devam edeceğiz.
 

hasan vural
@chpmagduru
·
Haşmet Aysan gibi kendini satmak isteyene de gün doğuyor. 60 milyon dolar asfalt ihalesi-30 milyon dolar süpürme ihalesi-180 milyon dolar EMAN ihalesi.
 

hasan vural
@chpmagduru

-Nasıl saf değiştirmesin. Asfalttır-süpürmedir-EMAn dır, Aydın’a müteahhitlerden para yağıyor. (Şaka şaka adrese teslim işler herkes malı götürüyor.)
 

hasan vural
@chpmagduru

Şimdi Troliçe Özlem Hanımın baştrolü olarak, yolsuzluk ve usulsüzlükleri açığa çıkaranlara saldırıyor, onları itibarsızlaştırmak için elinden geleni yapıyor
 

hasan vural
@chpmagduru

Hakkında 200 bin euro üzerine aylık 3 bin euro maaş alıp AK Parti Milletvekili aday adayıyken bir anda Troliçe Özlem Hanımın baştrolü olmaya soyunan Haşmet Bey saf değiştirmesinde kim değiştirsin.
 

hasan vural
@chpmagduru

Aydın BŞB deki tüm yolsuzluk-usulsüzlükleri gördüğü halde yazmayı bırakın, geçmişte yaptığı suç duyurularından dahi vaz geçmiş, dosyaların takibini bırakmıştır.
 

hasan vural
@chpmagduru

Özlem Çerçioğluna geçmişte (FETÖCÜ-ÇETE REİSİ) dahil her itham dolu suçlamaları yönelten, hatta (Ulan o...’ diye yazdırıp bunu da itiraf eden Haldun Haşmet Aysan ise, bir buçuk yıldır süt dökmüş kedi gibidir.
 

hasan vural
@chpmagduru

Aydın BŞB de tüm ihaleler, belediye ile çalışan mevcut firmaların tek ya da iki firma olarak teklif verdiği ve kazandığı şekilde ilerlemektedir
 

hasan vural
@chpmagduru

Bu işlem ile plenti kiralayarak daha düşük bedelle hizmet verme imkanı ortadan kaldırılmıştır. İhale de bir önceki ihaleyi kazanan firmada kalmıştır.
 

hasan vural
@chpmagduru

Aynı firmaya verilen 2019-615-212 sayılı ihalede bu kez kirlalık şartı da kaldırılarak, Asfalt Plent İhalesi 160-Ton Saat –Kendi Malı şartı getirilmiştir
 

hasan vural
@chpmagduru

Aydın BŞB tarihinin en büyük ihalesinde Asfalt Plent Ünitesi (240 Ton-Saat-Aydın içi sınırlarında kurulu-kendi veya kiralık) şartını koymuştur.
 
 

hasan vural
@chpmagduru
·
Aydın BŞB Mustafa Ezici nin bahettiği, iptal edilen 2917-120199 nolu ihalede Asfalt Plenti Ünitesi (240 TON SAAT- Aydın ili sınırları içinde kiralık ya da sabit kurulu-kendi malı veya kiralık) şartını aramıştır
 

hasan vural
@chpmagduru

Asfalt ihalelerinde usulsüz işlerin, Asfalt Plenti üzerinden yapıldığı açıktır.
 

hasan vural
@chpmagduru

Birinci 50 milyon dolarlık ihaleyi alan İNFALT firması ikinci şartnameye de Türkiye de uyan tek firma olduğu için, tabi ki ihale ona kalır. Hele bir ÇED raporu var kaşla göz arasında hazırlanmış.
 

hasan vural
@chpmagduru

Dönelim asfalta.50 milyon dolarlık ihale için asfalt makinesi kiralama şartı konulurken,yine İNFALT firmasına adrese teslim 10 milyon dolarlık ikinci ihalede bu kez yine Aydın da kurulu asfalt makinesi olma şartı getirilir.
 

hasan vural
@chpmagduru

Görüyorsunuz millete namus ve dürüstlük dersi veren CHP nin divan başkanı, Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlunun adı, nasıl şaibeli işlere karışmış ve millet hakkında itirafçı olmuş. Millete verirler talkını kendileri yutar salkımı
 

hasan vural
@chpmagduru

İhalesi iptal edilen MET-GÜN firması da bunların çetrefilli işlerine bulaşmak istemez ve bir daha ihaleye girmez.
 

hasan vural
@chpmagduru

Tabi ihalesini iptal ettikleri firmadan avukat parası diye aldıkları 700 bin tl peşinat yani rüşvet ödenmez, ödemedikleri için Mustafa Ezici Özlem Çerçioğlu’na mesaj atıp parayı iade etmelerini ister.
 

hasan vural
@chpmagduru

Ona vermek için ihaleyi Aydın Bşb Genel Sekreteri Önder Yeğen eliyle, teklif mektubundaki küçük bir yüzeysel hata bahane edilerek iptal ederler.
 

hasan vural
@chpmagduru

Hatta Mustafa Ezici firma merkezine bir aydın BŞB görevlisiyle gider. Sonrasında daha fazla avanta almak için İNFALT ı bulurlar.
 

hasan vural
@chpmagduru

İşte Özlem Çerçioğlu asfalt ihalesi öncesi Mustafa Ezici’den bir firma bulmasını ister, o bulur getirir, firmadan avukat parası diye 700 bin lira peşinat alınıp Özzlem Çerçioğlu na teslim edilir.
hasan vural
@chpmagduru

Mustafa Ezici kim peki? Özlem Çerçioğlu’nun Osmanlı Torunu diye sahte hesaplar açmak, hedef kişileri itibarsızlaştırmak şimdiki baştrolü Haşmet Aysan aleyhine gazetelerde ve sosyal medyada haber yaptırmak için anlaştığı kişi.


 

hasan vural
@chpmagduru

-Mustafa Ezici isimli bir şahıs Aydın BŞB CHP li Başkanı Özlem Çerçioğlu’na mesaj atmış, hatta devlete resmi ifade vermiş, yolsuzluk ve trol ordusu kurduğunu itiraf etmişti.
 

hasan vural
@chpmagduru

11 -CHP li Aydın BŞB de yaşanan yüzlerce milyonluk ihale yolsuzluğu öncesi neler yaşanmış,yolsuzluk ve rüşvet olayı daha ihaleden önce nasıl ortaya çıkmış, onu halkımıza aktaralım
 

hasan vural
@chpmagduru

10 -Şimdi biraz teknil olan konulara açıklık getirip, bu şartların nasıl yüzlerce milyonluk yolsuzluğa yol açan maddeler olduğunu ortaya koyalım
 

hasan vural
@chpmagduru

9- 10 milyon dolarlık ihalede isyenilen plent şartları, ‘Mekanik plent-kendi malı veya kiralık)
 

hasan vural
@chpmagduru

8-50 milyon dolarlık ilk ihalede istenilen plent şartları, ‘1 adet en az 240 ton-saat kapasiteli filtre sistemli, Aydın il sınırları içerisinde ve kurulu olması gerekmekte, kendi malı olma zorunluluğu bulunmamaktadır.
 

hasan vural
@chpmagduru

7-İkinci ihale bedeli 63.962.546.50 tl ile 33 ayda 50 milyon dolar asfalt yapımından, 36 ayda 10 milyon dolar asfalt yapımına düşmüştü Aydın BŞB?
 

hasan vural
@chpmagduru

6-Döküman alan, indiren sayısı 25 iken ne olmuştu da ihaleye sadece iki geçerli teklif gelmişti? Ve bunlardan teklifi kabul edilen önceki ihaleyi de kazanan firma olmuştu. İkinci ihale bedeli 63.962.546.50 tl ile 33 ayda 50 milyon dolar asfalt yapımından, 36 ayda 10 milyon dolar
 

hasan vural
@chpmagduru

5-Aydın BŞB 2917-2403020 kayıt numarası ile bir asfalt ihalesi yapar. 33 aylık ihaleyi 178.394.440.00 tl bedelle bir firma kazanır.Yani o günkü değerle 50.4 milyon dolar. 3 yıl biterken yeniden ihale yapılır, 2019-615212 ikn kayıtlı ihalede 10 geçerli teklif varken bu ikiye iner
 

hasan vural
@chpmagduru

4-Şimdi bu ikilinin maceralarına, asfalt dosyasıyla başlayalım. Konu bol da bu dosyaya operasyon yapılacak söylentileri vardı, askıda kaldı. Bari biz halka anlatalım, CHP nin örnek rol modelinin yüzlerce milyonluk adrese teslim ihale maceralarını halkımız bizden blgeryle dinlesin
 

hasan vural
@chpmagduru

3-Ö . Ç ve Aydın BŞB hakkında onlarca suç duyurusu yaptı, mamayı kapınca hemen davalardan gerş çekilip onların safına katıldı. Millete kendisini yolsuzluk avcısı gibi tanıtır, perde gerisinde şikayet ettiklerinden cukkayı kapar, şikayetlerine geri çeker ya da susar
 

hasan vural
@chpmagduru

2-Haşmet Aysan kim mi? Eski bir bürokrat. AK Parti den milletvekili aday adayı olup, 200 bin euro peşin ve aylık üç bin euro karşılığı Özlem Çerçioğlu ve CHP saflarına katılıveren bir isim
 

hasan vural
@chpmagduru

1-Toplanın Millet. Bugün size CHP li Aydın BŞB ve Başkanı Özlem Çerçioğlu ile eski baş düşmanı yeni baştrolü Haşmet Aysan ın dillere destan yolsuzluk hikayelerini anlatayım size