İZENERJİ'DE ZİMMET PANİĞİ! 4 BİN 500 İŞÇİ İCRAYA MI VERİLECEK? İZENERJİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİNE NE KADARLIK ZİMMET ÇIKACAĞI İDDİA EDİLİYOR!


İZENERJİ'DE ZİMMET PANİĞİ! 4 BİN 500 İŞÇİ İCRAYA MI VERİLECEK? İZENERJİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİNE NE KADARLIK ZİMMET ÇIKACAĞI İDDİA EDİLİYOR!


ÖZEL

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZENERJİ şirketi yönetim kurulu üyelerini "ZİMMET" korkusu sardı!

İBBB Tunç Soyer'in seçim çalışmalarında 4 bin 500 İZENERJİ çalışanına yemek paralarının ve sosyal yardım vb. gibi ödeneklerinin ödeneceğine yönelik verdiği söz, bugün İZENERJİ yönetim kurulu üyelerinin başlarına bela olduğu bildirildi!

Seçimlerden sonra İBBB Tunç Soyer'in talimatı ile 4 bin 500 İZENERJİ çalışanına yönetim kurulu kararıyla 2 defa yemek parası ve sosyal haklardan dolayı yaklaşık 9 milyon lirayı bulan ödemeler yapılmıştı!

Yasa ve yönetmelikler; belediye şirketlerinin çalışanına böylesine yönetim kurulu kararı çerçevesinde ödemeler yapılmasına izin vermiyor!

En basitinden Meclis kararı alınmasını öngörüyor!

Belediyecilik adına skandal sayılacak bu durum karşısında İZENERJİ yönetim kuruluna ya paraları personelden geriye isteyecek ya da maaşlarından kesecek!

Her iki alternatifte de skandalın büyüyeceğinden korkan İZENERJİ yönetim kurulunun İBB Başkanvekili Mustafa Özuslu'yu konunun Meclis'e getirilmesi için ikna etmeye çalıştığı bildirildi!

CHP'li hukukçu meclis üyelerinin de konuya sıcak bakmadığı belirtilen skandalın SAYIŞTAY denetçileri tarafından ortaya çıkarılması durumunda, İZENERJİ yönetim kurulu üyelerine 9 milyon liralık ZİMMET çıkarılacağı iddia ediliyor!

İZENERJİ yönetim kurulu üyelerini saran ZİMMET korkusu ve skandal haberimizin tüm detayları yarın belgeleriyle Gündem Otuzbeş'te...


Bizi izlemeye devam ediniz...